ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

Nieodłącznym elementem współczesnego dziecka jest: komputer, smartfon, tablet. Nie zawsze muszą służyć do gier, oglądania filmów czy przeglądania portali społecznościowych, ale także do nauki, np. programowania. Ta umiejętność staje się coraz bardziej przydatna - uczy logicznego i kreatywnego myślenia. Żeby każde dziecko miało spróbować swoich sił, przygoda z programowaniem powinna zaczynać się w szkole, dlatego właśnie Samorząd Województwa Wielkopolskiego zaproponował wielkopolskim szkołom udział w projekcie CYFROWA SZKOŁA WIELKOPOLSKA@2020. Projekt stawia na szkołę XXI wieku, która powinna być otwarta na innowacje.

Zespół Szkół w Bogusławicach  w roku szkolnym 2020/2021 bierze udział w tym projekcie. W projekcie biorą udział uczniowie klas I-III w ramach podprojektu "Uczniowskie Laboratoria Informatyczne". Zajęcia ukierunkowane są na rozwój myślenia oraz rozwój kompetencji cyfrowych. Podczas warsztatów uczniowie będą korzystać z następujących pomocy: Mata do nauki programowania (2 sztuki), małe programowalne roboty Ozoboty (6 sztuk), klocki Lego WeDo 2.0 (2 zestawy), robot Photon (1 sztuka), komputer przenośny typu laptop (1 sztuka), tablety (25 sztuk), tablety graficzne (2 sztuki). Sprzęt służyć będzie do zajęć w ramach "ULI 1-3", który przejdzie na własność szkoły.
Mamy nadzieję, że tak świetne narzędzia będą dobrze służyły w nauce programowania oraz będą dla dzieci świetną zabawą, dzięki której uczniowie zdobędą nowe umiejętności.

KLUB MŁODEGO PROGRAMISTY

dołącz do warsztatów programowania online - link