Aktualności


W dniach 22.06 – 02.07.2019 roku 
Uczniowski Klub Sportowy „Maraton” 
w Bogusławicach 
organizuje kolonię letnią 
dla dzieci i młodzieży w wieku 7 – 16 lat 
w Stegnie.


„Wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży w formie kolonii w 2019 roku został dofinansowany ze środków Funduszy Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników 

w kwocie 750,00 zł na każdego uczestnika”


    Obóz letni Zakopane 2018
    Fotoreportaż: Tomasz Tomicki


   

    więcej zdjęć... 
W dniach 23.06 – 03.07.2018 roku 


Uczniowski Klub Sportowy „Maraton” 


w Bogusławicach organizuje kolonię letnią 


dla dzieci i młodzieży w wieku 7 – 16 lat w Zakopanem.


„Wypoczynek letni w formie kolonii w 2018 roku w ramach programu promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej został dofinansowany ze środków Funduszy Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 750,00 zł na każdego uczestnika”

„Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych
z Powiatu Kolskiego”.

   
    02.06.2018 r.

    Festyn Rodzinny "Baw się razem z nami"

   

    Zdjęcia z festynu

    Obóz zimowy Zakopane 2018
    Fotoreportaż: Tomasz Tomicki


   

 

    Ferie zimowe już dobiegły końca jednak wspomnienia pozostały!

Dla uczestników obozu zimowego z nauką jazdy na nartach w Zakopanem był to naprawdę niesamowity czas.  Może dlatego, że w Tatrach można zobaczyć prawdziwą zimę. Poza tym emocje, które towarzyszyły zajęciom na stoku, grze w tenisa stołowego i wieczornym dyskotekom sięgały momentami zenitu.

Uczestnicy obozu przeżyli te chwile razem i to jest najważniejsze, gdyż wspólnie spędzony czas umacnia więzy w całej grupie obozowej.

A co jest w tych obozach najlepsze? To, że przy tak dużej liczbie zajęć, aktywności, gier i zabaw znajdujemy czas na odpoczynek od wszystkiego, czas, który spędzamy we własnym gronie śpiewając, rozmawiając i ciesząc się swoim towarzystwem.

Piękna zimowa pogoda, wykwalifikowana kadra pedagogiczna w osobach: p. Marka Tomickiego  - kierownika obozu oraz wychowawców p. Marzeny Sobczak, p. Bogusławy Czwajdy, p. Elżbiety Karwackej i p. Tomasza Tomickiego, moc atrakcji i sympatyczni rówieśnicy sprawili, że miło będziemy wspominać pobyt na feriach zimowych w Zakopanem.

Mamy nadzieję, że dzięki Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „Maraton” działającemu przy naszej szkole, przeżyjemy jeszcze wiele tak pięknych chwil na kolejnych wyjazdach.

"Wypoczynek zimowy w 2018 r. w ramach programu promocji zdrowia 

i profilaktyki zdrowotnej został dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 750,00 zł
na każdego uczestnika".

Obóz letni Karpacz 2017
Fotoreportaż: Marzena Sobczak
Obóz zimowy Zakopane 2017

Fotoreportaż: Marzena Sobczak

     

   
    W trakcie tegorocznych ferii zimowych Uczniowski Klub Sportowy „Maraton”, działający przy naszej szkole, był po raz kolejny organizatorem obozu zimowego z nauką jazdy na nartach. Uczestnicy obozu zakwaterowani byli w Domu Wczasowym „U Jakuba”  w Zakopanem.
Zakopane jest dużym ośrodkiem sportów zimowych, od dawna nazywane nieformalnie zimową stolicą Polski, dlatego też największą atrakcją organizowanego przez UKS wypoczynku zimowego jest nauka                
 i doskonalenie jazdy na nartach. Zajęcia na stoku odbywały się w Ośrodku Wypoczynkowo – Sportowym „U Gróloka”  w Poroninie.  Szeroki stok świetnie nadawał się zarówno dla wprawionych narciarzy jak              
i dla początkujących. Początkujący amatorzy zimowego szaleństwa uczyli się pod opieką profesjonalnych instruktorów.
Oprócz zajęć na stoku zapewniono uczestnikom  następujące atrakcje turystyczno – krajoznawcze:
1. Wycieczka autokarowa do Murzasichla  - Izba Regionalna
„U Gąsiennicy”
na prelekcje o tematyce tatrzańskiej. W tradycyjnej chałupie góralskiej, której wystrój stanowią autentyczne zbiory sztuki podhalańskiej można było cofnąć się w czasie. Dzieci wysłuchały opowieści o pierwszych osadnikach, zwyczajach pasterskich, zbójnikach, muzyce
i stroju. Opowieści przeplatane były grą na różnych instrumentach
i humorem góralskim. Dopełnieniem opowieści były przezrocza, które ukazywały świat barwnych postaci związanych z regionem, tradycyjne budownictwo podhalańskie i styl zakopiański. Druga część slajdów to panoramy tatrzańskie i krótka wycieczka po górach z zaznaczeniem ciekawych miejsc i okazów flory i fauny.
2. Spacery najsłynniejszą ulicą Zakopanego - Krupówkami, zakup pamiątek, jedzenie góralskiego przysmaku, czyli ciepłego oscypka 
z żurawiną.
3. Wielka Krokiew - wjazd wyciągiem krzesełkowym na sam szczyt skoczni narciarskiej, gdzie dzieci mogły poczuć się jak zawodnik podczas zawodów Pucharu Świata, zwiedzanie skoczni.
4. Wjazd koleją linową z Polany Szymoszkowej na Gubałówką, spacer i podziwianie panoramy Tatr i Zakopanego, pamiątkowe zdjęcia, zakup pamiątek, zjazd.
5. Pobyt i poczęstunek w McDonald’s na zakończenie i podsumowanie turnusu.
            Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali kierownik obozu Marek Tomicki – prezes UKS „Maraton” oraz wychowawcy: Anna Michalak, Adam Michalak, Marzena Sobczak, Bogusława Czwajda, Elżbieta Karwacka oraz pielęgniarka Helena Jędrol.
 Wypoczynek zimowy w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej został dofinansowany  ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 750,00 zł na każdego uczestnika.


Obóz letni Jastrzębia Góra 2016

Fotoreportaż: Marzena Sobczak


  
    Obóz zimowy Zakopane 2016
    Fotoreportaż: Marzena Sobczak

   


Obóz letni Zakopane 2015
Fotoreportaż: Marzena Sobczak


   
    Obóz zimowy Zakopane 2015
    Fotoreportaż: Marzena Sobczak