OPIEKUN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Seweryn, kl. VII

SEKRETARZ

Natalia, kl. V a

Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs fotograficzny:

"JESIEŃ WOKÓŁ MNIE"

Aby wziąć udział w konkursie należy zrobić zdjęcie o tematyce jesiennej i przesłać je na konto Samorządu Uczniowskiego.

Termin: do ostatniego dnia listopada.

Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

Z pozdrowieniami

Zarząd Samorządu Uczniowskiego

Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs:

"PAMIĘTNIK Z NAUCZANIA ZDALNEGO"

Uczniowie!

Waszym zadaniem jest:

- zrobienie zdjęcia

- narysowanie / namalowanie obrazka

- napisanie wiersza, opowiadania, kilku słów dotyczących tej formy nauki.

Po nadesłaniu przez Was prac (termin - do końca grudnia) stworzymy wspólną, szkolną pamiątkę, jaką będzie PAMIĘTNIK.

Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

Pozdrawiamy!!!

Zarząd Samorządu Uczniowskiego

14.02.2019 r.

Poczta Walentynkowa

więcej zdjęć...

Walentynki jak wszystkim wiadomo jest to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, patrona zakochanych. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne i nie tylko. W naszej szkole również dziś obchodziliśmy to święto. Tradycyjnie jak co roku uczniowie przygotowywali kartki walentynkowe, które później trafiły do swoich odbiorców. Sprawiły one wiele radości, nie tylko uczniom, ale i nauczycielom, którzy również otrzymali serduszka.

Udział w akcji "Mamy Niepodległą"

W bieżącym tygodniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Mamy Niepodległą! Jest to akcja społeczna organizowana przez Fundację Rodziny Józefa Piłsudskiego oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego
w Sulejówku. Polega ona na świętowaniu rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj w nietypowy i dzisiaj mało popularny sposób. Co roku organizatorzy zapraszają Polaków do wysyłania tradycyjnych kartek pocztowych z życzeniami z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W ciągu kilku lat akcja stała się stałym punktem obchodów tego szczególnego wydarzenia dla wielu szkół, urzędów i instytucji kultury
w całej Polsce.
 W tym roku z zaproszenia skorzystała Szkoła Podstawowa
im. Wincentego Witosa w Bogusławicach. Samorząd Uczniowski wysłał kilka kartek-pocztówek pod wybrane adresy. Uczniowie wypełnili kartki
na lekcji historii, a ich dostarczeniem zajęła się Poczta Polska, partner strategiczny akcji.

Regulamin Samorządu Uczniowskiego

Konwencje o prawach dziecka