OPIEKUN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

14.02.2019 r.

Poczta Walentynkowa

więcej zdjęć...

Walentynki jak wszystkim wiadomo jest to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, patrona zakochanych. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne i nie tylko. W naszej szkole również dziś obchodziliśmy to święto. Tradycyjnie jak co roku uczniowie przygotowywali kartki walentynkowe, które później trafiły do swoich odbiorców. Sprawiły one wiele radości, nie tylko uczniom, ale i nauczycielom, którzy również otrzymali serduszka.

Udział w akcji "Mamy Niepodległą"

W bieżącym tygodniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Mamy Niepodległą! Jest to akcja społeczna organizowana przez Fundację Rodziny Józefa Piłsudskiego oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego
w Sulejówku. Polega ona na świętowaniu rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj w nietypowy i dzisiaj mało popularny sposób. Co roku organizatorzy zapraszają Polaków do wysyłania tradycyjnych kartek pocztowych z życzeniami z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W ciągu kilku lat akcja stała się stałym punktem obchodów tego szczególnego wydarzenia dla wielu szkół, urzędów i instytucji kultury
w całej Polsce.
 W tym roku z zaproszenia skorzystała Szkoła Podstawowa
im. Wincentego Witosa w Bogusławicach. Samorząd Uczniowski wysłał kilka kartek-pocztówek pod wybrane adresy. Uczniowie wypełnili kartki
na lekcji historii, a ich dostarczeniem zajęła się Poczta Polska, partner strategiczny akcji.

Regulamin Samorządu Uczniowskiego

Konwencje o prawach dziecka