OPIEKUN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Kornelia Pacanowska

SEKRETARZ
Norbert Malinowski

Udział w akcji "Mamy Niepodległą"

W bieżącym tygodniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Mamy Niepodległą! Jest to akcja społeczna organizowana przez Fundację Rodziny Józefa Piłsudskiego oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego
w Sulejówku. Polega ona na świętowaniu rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj w nietypowy i dzisiaj mało popularny sposób. Co roku organizatorzy zapraszają Polaków do wysyłania tradycyjnych kartek pocztowych z życzeniami z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W ciągu kilku lat akcja stała się stałym punktem obchodów tego szczególnego wydarzenia dla wielu szkół, urzędów i instytucji kultury
w całej Polsce.
 W tym roku z zaproszenia skorzystała Szkoła Podstawowa
im. Wincentego Witosa w Bogusławicach. Samorząd Uczniowski wysłał kilka kartek-pocztówek pod wybrane adresy. Uczniowie wypełnili kartki
na lekcji historii, a ich dostarczeniem zajęła się Poczta Polska, partner strategiczny akcji.

WYBORY DO SAMORZADU UCZNIOWSKIEGO

W dniu 20.09.2017 r. o godzinie 8.00 odbyły się wybory na przedstawiciela społeczności szkolnej - przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego oraz na opiekuna Samorządu Uczniowskiego.
Uczniowie głosowali na 1 ucznia i 1 nauczyciela. Rywalizację na opiekuna Samorządu Uczniowskiego wygrał pan Robert Wiśniewski, który otrzymał 47 głosów, natomiast przedstawicielem Samorządu Uczniowskiego został uczeń klasy III gimnazjium Sebastian Piguła - 34 głosy, jego zastępcą będzie uczennica klasy VII - Kornelia Pacanowska (18 głosów), natomiast funkcję sekretarza objął Norbert Malinowski z klasy IIb gimnazjum (14 głosów).

Regulamin Samorządu Uczniowskiego

Konwencje o prawach dziecka