Fotoreportaże

Obóz letni Karpacz 2017

Obóz zimowy Zakopane 2017

Fotoreportaż: Marzena Sobczak

W trakcie tegorocznych ferii zimowych Uczniowski Klub Sportowy „Maraton”, działający przy naszej szkole, był po raz kolejny organizatorem obozu zimowego z nauką jazdy na nartach. Uczestnicy obozu zakwaterowani byli w Domu Wczasowym „U Jakuba”  w Zakopanem.
Zakopane jest dużym ośrodkiem sportów zimowych, od dawna nazywane nieformalnie zimową stolicą Polski, dlatego też największą atrakcją organizowanego przez UKS wypoczynku zimowego jest nauka
 i doskonalenie jazdy na nartach. Zajęcia na stoku odbywały się w Ośrodku Wypoczynkowo – Sportowym „U Gróloka”  w Poroninie.  Szeroki stok świetnie nadawał się zarówno dla wprawionych narciarzy jak
i dla początkujących. Początkujący amatorzy zimowego szaleństwa uczyli się pod opieką profesjonalnych instruktorów.
Oprócz zajęć na stoku zapewniono uczestnikom  następujące atrakcje turystyczno – krajoznawcze:
1. Wycieczka autokarowa do Murzasichla  - Izba Regionalna
„U Gąsiennicy”
na prelekcje o tematyce tatrzańskiej. W tradycyjnej chałupie góralskiej, której wystrój stanowią autentyczne zbiory sztuki podhalańskiej można było cofnąć się w czasie. Dzieci wysłuchały opowieści o pierwszych osadnikach, zwyczajach pasterskich, zbójnikach, muzyce
i stroju. Opowieści przeplatane były grą na różnych instrumentach
i humorem góralskim. Dopełnieniem opowieści były przezrocza, które ukazywały świat barwnych postaci związanych z regionem, tradycyjne budownictwo podhalańskie i styl zakopiański. Druga część slajdów to panoramy tatrzańskie i krótka wycieczka po górach z zaznaczeniem ciekawych miejsc i okazów flory i fauny.
2. Spacery najsłynniejszą ulicą Zakopanego - Krupówkami, zakup pamiątek, jedzenie góralskiego przysmaku, czyli ciepłego oscypka
z żurawiną.
3. Wielka Krokiew - wjazd wyciągiem krzesełkowym na sam szczyt skoczni narciarskiej, gdzie dzieci mogły poczuć się jak zawodnik podczas zawodów Pucharu Świata, zwiedzanie skoczni.
4. Wjazd koleją linową z Polany Szymoszkowej na Gubałówką, spacer i podziwianie panoramy Tatr i Zakopanego, pamiątkowe zdjęcia, zakup pamiątek, zjazd.
5. Pobyt i poczęstunek w McDonald’s na zakończenie i podsumowanie turnusu.
            Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali kierownik obozu Marek Tomicki – prezes UKS „Maraton” oraz wychowawcy: Anna Michalak, Adam Michalak, Marzena Sobczak, Bogusława Czwajda, Elżbieta Karwacka oraz pielęgniarka Helena Jędrol.
 Wypoczynek zimowy w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej został dofinansowany  ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 750,00 zł na każdego uczestnika.

Obóz letni Jastrzębia Góra 2016

Obóz zimowy Zakopane 2016