DARMOWE E-BOOKI

Wybór legalnych źródeł darmowych e-booków:


PolskieWolne Lektury: 
- biblioteka cyfrowa tworzona przez Fundację Nowoczesna Polska; oferująca lektury szkolne i inne książki. Lektury są uzupełnione o komentarze i – dla wygody użytkownika – udostępniane w kilku formatach (w tym niektóre w mp3 – do odsłuchania).Federacja Bibliotek Cyfrowych: 
- korzystając z zamieszczonej na stronie wyszukiwarki, przeszukujemy zasoby 60 bibliotek cyf­ro­wych tworzonych przez biblioteki, uczelnie, archiwa, muzea i ośrodki badawcze.Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona: 
- biblioteka cyfrowa oferująca zdigitalizowane teksty literackie, naukowe, dokumenty histo­rycz­ne, czasopisma, fotografie i inne, których oryginały znajdują się w Bibliotece Narodowej.Otwórz Książkę: 
- cyfrowa kolekcja współczesnych książek naukowych – przede wszystkim tych, do których dos­tęp jest utrudniony, np. przez brak dostępności na rynku w formie drukowanej.


Czytaj za free:
- Czytajzafree.pl to nietuzinkowa witryna internetowa, na której znajdziecie darmowe e-booki. Dzięki współpracy z wydawnictwem Nowy Świat, możesz bez obaw pobierać całkowicie za darmo sponsorowane interesujące Cię materiały, mając świadomość, że są to w 100% darmowe książki. Jeśli e-book download jest Ci nieobcy, to ta strona jest właśnie dla Ciebie!


Zagraniczne


Europeana: 
- jedna z największych kolekcji e-książek oraz innych cyfrowych materiałów pochodzących z eu­ro­pejskich bibliotek, muzeów, archiwów i innych. Wśród zasobów można znaleźć między innymi pamiętniki, czasopisma, listy i książki z całej Europy.


Project Gutenberg: 
- pierwszy w Internecie zbiór darmowych, pełnych e-booków. Znajdują się tu książki nieobjęte prawami autorskimi, a także materiały, których autorzy wyrazili zgodę na publikację.


Darmowe książki w FeedBooks: 
- w serwisie publikowana jest nowa literatura, umieszczana tam przez autorów książek. Wiele z nich jest publikowanych za darmo.


Google Books: 
- projekt firmy Google, skupiający się na gromadzeniu książek i czasopism w formie cyfrowej. Na stronie znajduje się wygodny czytnik, umożliwiający przeglądanie książek w przeglądarce. Nie­któ­re materiały dostępne są do ściągnięcia w formie pliku PDF.


Open Library: 
- internetowy katalog książek oraz e-książek. Strona zawiera informacje o ich lokalizacji w bib­liotekach (głównie amerykańskich), a oprócz tego umożliwia przeglądanie, pobieranie i czytanie e­booków


.


Bardzo prosty czytnik plików ePUB on-line:  (nie wymaga instalacji)


Do odczytywania plików DjVu można pobrać program lub wtyczkę ze strony: