Rok szkolny 2020/2021 

I semestr   



Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!

W przededniu wyjątkowych momentów kończącego i rozpoczynającego się roku przygotowaliśmy małą niespodziankę. Gorąco zachęcamy do odsłuchania nagrania (należy kliknąć na zdjęcie).

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.
Do szybkiego zobaczenia w szkole.

Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Pracownicy
Zespołu Szkół w Bogusławicach.






Drodzy Nauczyciele, Dyrektorze oraz wszyscy pracownicy szkoły, z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam dużo zdrowia, szczęścia i radości z wykonywanej pracy. Samych pomyślności zawodowych, wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań. Niech Wam sprzyja los w tej niełatwej pracy i sytuacji.
Życzy przewodnicząca SU z całą społecznością szkolną






Życzenia klasa I

Niech Święta Bożego Narodzenia upłyną w rodzinnej atmosferze i będą czasem spokoju i odpoczynku od codziennej pracy, a następny rok otworzy drogę do nowych szczytnych celów, przynosząc zadowolenie z realizacji osobistych i zawodowych aspiracji.
Wesołych Świąt życzy I klasa z wychowawcą.
Alicja Śniegowska





Jasełka w Przedszkolu

Jasełka w wykonaniu dzieci z Samorządowego Przedszkola w Bogusławicach przygotowane pod kierunkiem nauczycielek: Magdaleny Ferenc i Pauliny Grabowskiej

Jasełka - film




Fotorelacja: Mirosław Okuński





Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki zdalne nauczanie w szkole przedłużone jest do 3 stycznia 2021 r.

Ferie zimowe odbędą się w terminie 4 - 17 stycznia 2021 r.

Zajęcia w trybie zdalnym odbywają się wg dotychczasowych planów zajęć dla danej klasy. Szczegóły dotyczące organizacji pracy tradycyjnie przekazywać będą wychowawcy klas.

Zajęcia w grupie 3, 4, 5-latków oraz przedszkolu odbywać się będą w trybie stacjonarnym.

PROCEDURA LOGOWANIA DO PLATFORMY CLASSROOM






Zajęcia on-line ze specjalistą od HR

Największą wartością szkoły są jej uczniowie. Ze swoimi charakterami, upodobaniami, potrzebami i marzeniami. Zadaniem każdej szkoły jest zatem tworzenie jak najlepszych warunków do rozwoju swoich uczniów w oparciu o indywidualne możliwości każdego z nich. W celu jeszcze lepszego wspierania rozwoju dzieci uczących się w Szkole Podstawowej im. W. Witosa w Bogusławicach w czasie edukacji zdalnej bierzemy udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Zaproś mnie na swoją lekcję”. Polega on na prowadzeniu zajęć on-line przez specjalistę lub nauczyciela spoza szkoły.

W dniu 17 grudnia 2020 r. lekcję dla uczniów klas szóstych przeprowadziła pani Marzena Rusinowska, z zawodu pedagog, a obecnie specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi w firmie prywatnej. Zajęcia koncentrowały się na poszukiwaniu mocnych stron i talentów w gronie ich uczestników. Do rozpoznania super mocy uczniowie wykorzystali opisy talentów w ujęciu Instytutu Gallupa – najstarszej instytucji świata w dziedzinie badania opinii publicznej. Przy pomocy takich narzędzi dzieci bez trudu wskazały swoje super moce.          

Warto podkreślić jeszcze jedną korzyść wynikającą z nauki na odległość. Najnowsze technologie informatyczne skracają dystans i pozwalają na częstsze wizyty wysokiej klasy specjalistów w szkole. W imieniu naszych wychowanków i swoim za tę obecność prowadzącej lekcję pięknie dziękujemy.

Były to już drugie takie zajęcia zrealizowane w naszej szkole w ramach projektu "Zaproś mnie na swoją lekcję". Poprzednie dotyczyły gwary wielkopolskiej.

 

Anna Wiśniewska – koordynator działań szkolnych w ramach projektu, wychowawca klasy VI a,

Robert Wiśniewski – wychowawca klasy VI b.





Biologiczno-chemiczny Kalendarz Adwentowy


Od początku grudnia zapraszamy chętnych uczniów do odliczania dni do Świąt Bożego Narodzenia wraz z interaktywnym Kalendarzem Adwentowym. Zabawa polega na codziennym odkrywaniu zadania o tematyce świątecznej. Każdego dnia będzie odblokowany kolejny dzień. Wszyscy zaangażowani uczniowie, którzy dotrą do 24 grudnia otrzymają nagrodę. Życzymy udanej zabawy!



Anna Wiśniewska




Dzień Guzika

grupa "Jeżyki"

Guzik to nie tylko przedmiot praktyczny czy cenna pamiątka, może także służyć do zabawy. Przekonaliśmy się o tym 14 grudnia podczas Dnia Guzika. Było twórczo, wesoło i niezwykle kolorowo.



Magdalena Ferenc, wychowawczyni grupy "Jeżyki"






Royal Mail

Pisanie listów to czynność towarzysząca człowiekowi od momentu wynalezienia pisma. Niestety, ale dzisiaj coraz rzadziej spotykana. Postęp techniczny mocno ograniczył ten najstarszy sposób komunikowania się. Wbrew tendencji piękną sztukę pisania listów kultywują uczniowie Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Bogusławicach. W ramach ćwiczeń realizowanych na lekcjach języka angielskiego napisali list do … . Kto był adresatem korespondencji naszych młodych autorów? Rozwiązanie zagadki przyniesie następny akapit.  

Mając zaledwie 26 lat zdobyła tytuł Człowieka Roku największego amerykańskiego tygodnika "Times". Przez lata pojawiała się w rankingach 100 Najpotężniejszych kobiet świata i Najbardziej wpływowych kobiet w polityce magazynu "Forbes". Jej wizerunek znajduje się na walutach ponad 35 państw. Od czterech lat jest najdłużej panującym monarchą na świecie. Zgromadzony majątek uczynił ją najbogatszą władczynią globu. Obecnie to także najstarsza i najdłużej zasiadająca na tronie królowa w historii swojego kraju. Tę zaszczytną funkcję pełni z niespotykanym dostojeństwem od ponad 68 lat. Wprawdzie jednoznacznie kojarzona jest ze sprawowaniem władzy w jednym państwie, pozostaje nominalną władczynią kilkunastu innych. Na co dzień rezyduje w najsłynniejszym pałacu współczesnego świata – Buckingham Palace.

Rozwikłanie łamigłówki nie powinno sprawiać czytelnikowi najmniejszego problemu. List został napisany, zaadresowany i wysłany do królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II. Jego autorami byli uczniowie klasy IV. Korespondencja została wypełniona pozdrowieniami oraz życzeniami wielu lat zdrowia i pomyślności w kolejnych latach panowania. Poza nimi przesyłka zawierała specjalnie wykonane na tę okazję uczniowskie laurki.

Wymiana listów między naszą szkołą a Pałacem Buckingham powoli staje się tradycją. To już trzecia inicjatywa tego typu. Za każdym razem otrzymywaliśmy odpowiedź z dworu Elżbiety II. Zapewne nie inaczej będzie i tym razem, o czym, za kilka miesięcy, poinformujemy w osobnym wpisie.           

God save the queen!

Olga Jędrzejewska, nauczyciel języka angielskiego.







Projekt „Pokaż, co masz w portfelu”

Uczniowie z klasy VIa i VIb brali udział w projekcie edukacyjnym na platformie eTwinning. W projekcie uczestniczyli również uczniowie z innych szkół. Jedno z zadań polegało na zaprojektowaniu loga całego przedsięwzięcia. Logo musiało być związane z tematem głównym projektu. Następnie prace wykonane przez uczniów zostały poddane głosowaniu. Największe uznanie wśród uczestników projektu zyskała praca wykonana przez uczennicę naszej szkoły -  Natalię z klasy VIa. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Na załączonym zdjęciu Natalia z najlepszą pracą



Anna Wiśniewska – realizatorka projektu



Kochany Święty Mikołaju!

        Zwykle takimi słowami rozpoczynamy list, który kierujemy pod jeden z najsłynniejszych adresów świata, jakim od dziesięcioleci pozostaje „Wioska Świętego Mikołaja, Rovaniemi, Finlandia”. Któż z nas nie pisał takiego listu?
        Kilka dni temu – 6 grudnia – wspominaliśmy św. Mikołaja, żyjącego u schyłku starożytności biskupa Miry. Obrońcy i opiekuna dzieci, znanego również ze wspierania potrzebujących majątkiem prywatnym. Stąd dzisiejsza tradycja wręczania podarków, zwłaszcza najmłodszym. W polskiej kulturze żywy pozostaje także zwyczaj Mikołaja odwiedzającego nasze domy w dniu 24 grudnia, a więc w przededniu Świąt Bożego Narodzenia.
        Czas, w którym się znajdujemy skłania do podejmowania działań zgodnych z polską tradycją. Napisanie listu do św. Mikołaja to doskonała okazja do jej podtrzymywania. W warunkach szkolnych staje się pretekstem do kształtowania wielu wartości wychowawczych związanych z uwrażliwieniem na potrzeby drugiego człowieka. Ponadto daje możliwość rozwijania umiejętności posługiwania się słowem pisanym oraz, co niezwykle ważne w przypadku każdego ucznia, ręcznego pisania listów. A co, jeśli taki list zostanie napisany w języku angielskim? Uczniowie zyskają dodatkowo niezbędną wprawę w posługiwaniu się językiem międzynarodowym w adekwatnych do sytuacji okolicznościach. Dlatego z idealnego momentu do napisania takiego listu skorzystała młodzież najstarszych klas Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Bogusławicach. W ramach zajęć języka angielskiego przygotowała autorskie wiadomości skierowane do mieszkańca bieguna północnego. Zanim jednak zostaną wysłane pod wskazany na wstępie adres, schowane w bucie czy w skarpecie, czy też pozostawione na parapecie lub szafce nocnej prezentujemy je na załączonej fotografii.



Olga Jędrzejewska, nauczyciel języka angielskiego i organizator działania.




MIKOŁAJKI

7 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Mikołajki. Niektóre dzieci odwiedził nawet Mikołaj. Zapraszamy do galerii zdjęć mikołajkowych.
Z pozdrowieniami - opieku SU - Emilia Grędecka







Mikołajki w grupie "Jeżyki"








Mikołajki w klasie 6a

Mikołajki to szczególny dzień, na który z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci. W klasie 6 a w tym roku Mikołajki odbyły się zdalnie. Wszyscy chętni uczniowie wykonali zdjęcie w czapce Mikołaja. W ramach prezentu uczniowie 6a przygotowali interaktywne kartki świąteczne, które można znaleźć pod linkami:

https://pl.creategreetingcards.eu/kartka-id151406

https://pl.creategreetingcards.eu/kartka-id151408

https://pl.creategreetingcards.eu/kartka-id151574







Mikołajki u Pszczółek





UWAGA UCZNIOWIE!

        W dniu 7 grudnia obchodzone będą w naszej szkole MIKOŁAJKI. W tym dniu na lekcje zapraszamy w czapkach Mikołaja. Nauczyciele na pewno odwdzięczą się prezentem w postaci plusa.
        Zrób selfie w czapce Mikołaja i prześlij je na Classroom na konto SU - stworzymy galerię zdjęć Mikołajkowych.




Z pozdrowieniami - opiekun SU Emilia Grędecka




Dzień Górnika u Pszczółek



Wychowawca grupy: Paulina Grabowska




Andrzejki

Grupa Jeżyki


30 listopada 2020 r.

Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze.




Magdalena Ferenc
wychowawczyni grupy "Jeżyki"




Andrzejkowe zabawy i wróżby

u Pszczółek




Wychowawca grupy: Paulina Grabowska




Wróżby Andrzejkowe w klasie I

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji...
W dniu dzisiejszym w ramach zajęć, pierwszaków czekała niespodzianka. Mimo zdalnego nauczania dzieci miały okazję zobaczyć się z "wróżką".
Wróżka z magiczną kulą i czarodziejską laską przepowiadała przyszłość. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby. Symbole wiedzy magicznej, świece, lampiony i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii. Dzieci również przygotowały i zaprezentowały swoje stroje - zabawy, radości oraz śmiechu nie było końca.




Wychowawca: Alicja Śniegowska




eTwinning – lek na nudę w szkole

        Po zaledwie kilku tygodniach od rozpoczęcia realizacji międzynarodowego projektu edukacyjnego pt. „I am aware of my feelings” z dumą prezentujemy kolejne efekty pracy uczniów Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Bogusławicach. Zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez pochodzącego z Turcji głównego koordynatora projektu od września do początku listopada wykonaliśmy trzy kolejne działania. Każdy członek grupy projektowej stworzył własną maskę emocji „Mask of Emotions”, następnie za pomocą narzędzia internetowego Avatar Maker zaprojektował swojego awatara, a na koniec na stronie internetowej Kahoot zmierzył się z quizem sprawdzającym wiedzę dotyczącą całego przedsięwzięcia. Elementem wspólnym wszystkich wymienionych poczynań był język angielski, który wykorzystywany jest jako język komunikacji międzynarodowej i którym posługiwali się uczniowie podczas opisanych czynności.
        Przypominamy, że projekt edukacyjny „I am aware of my feelings” realizowany jest w ramach programu eTwinning. Za jego wykonanie odpowiedzialni są uczniowie najstarszej klasy naszej szkoły. Zgodnie z planem finalizacja całości nastąpi w styczniu 2021 roku. Głównym celem wszystkich działań jest rozwijanie kompetencji językowych i cyfrowych uczniów. Nie ulega wątpliwości, że są to dzisiaj bardzo pożądane i potrzebne umiejętności. Dlatego jesteśmy pewni, że realizowany projekt wychodzi naprzeciw oczekiwaniom obecnego pokolenia młodzieży, współczesnej edukacji i wyzwaniom XXI wieku.






Olga Jędrzejewska, nauczyciel języka angielskiego i opiekun grupy realizującej projekt.













Nie tylko przedszkolaki obchodzą Dzień Pluszowego Misia. Starsze dzieci też mają swoje ulubione maskotki. Z radością prezentują je w poniższej galerii. Życzę Wam radości dziecka, niech towarzyszy Wam przez całe życie.



Opiekun Samorządu Uczniowskiego - Emilia Grędecka







25 listopada

Dzień Pluszowego Misia


w grupie "Jeżyków"

"Niech Miś będzie z Tobą"



Wychowawca grupy: Magdalena Ferenc





Dzień Pluszowego Misia u Pszczółek






Podsumowanie ogólnopolskiego projektu Tydzień Uczniowskiej SuperMocy

    Tydzień Uczniowskiej SuperMocy to wydarzenie, podczas którego w wielu szkołach zorganizowane zostały zajęcia, warsztaty, gry i zabawy, w trakcie których uczniowie mieli szansę poznać siebie oraz swoje mocne strony. W Szkole Podstawowej im. W. Witosa w Bogusławicach takie zajęcia również się odbyły. Działania zdążyliśmy rozpocząć w formie stacjonarnej, natomiast zakończyliśmy zdalnie.
    Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w projekcie. Dziękujemy uczniom za wykonaną pracę oraz nauczycielom za zaangażowanie się i prowadzenie projektu w tych niecodziennych warunkach. Za udział w akcji otrzymaliśmy dyplom, który jest potwierdzeniem naszego zaangażowania.
Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatorów projektu: biologiazblondynka/tydzien-uczniowskiej-supermocy




Anna Wiśniewska, Olga Jedrzejewska




"ZAPROŚ MNIE NA SWOJĄ LEKCJĘ" - projekt edukacyjny


        Ogólnopolski projekt edukacyjny ,,Zaproś mnie na swoją lekcję” umożliwia zdalne spotkania z gośćmi, nauczycielami, którzy w formie wymiany, realizują wzbogacające treści programowe podczas lekcji online. Projekt ten polega na tym, że jedni nauczyciele zapraszają na swoje lekcje innych nauczycieli.
        23.11.2020r. taka lekcja odbyła się w klasie 6a. Uczniowie uczestniczyli w lekcji wychowawczej, którą prowadziła Pani Agata Karolczyk-Kozyra, nauczycielka I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie i autorka bloga „Kreatywny polonista”. Pani Agata zabrała uczniów klasy 6a w wirtualną podróż po Poznaniu i języku, którym jest gwara wielkopolska. Wszystko za sprawą książeczki pt. „Szneka z glancem, czyli elementarz gwary poznańskiej”. Podczas zajęć uczniowie w formie zabawy poznawali gwarę wielkopolską. Spotkanie z Gościem-nauczycielem było dużym wydarzeniem!




Anna Wiśniewska, wychowawca klasy 6a


DZIEŃ KREDKI

grupa ,,Jeżyki”

23 listopada 2020 r.

,,Kolorowe kredki, w pudełeczku noszę,

kolorowe kredki bardzo lubią mnie.

Kolorowe kredki, kiedy je poproszę,

namalują wszystko, to co chcę...”

          22 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kredki. W tym dniu w centrum dziecięcych działań znajdowała się oczywiście: kredka. Kredki wykorzystaliśmy nie tylko do rysowania, ale również do zabaw matematycznych, rytmicznych i ruchowych. Dzięki zabawom utrwaliliśmy nazwy kolorów.

Zajęcia zakończyły się tańcami i pląsami przy znanej z dziecięcego repertuaru piosence ,,Kolorowe kredki”. Tak wesoły i kolorowy dzień z pewnością na długo zostanie  w pamięci każdego przedszkolaka.

Magdalena Ferenc

wychowawczyni grupy ,,Jeżyki”






Dzień Kredki u Pszczółek

Kolorowe kredki towarzyszą dzieciom każdego dnia, więc nie mogło ich zabraknąć podczas zajęć z okazji Dnia Kredki.



Zajęcia zorganizowała wychowawczyni grupy
Paulina Grabowska






W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła obchodziła Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Nauczycieli i pracowników zdominował kolor żółty – kolor optymizmu i radości. Był to dzień wyjątkowy, pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Zacznijmy od jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie i miesiące życzliwości. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.




Przygotowała Iwona Szklarska





Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

 

Janusz Korczak już blisko sto lat temu napisał Nie ma dzieci – są ludzie oraz Dziecko – już mieszkaniec, obywatel i już człowiek. Nie dopiero będzie, a już. […]. Lata dziecięce – to życie rzeczywiste, nie zapowiedź.

20 listopada to dzień uchwalenia Konwencji o prawach dziecka czyli najważniejszy dokument poświęcony dzieciom. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań. Dlatego również nasza szkoła włączyła się w akcję śpiewając piosenkę o prawach dziecka by uczcić to wyjątkowe święto. Zachęcam Was do zapoznania się jakie prawa Wam przysługują i do kogo możecie się zwrócić o pomoc, jeśli ktoś te prawa narusza.

PIOSENKA O PRAWACH DZIECKA (film w wykonaniu uczniów)

PRAWA KAŻDY MA, NAWET DZIECIĘCY ŚWIAT (film)

PRAWA DZIECKA (prezentacja)



Przygotowali: Iwona Szklarska i Mirosław Okuński




20 listopada 2020 r.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

grupa „Jeżyki”

„Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie.”                                                             

Janusz Korczak

Magdalena  Ferenc

wychowawczyni grupy „Jeżyki”






Drodzy Uczniowie!

Z okazji Dnia Życzliwości, który wypada 21 listopada, na koncie Samorządu Uczniowskiego na Classroomie będzie czekała na każdego z Was niespodzianka. Zajmie to chwilkę, a może poprawić Wam humor na cały dzień. Odwiedźcie to konto w sobotę.
Dla osób, które jeszcze do nas nie dołączyły podaję kod: y5u2aeh.


Pozdrawiam
Emilia Grędecka - opiekun SU





W zakładce KONKURSY
umieszczono nowe ogłoszenia o konkursach




Dzień Jeża - święto kolczastego,

sympatycznego drapieżnika

Grupa "Jeżyki"



 

            Dzień Jeża w przedszkolu to świetna okazja, aby uświadomić najmłodszym jaką rolę   w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc.

            Wykorzystaliśmy to święto jako inspirację do zajęć plastycznych, muzycznych oraz matematycznych i rozwijających mowę.

Bo jeż to ciekawy zwierz!





Projekt „Mała książka - wielki człowiek”





W ramach tegorocznej edycji kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” przekazano do wszystkich szkół podstawowych w Polsce Wyprawki Czytelnicze dla pierwszoklasistów. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu i jest całkowicie bezpłatny.

W naszej szkole Wyprawki czytelnicze będą wręczone pierwszoklasistom z okazji pasowania na czytelnika.

Zachęcam rodziców do zapoznania się z poniższymi informacjami.

- "Mała książka - wielki człowiek" Mietek Szcześniak

www.youtube.com/watch?v=rFxKrl1n550

 

- Dlaczego warto czytać dziecku? (broszura)

wielki-czlowiek.pl/wp-content/themes/wielki-czlowiek/img/broszura.pdf

 

- Dlaczego warto chodzić z dzieckiem do biblioteki? (broszura)

wielki-czlowiek.pl/wp-content/themes/wielki-czlowiek/img/broszura2.pdf

Więcej informacji na stronie kampanii www.wielki-czlowiek.pl

 

Polecam

Marzena Sobczak

nauczyciel bibliotekarz







Narodowe Święto Niepodległości 2020



Pomimo zagrożenia epidemicznego i nauczania zdalnego wspólnota Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Bogusławicach uczciła Narodowe Święto Niepodległości. Ograniczenia wpłynęły jedynie na zmianę formuły wydarzenia. W 102. rocznicę odzyskania przez Polskę upragnionej niepodległości postanowiliśmy oddać naszej biało-czerwonej ojczyźnie coś najcenniejszego – talenty naszych wspaniałych uczniów. Dzieci wykonały prace nawiązujące bezpośrednio do obchodzonego święta, symboli narodowych, czy też do naszego kraju. Formę dzieła i technikę wykonania wyznaczała kreatywność autora. Swoją miłość do Polski okazaliśmy na różne sposoby – poprzez prace plastyczne, fotograficzne i cyfrowe. Pragniemy gorąco podziękować uczniom, nauczycielom i wychowawcom za wsparcie przy organizacji wydarzenia.
Zapraszamy do obejrzenia prac przedszkolaków i uczniów. Dzisiaj prezentujemy tylko część z nich. Cały dorobek autorów opublikujemy w najbliższym czasie.
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 2020 życzymy Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły dużo zdrowia, wytrwałości w działaniu w tych trudniejszych czasach oraz wielu sukcesów edukacyjnych i wychowawczych.


Tomasz Tomicki – dyrektor szkoły,

Robert Wiśniewski – nauczyciel historii.







Akcja „Szkoła pamięta” – edycja 2020

Na przełomie października i listopada uczniowie Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Bogusławicach wzięli udział w kolejnej edycji akcji „Szkoła pamięta”. Tegoroczna inicjatywa miała odmienny charakter od ubiegłorocznej ze względu na ograniczenia związane z epidemią. Przed rokiem polegała na zorganizowaniu zbiórki zniczy oraz odwiedzaniu grobów osób cenionych w naszym środowisku. Dzisiejsze działania miały zakres szkolny i realizowane były w ramach nauczania zdalnego. Polegały na przygotowaniu prac plastycznych, symbolu pamięci po zmarłych spoczywających na pobliskich nekropoliach. Cmentarze w Lubotyniu, Babiaku i Izbicy Kujawskiej stały się miejscem spoczynku wielu zasłużonych dla naszej społeczności postaci. Część zmarłych z dużymi sukcesami wypełniała misję pedagogów i wychowawców oraz współtworzyła historię szkoły w Bogusławicach.
Celem akcji było zwrócenie uwagi najmłodszych pokoleń na potrzebę pielęgnowania pamięci o generacjach żyjących wcześniej, szczególnie tych związanych z naszą małą ojczyzną – miejscem, regionem, społecznością. Całe przedsięwzięcie było realizowane w wyjątkowym czasie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązywała do polskiej tradycji świat zadusznych.
Podjęte czynności wpisywały się w ogólnopolskie przedsięwzięcie, którego inicjatorem były władze oświatowe. Przeprowadzone zostały w ramach nauczanych przedmiotów i godzin z wychowawcą. Były jedną z wielu form realizowania w naszej szkole podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021 w zakresie wychowania do wartości. Każda szkoła, która zgłosiła swój udział w akcji otrzymała pamiątkowy dyplom od Ministra Edukacji i Nauki.





Olga Jędrzejewska, Anna Michalak, Anna Wiśniewska, Robert Wiśniewski – organizatorzy akcji.





Święto Dyni - grupa "Jeżyki"








Uczniowski Tydzień SuperMocy

Któż z nas nie zna postaci Kubusia Puchatka. Z przygód o tym najsłynniejszym misiu świata pochodzi następujący cytat: „Obiecaj, że zawsze będziesz o tym pamiętać: jesteś odważniejszy, niż sam w to wierzysz, jesteś silniejszy, niż ci się wydaje i jesteś mądrzejszy, niż myślisz”. Wbrew pozorom nie łatwo wziąć na siebie powyższe zobowiązanie. Co nie znaczy, że nie należy spróbować. Otóż warto to zrobić.

Ambitnego zadania przypomnienia sobie własnych „mocy” – mocnych stron i talentów – podjęli się uczniowie Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Bogusławicach. W ramach Tygodnia Uczniowskiej SuperMocy (TUSM) udział wzięli w zajęciach organizowanych przez wychowawców klas, których zadaniem było poznanie lub przypomnienie tego, co w nich najlepsze. Efektem przeprowadzonych lekcji były: „Drzewo talentów”, na kwiatach którego dzieci zaprezentowały swoje mocne punkty, klasowe zabawy pt. „Moje imię – moje moce”, w których kluczowe były pozytywne cechy charakteru, zawierające litery tworzące imię ucznia oraz „Ściana motywacji” – składająca się z haseł motywacyjnych, zapisanych na balonach wyciętych z papieru. Materialnym rezultatem wymienionych działań była szkolna gazetka prezentująca wyniki pracy uczniów. Celem wszystkich wymienionych aktywności, jak i całego przedsięwzięcia, było lepsze poznanie samego siebie, uświadomienie uczestnikom zajęć ich mocnych stron, budowanie poczucia własnej wartości, wzmacnianie własnego pozytywnego wizerunku, a także integracja klas.

Szkolny Tydzień Uczniowskiej SuperMocy był elementem większej całości. Wpisywał się w inicjatywę regionalną o tym samym tytule, trwającą w dniach 19 – 23 października 2020 r.. Wszystkie przedsięwzięcia odbywały się pod patronatem uznanych instytucji edukacyjnych, pism branżowych i firm działających na rzecz rozwoju edukacji w Polsce. W tym gronie odnalazły się m.in.: Centra Doskonalenia Nauczycieli w Koninie i Pile, czasopismo „Głos nauczycielski” oraz Centrum Rozwoju Edukacji EDICON.

O kolejnych inicjatywach realizowanych w ramach TUSM poinformujemy w najbliższym czasie.




Anna Wiśniewska, Olga Jędrzejewska – koordynatorzy działań szkolnych.




KONKURS PLASTYCZNY Rzecznika Praw Dziecka dla szkół na najciekawsze prace plastyczne z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka 2020



Regulamin konkursu w zakładce KONKURSY.





Święto Dyni u "Pszczółek"







Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie.


Przypominam, że dzień 2.11.2020 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu Szkoła i Przedszkole na potrzebę tych z Państwa, którzy nie są w stanie zapewnić opieki dla swojego dziecka, zorganizują zajęcia opiekuńcze dla przedszkola oraz klas I-III (bez dowozu). W tym celu proszę o informację do sekretariatu szkoły do dnia 30.10.2020 r. (piątek) do godz. 14.30.

Dyrektor szkoły
Tomasz Tomicki





#CodeWeek 2020

Nieco ponad miesiąc temu Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęcało do wzięcia udziału w CodeWeek, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. CodeWeek to nowa inicjatywa społeczna organizowana pod patronatem Komisji Europejskiej, która w ciągu zaledwie kilku lat stała się największym programistycznym wydarzeniem w Europie. Szybko jednak zmieniła się w przedsięwzięcie globalne. W 2019 roku w działaniach Tygodnia Kodowania wzięło udział aż 4,2 miliona uczestników mieszkających w ponad 80 krajach na całym świecie. Od samego początku organizatorzy CodeWeek podkreślali, że jest to święto kreatywności, rozwiązywania problemów i współpracy poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Mogły w nim wziąć udział wszystkie zainteresowane szkoły bez względu na szczebel kształcenia.

Szkoła Podstawowa im. W. Witosa w Bogusławicach przyjęła zaproszenie władz oświatowych i czynnie włączyła się do akcji. Można było to zrobić na dwa sposoby – skorzystać z gotowych rozwiązań lub zaproponować własne. Na początek naszej przygody w organizowanym przedsięwzięciu zrealizowaliśmy swoje propozycje. Na lekcjach matematyki, języka angielskiego, edukacji wczesnoszkolnej i historii uczniowie pracowali z kodami QR. Obecnie to jedna z najpopularniejszych metod dydaktycznych stosowanych podczas zajęć szkolnych. Uczniowie malowali na planszy własne kody QR, a następnie skanowali je smartfonem posiadającym odpowiednią aplikację dekodującą. W finale zadania uzyskiwali hasła związane z tematyką zajęć. Warunkiem koniecznym do wykonania szyfrów była wiedza przedmiotowa uczniów. Prawidłowe odpowiedzi na przygotowane przez nauczycieli pytania wskazywały uczestnikom zajęć sposób przygotowania kodów.

Tegoroczna edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania odbyła się w dniach od 10 do 23 października 2020 r.. W jej ramach zrealizowano w Polsce łącznie 20 tys. inicjatyw. Wszystkich zainteresowanych pozyskaniem dodatkowych informacji zapraszamy na stronę organizatorów CodeWeek codeweek.eu

   


 

Anna Wiśniewska, Olga Jędrzejewska – koordynatorzy działań szkolnych.




Informacja dotycząca

Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych



oświadczenie o akceptacji regulaminu konkursu

oświadczenie o ochronie danych osobowych

zdoda na publikowanie danych osobowych


Film instruktażowy WKP 2020/2021

https://www.youtube.com/watch?v=Xy3d9o1rw6s&feature=youtu.be





Organizacja zajęć w Zespole Szkół w Bogusławicach

od dnia 26 października 2020 roku

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice

 

1.     Zajęcia w przedszkolu i klasach I – III szkoły podstawowej będą prowadzone na dotychczasowych zasadach w budynku przedszkola/szkoły.

2.     Nauka w klasach IV – VIII szkoły podstawowej będzie organizowana na platformie edukacyjnej Classroom.

3.     Wszystkie zajęcia (stacjonarne i zdalne) odbywać się będą zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć.

4.     Aby wziąć udział w organizowanych przez szkołę zajęciach na platformie Classroom – lekcyjnych i dodatkowych – konieczne będzie dołączenie do zajęć. W tym celu wychowawcy klas przekażą Rodzicom niezbędne kody. Zostaną one dostarczone najpóźniej w dniu 26 października (poniedziałek). Po otrzymaniu kodów należy niezwłocznie dołączyć do zajęć.   

5.     W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów uniemożliwiających korzystanie z platformy edukacyjnej Classroom proszę o poinformowanie wychowawców klas o zaistniałej sytuacji.

6.     Lekcje na platformie Classroom będą miały następujący przebieg:

a)     w klasach IV – VI prowadzone będą w wymiarze 30 minut,

b)    w klasach VII – VIII prowadzone będą w wymiarze 45 minut z podziałem na dwie części: 30 minut (część 1) + 15 minut (część 2: spotkanie wideo na Google Meet, przeznaczone na dodatkowe pytania uczniów do nauczyciela związane z omawianą tematyką).

7.     Wszystkie lekcje będą miały charakter aktywnej pracy nauczyciela z uczniami. O doborze adekwatnych narzędzi i sposobie pracy na 30-minutowych zajęciach – czat lub/i spotkanie wideo Google Meet – decyduje nauczyciel przedmiotu, uwzględniając możliwości psychofizyczne uczniów oraz dostępność sprzętu (np. kamer internetowych).

 

Dyrektor Tomasz Tomicki.



Informacja




W związku z decyzją rządu,

od dnia 26 października 2020 r.

klasy IV - VIII

przechodzą na zdalne nauczanie,

które prowadzone będzie

wg. planu lekcji na platformie

 Classroom.




Przedszkole, klasa 0, klasy I - III

pracują zgodnie z planem.





Pasowanie na ucznia klasy I

W piątek 23 października 2020 r. odbyła się Uroczystość Pasowania na Ucznia. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji.
Uroczystość Pasowania rozpoczęła wychowawczyni klasy I p. Alicja Śniegowska, która przywitała wszystkie dzieci oraz zaproszonego Pana Dyrektora Tomasza Tomickiego.
Następnie pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. Najważniejszym elementem uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania oraz pasowania na uczniów, którego dokonał Pan Dyrektor.
Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz zaśpiewały wspólnie piosenkę.

Wychowawca klasy Alicja Śniegowska







KONKURS PLASTYCZNY NA PLAKAT PROMUJĄCY BIBLIOTEKĘ I CZYTELNICTWO ROZSTRZYGNIĘTY!

 

„Czytanie czyni człowieka mądrym”

”Nie bądź łoś, poczytaj coś”

„Książki czytamy, wyobraźnię rozwijamy”

„Biblioteka to dom wielu bohaterów. Książki zabiorą cię w świat inny niż ten z komputerów”

„Biblioteka to studnia wiedzy”

„Lek na głowę jest w aptece, a na nudę w bibliotece”

 

To tylko wybrane hasła jakie umieszczone zostały na plakatach promujących bibliotekę i czytelnictwo w konkursie plastycznym z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Autorzy prac konkursowych za pomocą różnych technik plastycznych starali się rozbudzić zainteresowanie biblioteką i zachęcić uczniów do czytania. Spośród 25 prac konkursowych wyróżnionych zostało 6.

W kategorii kl. I – III

Filip kl. I, Krystian kl. II, Szymon kl. III

W kategorii kl. IV – VIII

Weronika kl. V, Karol kl. V, Kinga kl. VI b

 

Zwycięzcom gratulujemy, uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział.

Wszystkich uczniów zapraszamy do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej i wypożyczania książek.

 

Organizatorzy konkursu:

Marzena Sobczak   - nauczyciel bibliotekarz

Anna Michalak       - nauczyciel plastyki

 

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem”

                                                                     Kornel Makuszyński








Ready, steady, go!

Z nieskrywaną radością informujemy, że pierwsze działanie w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego „I am aware of my feelings” w programie eTwinning już za nami. Polegało ono na zaprojektowaniu loga całego przedsięwzięcia. Ten unikalny wyróżnik graficzny pozwala na identyfikację marek, firm i kampanii. Dobrze przemyślany i oryginalny staje się niezapomnianym znakiem rozpoznawczym. W naszym przypadku najważniejszy był jednak walor edukacyjny wzmiankowanego działania. W jego wyniku uczniowie nabyli nowe umiejętności cyfrowe w zakresie obsługi aplikacji Canva, która jest nowoczesnym, a zarazem darmowym narzędziem internetowym do tworzenia symboli graficznych. Zgodnie z wymogami postawionymi uczestnikom projektu logo musiało być ściśle związane z jego tematem głównym. Każdy uczeń przygotował jedną pracę, która następnie została poddana ocenie najbardziej obiektywnego jury, a więc samych realizatorów projektu. Największe uznanie w oczach wszystkich partnerów – uczniów i nauczycieli – zyskała praca zaprojektowana przez Klaudię. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia pomysłów naszych uczniów, w tym wyróżnionej pracy.       

 

Olga Jędrzejewska, nauczycielka języka angielskiego i realizatorka projektu.









Szkolny konkurs językowo-matematyczny

z wykorzystaniem kodu QR



Regulamin





Konkurs dla klas VI

"BOOK IN A BOX" - "KSIĄŻKA W PUDEŁKU"

Regulamin





Światowy Dzień Mycia Rąk

Dnia 15 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Do tegorocznej akcji włączyła się także Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Bogusławicach. Obchody Światowego Dnia Mycia Rąk dostarczyły dzieciom wielu wrażeń oraz pokazały, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat, aby zapobiegać chorobom związanym z nieprzestrzeganiem prawidłowej higieny.




Anna Wiśniewska, Olga Jędrzejewska, Iwona Szklarska




Dzień Edukacji Narodowej

    W dniu 13.10.2020 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wydarzenie to miało inny charakter niż dotychczas, ze względu na obecną sytuację w kraju. Nauczyciele po wejściu do klas, przy otwartych drzwiach, wysłuchali życzeń, które złożyła Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego oraz dwóch piosenek zaśpiewanych przez przedstawicieli kl. IV i VII.

Samorząd Uczniowski







eTwinning edukacja XXI wieku





Program eTwinning skupia społeczności szkół i przedszkoli chcące realizować projekty edukacyjne we współpracy z innymi placówkami. Swym zasięgiem obejmuje całą Europę. Obecnie to największa tego typu baza edukacyjna na starym kontynencie.

Szkoła Podstawowa im. W. Witosa postanowiła wykorzystać ogromne możliwości eTwinningu. Dlatego w roku szkolnym 2020/2021 zrealizuje międzynarodowy projekt edukacyjny pt. „I am aware of my feelings”. Trwająca kilka miesięcy aktywność (wrzesień 2020 – styczeń 2021) prowadzona będzie w ramach lekcji języka angielskiego. Skupi w działaniu 14 nauczycieli i 105 uczniów z kilkunastu szkół pochodzących z Azerbejdżanu, Łotwy, Słowacji, Turcji i Polski. W naszej szkole za jego realizację odpowiedzialni będą uczniowie klasy VIII.

Planowane działanie będzie miło charakter wieloetapowy. Uczestnicy projektu przygotują jego logo, „maskę” i elektroniczną książkę emocji, opowiedzą o sobie innym partnerom w działaniu oraz napiszą piosenkę i wiersz nawiązujące do tematyki projektu. To tylko część z zaplanowanych w ramach inicjatywy zadań.

Celem projektu będzie podniesienie kompetencji językowych i cyfrowych uczniów. Do komunikacji wykorzystany zostanie język Szekspira. Z kolei do przygotowania materialnych i informatycznych wytworów projektu posłużą nowoczesne narzędzia edukacyjne takie jak: Renderforrest, Biteable, Voki, Canva, Answergarden, WordArt, Kahoot, Padlet, Blogger, Point Blur, Bookcreator. Podstawą do działania będą: komputer, Internet, aparat i kamera.

Już dziś zapraszamy do śledzenia naszej strony, na której poinformujemy o swoich poczynaniach.

Olga Jędrzejewska, nauczycielka języka angielskiego i realizatorka projektu.
























X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2.10.2020 r. 

W tym roku 2 października obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, w którą zaangażowały się 5239 szkoły. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym oraz udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością.

W klasie VIa i VIb odbyły się egzaminy z tabliczki mnożenia. Uczniowie mieli okazję odświeżyć sobie niezbędną wiedzę matematyczną. Musieli zmagać się z łamigłówkami i zadaniami związanymi z tabliczką mnożenia. Na koniec wszyscy uczestnicy uzyskali certyfikaty EKSPERTA TABLICZNKI MNOŻENIA.

 

Anna Wiśniewska






Powitanie jesieni w naszym przedszkolu
grupa "Jeżyki"


"Idzie lasem Pani Jesień,
jarzębinę w koszu niesie.
Daj korali nam troszeczkę,
nawleczemy na niteczkę..."





Wych. Magdalena Ferenc





Europejski Dzień Języków Obcych 2020

Good morning, bonjour, buongiorno... . Codziennie tymi i wieloma innymi słowami witają się miliony Europejczyków. W ostatnich dniach wymienione formuły rozbrzmiewały także w rozmowach uczniów Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Bogusławicach. Okazją do przyswojenia sobie obcojęzycznych zwrotów grzecznościowych był przypadający na 26 września Europejski Dzień Języków Obcych. Od kilku już lat to stały element kalendarza wydarzeń i uroczystości w naszej szkole.

Tegoroczna impreza przybrała formę konkursu, łączącego elementy nauki i zabawy. W dniach 24 – 25 września na lekcjach języka anielskiego uczniowie mieli za zadanie rozszyfrować 17 zwrotów grzecznościowych używanych przez Europejczyków w sytuacji witania się. Biorąc pod uwagę mapę językową Europy, na której wstępuje ponad 70 języków narodowych i regionalnych, nie była to sprawa łatwa. Pomimo niemałej skali trudności pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Ostatecznie swój talent językowy zaprezentowało kilkadziesiąt osób z klas IV – VIII. Najlepsi uczniowie – zwycięzcy w poszczególnych oddziałach – otrzymali pamiątkowe dyplomy. W ich gronie znaleźli się: Szymon z klasy IV, Małgosia z klasy V, Arkadiusz z klasy VIa, Jakub z klasy VIb, Klaudia z klasy VII i  Zuzanna z klasy VIII.  



Olga Jędrzejewska, nauczycielka języka angielskiego i organizatorka wydarzenia.






Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29.09.2020 r.

Budowanie relacji, stymulowanie mózgu, wzbudzenie kreatywności oraz wzbogacenie słownictwa – to tylko niektóre z korzyści głośnego czytania. Czynność ta jest na tyle ważna, że od dziewiętnastu lat 29 września w całej Polsce obchodzimy jej święto.

Nadrzędnym celem Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania jest promowanie tej aktywności wśród dzieci i młodzieży. Zalet czytania na głos jest mnóstwo. Cała Polska Czyta Dzieciom podkreśla, że zaspokaja ono potrzeby emocjonalne dzieci, wspiera ich rozwój psychiczny, wzbogaca słownictwo, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację i uczy samodzielnego myślenia. Dzięki niemu dorosły buduje silną więź z dzieckiem – odczytywana historia to nie tylko źródło wiedzy, ale także pretekst do wspólnych rozmów o świecie. I najważniejsze – nawyk czytania wchodzi w krew, ponieważ okazuje się znakomitą rozrywką.

Od kilku lat nasza szkolna biblioteka włącza się w tę kampanię, propagując głośne czytanie wśród uczniów i nauczycieli. Do głośnego czytania zostali zaproszeni uczniowie klas I -VIII, przedszkolaki oraz wszyscy nauczyciele.  Święto to stało się okazją do wysłuchania pasjonujących książek, wybranych przez uczniów ze zbiorów bibliotecznych. Na drzwiach każdej sali lekcyjnej zawieszono plakaty z hasłami promujacymi czytanie.

Dziękuję wszystkim przedszkolakom, uczniom oraz nauczycielom za aktywny udział w tegorocznej akcji.

Marzena Sobczak

nauczyciel bibliotekarz






Sprzątanie Świata 2020

W tym roku po raz 27. ruszyła Akcja Sprzątania Świata. Tegoroczna Akcja różniła się od poprzednich edycji z powodu pandemii COVID-19, jednak uczniowie naszej szkoły nie zapomnieli, że Ziemia to nasz wspólny dom. Podczas wielkiego finału w weekend (18,19 i 20 września) wspierali Akcję i podzielili się efektami w postaci zdjęć przesłanych za pomocą aplikacji Classroom.



Anna Wiśniewska, Emilia Łojewska


Ogłoszenie Samorządu Uczniowskiego


Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Grupa "Jeżyki"

"Każdy przedszkolak dobrze wie,

że każdy wrzesień już kończy się,

od najmłodszego, aż po starszaka

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

Wych. Magdalena Ferenc




Międzynarodowy Dzień Kropki

Grupa "Jeżyki"


    15 września "Jeżyki" obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia organizuje się wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

    Przedszkolaki z radością i optymizmem uczestniczyły w kropkowych zadaniach oraz wykonały piękne prace plastyczne z kropkami.


Wych. Magdalena Ferenc



Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 już za nami.


Uczniowie po niemalże półrocznej przerwie od nauki w trybie stacjonarnym powrócili do szkolnych ławek. Jednak w dobie pandemii koronawirusa zetknęliśmy się z powrotem do szkoły, jakiego jeszcze nie było! Zamiast uroczystego apelu, który jest najważniejszą częścią rozpoczęcia nowego roku szkolnego, w tym roku uczniowie udali się prosto do swoich sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami. Tam dowiedzieli się o ważnych wytycznych, które będą miały za zadanie chronić uczniów, rodziców, a także całą kadrę nauczycielską oraz zyskali ważne informacje związane z organizacją nowego roku szkolnego.
W końcu po tak długiej przerwie uczniowie spotkali swoich nauczycieli, przyjaciół z klasy i znajomych ze szkoły. Pomimo tego, że ten powrót do edukacji był zdecydowanie inny od reszty, wszyscy przybyli do szkoły z uśmiechem na twarzach, pełni optymizmu i dobrej energii do nauki i pracy.


Mikoszewo 2020

W tym roku mieliśmy dużo zamieszania z organizacją wypoczynku letniego z powodu pandemii. Przez pewien czas nie było pewne, czy obozy i kolonie dla dzieci i młodzieży w ogóle się odbędą. Prezes UKS „Maraton” p. Marek Tomicki przez cały ten czas był optymistą i  konsekwentnie chciał realizować wyjazd na kolonię dla dzieci, pamiętając o bezpieczeństwie. Gdy pod koniec maja ogłoszono oficjalne wytyczne dla organizatorów wypoczynku, zrobiliśmy wszystko, żeby je spełnić. Z powodu pandemii program wypoczynku został dostosowany do wytycznych MEN, GIS i MZ. 

Uczestnicy kolonii mieli okazję zobaczyć przeprawę promową Mikoszewo – Świbno, brali udział w warsztatach bursztynowych, codziennie korzystali z kąpieli morskich i słonecznych, uczestniczyli w wycieczce do Gdyni, gdzie jedną z atrakcji był rejs statkiem Regina po porcie gdyńskim. Poza tym aktywnie spędzali czas w swoich grupach tańcząc, grając w piłkę nożną i siatkową na boiskach i sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Mikoszewie. Atrakcji nie brakowało, a uczestnicy cieszyli się ze wspólnie spędzonego czasu z rówieśnikami, gdyż od momentu zamknięcia szkół z powodu pandemii, nie mieli tej możliwości.

Cieszymy się, że w cieniu restrykcji udało nam się zorganizować wypoczynek, który dzieciom się spodobał. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za to, że Rodzice obdarzyli nas, po raz kolejny, zaufaniem i nie bali się powierzyć nam opieki nad dziećmi w te wakacje. Jako Organizatorzy wypoczynku, pod kierownictwem p. Marka Tomickiego, robimy wszystko co w naszej mocy, żeby kolonie dla dzieci były wartościowe, atrakcyjne i co najważniejsze – bezpieczne. Nawet w dobie pandemii jest to możliwe!

W Mikoszewie nad uczestnikami kolonii czuwała doświadczona kadra pedagogiczna w osobach: Marek Tomicki – kierownik kolonii, wychowawcy: Marzena Sobczak, Teresa Tomicka, Ewa Królasik, Magdalena Ferenc, Iwona Szklarska, Emilia Łojewska.

Zapraszamy na kolejne akcje

UKS „Maraton” w Bogusławicach



KOMUNIKAT

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w dniu 1 września 2020 r. (wtorek) o godz. 9.00.

Dowóz w tym dniu o godzinę później niż w normalnym dniu nauki szkolnej.

W tym roku nie będzie tradycyjnego wspólnego rozpoczęcia roku szkolnego. Uczniowie o godzinie 9.00 udają się do swoich sal lekcyjnych na krótkie spotkania              z wychowawcami, podczas których uzyskają wszystkie niezbędne informacje organizacyjne. Wszyscy uczniowie do czasu zajęcia miejsc przy stolikach stosują środki ochrony osobistej (dezynfekują dłonie przy wejściu do szkoły oraz zasłaniają usta i nos).

·       dzieci z przedszkola gr. 3 – 5 latków           - sala przedszkolna –  wejście od szczytu

·       dzieci z przedszkola gr. 6 latków                  - sala przedszkolna –  główne wejście do przedszkola

·       kl. I                   - sala nr 8

·       kl. II                  - sala nr 10

·       kl. III                 - sala nr 9

·       kl. IV                - sala nr 27

·       kl. V                 - sala nr 10B

·       kl. VI a             - sala nr 29

·       kl. VI b             - sala nr 9B

·       kl. VII               - sala nr 23

·       kl. VIII              - sala nr 28.

 

Na spotkania z wychowawcami, do budynku szkoły, mogą wejść jedynie uczniowie. Wyjątek stanowią rodzice dzieci przedszkolnych przybywających do przedszkola po raz pierwszy oraz rodzice uczniów klasy pierwszej, przy zastosowaniu środków ochrony osobistej - zasłonięciu ust i nosa.

Przypominam o zachowaniu dystansu społecznego.

Informuję również, że od 2 września do budynków przedszkola i szkoły będą mogli wchodzić wyłącznie uczniowie, nauczyciele i pracownicy – wszystkie inne osoby tylko w sytuacjach absolutnie koniecznych. Nie będzie możliwości odprowadzania dzieci pod drzwi klasy i oczekiwania wraz z nimi na rozpoczęcie zajęć.

 
Do zobaczenia w szkole

Dyrektor szkoły

Tomasz Tomicki


PROCEDURY FUNKCJONOWANIA

ZESPOŁU SZKÓŁ W BOGUSŁAWICACH

W CZASIE EPIDEMII

OBOWIĄZUJĄCE OD 1 WRZEŚNIA 2020 ROKU


Wykaz podręczników na rok szkolny 2020/2021

Religia

Wychowanie do życia w rodzinie





















LICZNIK ODWIEDZIN


   
Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021
 Mirosław Okuński