ROK SZKOLNY 2017/2018W dniach 23.06 – 03.07.2018 roku

Uczniowski Klub Sportowy „Maraton”
 
w Bogusławicach
organizuje kolonię letnią

dla dzieci i młodzieży w wieku 7 – 16 lat w Zakopanem.


„Wypoczynek letni w formie kolonii w 2018 roku w ramach programu promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej został dofinansowany ze środków Funduszy Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 750,00 zł na każdego uczestnika”
„Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych
z Powiatu Kolskiego”.
    22.06.2018 r.
    Zakończenie roku szkolnego 2017\2018

   

    Zdjęcia
    20.06.2018 r.
    Wycieczka do Zespolonej Szkółki Leśnej w Kiejszach
    Klasa I i II

   

    Zdjęcia

    20.06.2018 r.
    Piknik w przedszkolu - 4-5 latki

   


     Zdjęcia

    Dnia 20.06.2018r. zorganizowany został piknik dla przedszkolaków,
z grupy Krasnoludków. Dzieci miały okazję brać udział w zabawach ruchowych, tanecznych, muzycznych. Kiedy dopadło zmęczenie, mogli posilic się przekąskami i napojami. Na koniec rozdano lody na ochłodę.
    19.06.2018 r.
    Wycieczka do Zespolonej Szkółki Leśnej w Kiejszach
    Klasa III a i III b


   
    
    Zdjęcia

    W dniu 19 czerwca uczniowie klas 3a i 3b spędzili czas w Zespolonej Szkółce Leśnej w Kiejszach. W trakcie spaceru leśnymi ścieszkami, dzieci mogły dowiedzieć się jakie drzewa są sadzone w szkółce i jak wygląda ich pielęgnacja. Pan leśniczy Sławomir Nitecki w bardzo ciekawy
i sympatyczny sposób opowiadał nam o roślinach i zwierzętach leśnych. Na zakończenie pobytu było ognisko, przy którym zostały upieczone kiełbaski.
Zespolona Szkółka Leśna w Kiejszach to piękne i wspaniałe miejsce do zdobywania wiedzy przyrodniczo-leśnej poprzez bezpośrednie obcowanie
z naturą.
Na koniec wycieczki wszyscy zajadali się deserem jakim były lody.

    19.06.2018 r.
    Zakończenie projektu eTwinning

   


    Zdjęcia z projektu

   

    Es ist vorbei! – tymi słowami uczniowie klasy III gimnazjum zakończyli swój  udział w rocznym projekcie eTwinning. W ciągu roku szkolnego współpracowali z rówieśnikami z Francji mając dzięki temu możliwość rozwijania między innymi swoich umiejętności językowych w zakresie języka niemieckiego oraz poznanie kultury i obyczajów tego kraju. Uczniowie się bardzo ze sobą zaprzyjaźnili. Współpraca zagraniczna rozwijała się prężnie, mamy wiele kontaktów, co daje zarówno uczniom, jak i nauczycielom wiele możliwości rozwoju, poznania i zrozumienia siebie nawzajem. Zwieńczeniem owej współpracy była video-rozmowa, gdzie uczniowie mogli zobaczyć się „na żywo” i wyrazić swoje zdanie na temat naszej rocznej współpracy.

    18.06.2018 r.
    Piknik w przedszkolu - 6 latki

   

    Zdjęcia

    Dzień 18.06.2018 roku w przedszkolu przebiegał piknikowo. Przedszkolaki bawiły się i biesiadowały na łonie natury.    15.06.2018 r.
    Konkurs fotograficzny


   
   
    W dniu 15.06.2018 roku odbyło się podsumowanie konkursu fotograficznego pt. "Zgadnij, kto to? Nauczyciele też kiedyś byli mali". Organizatorem konkursu była wychowawczyni świetlicy - p. Ilona Chwiałkowska.
    Zadaniem uczestników konkursu było rozpoznanie 19 nauczycieli na podstawie ich zdjęć z dzieciństwa. Dla uczniównaszej szkoły, konkurs okazał się dużym wyzwaniem. Spośród 53 uczestników wyłoniono następujących zwycięzców, którzy zostali nagrodzeni:

I miejsce:   Anita Zakrocka, kl. III b

II miejsce:  Jakub Kasiorek, kl. III gim.
                     Braian Wiśniewski, kl. VI
                     Lena Kaczmarek, kl.III b
                     Mateusz Kaczmarek, kl. VI


III miejsce: Natalia Niedośmiałek, kl. III a
                     Wiktoria Berent, kl. IV
                     Aleksandra Błaszczyk, kl.VI
                     Wiktoria Zarębska, kl. VI


Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie,
a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
    14.06.2018 r.
    Mecz piłki nożnej zorganizowany przez UKS "Maraton"
   
   

    Zdjęcia

    13.06.2018 r.
    Przedszkolaki z wizytą w szkole

   
   

    Zdjęcia z wizyty

    08.06.2018 r.
    Konkurs "Spelling Master"

   

    Zdjęcia z konkursu   

    W dniu 08.06.2018 r. odbyła się II edycja konkursu "Spelling Master" - "Mistrz Literowania", który polegał na literowaniu słów z kategorii "FOOD - JEDZENIE" po angielsku.
Organizatorkami rywalizacji były n-lki j. angielskiego p. Olga Jędrzejewska i p. Agnieszka Berent. Udział w literowaniu brali uczniowie z klas IV-VII szkoły podstawowej. Konkurs składał się z trzech etapów, które wyłoniły zwycięzców z poszczególnych klas:
- Kornelia Jędrzejewska, klasa IV
- Zuzanna Kropidłowska, klasa V
- Natalia Nijak, klasa VI
- Oskar Gabrych, klasa VII
Wygrani zostali nagrodzeni, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

    03.06.2018 r.
    Występ naszych uczniów w Babiaku z okazji Dnia Dziecka
   
   

    Zdjęcia

    03 czerwca 2018 roku uczenniceZespołu Szkół w Bogusławicach reprezentowały naszą placówkę podczas Dnia Dziecka w Babiaku. Były to następujące osoby:
    ŚPIEW:
1. Kinga Biernat kl.III b 
2. Kornelia Pacanowska kl. VII 
    TANIEC:
1. Weronika Klimczak kl. IV
2. Klaudia Bąk kl. IV
3. Laura Wiktorska kl. IV
4. Lena Wiktorska kl. IV
5. Wiktoria Lewandowska kl. IV
6. Wiktoria Berent kl. IV
7. Aleksandra Krzyżostaniak kl. VI
8. Natalia Kolibowska kl. II a gim.
9. Sylwia Morawska kl. II a gim.
10. Magdalena Wiśniewska kl. II a gim.


Opiekun: Ilona Chwiałkowska

    02.06.2018 r.
   Festyn Rodzinny "Baw się razem z nami"

   

    Zdjęcia z festynu


    W dniu 2 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół w Bogusławicach odbył się kolejny długo oczekiwany Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka pod hasłem „Baw się razem z nami”. Impreza została zorganizowana przez Uczniowski Klub Sportowy „Maraton”, z prezesem  p. Markiem Tomickim na czele, który współpracował z uczniami, nauczycielami oraz Radą Rodziców przy Szkole Podstawowej w Bogusławicach, której przewodniczącą  jest
 p. Jolanta Idczak.  Przygotowania do wydarzenia trwały kilka tygodni
i polegały na zaaranżowaniu sceny dla artystów, zdobyciu sponsorów, którzy wsparli finansowo lub rzeczowo  imprezę. Dużym zaangażowaniem wykazała się   p. Marzena Sobczak, która pracowała nad wnioskami
o zabezpieczeniu niezbędnych środków na organizację festynu.  
Dzięki temu udało się uzyskać wsparcie finansowo-rzeczowe od:

- Starostwa Powiatowego w Kole
- GS „Samopomoc Chłopska” w Babiaku
- 
Przedsiębiorstwa „SiS” E.K. Szymańscy w Bogusławicach

-  Firmy „Supmięs” w Babiaku
-  Firmy „Mart-Dom”  Romana Gajewskiego w Babiaku
- 
Gminy Wierzbinek

-  Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Bogusławicach
Wsparcie uzyskaliśmy także od p. Piotra Cedzidło - Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Babiaku,  który zapewnił oprawę dźwiękowo-muzyczną festynu, nad którą czuwał p. Piotr Drapiński – operator dźwięku. Wydarzenie, w którym udział wzięło 135 rodzin, czyli 500 osób, rozpoczęło się o godz. 14.30. Na specjalnej scenie odbywały się występy artystów, począwszy od przedszkolaków z Bogusławic i Babiaka, uczniów klas I-VII SP, po gimnazjalistów z klas II i III , którzy śpiewali, recytowali, tańczyli i grali na instrumentach. Poza tym imprezę uświetnił występ zespołu muzycznego, składającego się z uczniów ze szkół z Bogusławic, Brdowa i Mąkolna, którzy zagrali wiele niezapomnianych utworów z repertuaru m.in. Mettalici, Cranberries czy Sławomira. Na koniec uroczystości odbył się krótki koncert Orkiestry Dętej z Babiaka, a także występ taneczny  nauczycieli ze Szkoły
w Bogusławicach, którzy specjalnie na tę okazję zaprezentowali się
w piosence legendarnego zespołu ABBA - „Waterloo” . W tym samym czasie, poza sceną, na uczestników imprezy czekało mnóstwo atrakcji:  zjeżdzalnie dmuchane, trampolina, ujeżdżanie byka, żyroskop, fotobudka, malowanie twarzy. Olbrzymim zainteresowaniem cieszyła się też loteria fantowa, w której można było wygrać ciekawe fanty zebrane przez pomysłodawczynie - p. Darię Trzmielewską i p. Magdalenę Ferenz. Kolejną  atrakcją była prezentacja wozów strażackich Ochotniczej Straży Pożarnej z Babiaka i stworzona na ten czas „fontanna wodna”, która chłodziła emocje niejednej osoby. Poza przeżyciami „dla ducha” pojawiło się tez coś „dla ciała”, mianowicie każdy gość mógł posilić się wspaniała grochówką i nie tylko. Po napełnieniu żołądka można było sprawdzić swoje siły wiosłując na ergometrze. Całość imprezy monitorowana była nie tylko
z ziemi, ale również z powietrza, gdyż przez cały czas nad roześmianymi twarzami gości latał „dron”, udostępniony przez p. Jarosława Krzyżanowicza, który uwieczniał te niezapomniane chwile. Impreza zakończyła się około godziny 19.00 i była niesamowitym przeżyciem, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

    25.05.2018 r.
   Upominki dla mam od uczniów klasy III a

   
   

    Zdjęcia upominków

    Uczniowie klasy III a z okazji Dnia Matki przygotowali upominiki dla swoich ukochanych mam. W ozdabianie pięknych wazoników włożyli wiele pracy i dużo serca.

    23.05.2018 r.
   Kuchcikowo - owocowe szaszłyki.
   
Fotoreportaż: Ilona Chwiałkowska

   


    Zdjęcia

    Dnia 23.05.2018 roku w świetlicy szkolnej odbyło się kolejne spotkanie
w ramach programu pt. ,,Kuchcikowo”, w którym brali udział uczniowie
z klas I i II Szkoły Podstawowej. Dzieci wspólnie z nauczycielem i Panią Kucharką rozpoznawały oraz przygotowywały zgromadzone owoce, omawiały czynności do przygotowania owocowych szaszłyków, a następnie zabrały się do działania. Dzieci świetnie się bawiły i z przyjemnością kosumowały owoce.
     22.05.2018 r.
    Wycieczka do Fabryki Wrażeń w Koninie

   
     
    Zdjęcia

    Dnia 22.05.2018 r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę autokarową do sali zabaw „Fabryka Wrażeń" w Koninie. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji
w przestrzeni, a także integracja dzieci z grup przedszkolnych.
W przeddzień wycieczki przedszkolaki zapoznane zostały z zasadami zachowania się i przestrzegania ich podczas podróży oraz pobytu w sali zabaw , aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji po dwóch godzinnych zabawach ruszyliśmy w drogę powrotną, wstąpiwszy do Mc'Donalda. Do przedszkola wróciliśmy bardzo zmęczeni ale w bardzo dobrych humorach. Było super!!!

    22.05.2018 r.
   Mistrzostwa Gminy Babiak w lekkoatletyce
    Fotoreportaż: Tomasz Tomicki   

   

    Zdjęcia z zawodów   22.05.2018 r.

  Wycieczka do Malborka

   Fotoreportaż: Marek Tomicki  

   

    ZDJĘCIA Z WYCIECZKI

    Dnia 22.05.2018 roku odbyła się wycieczka do Malborka, w której udział brało 44 uczniów z klasy IV, V, VI i VII SP oraz kilkoro gimnazjalistów. Organizatorem wycieczki był p. dyrektor - Marek Tomicki, a opiekunami
p. Marzena Sobczak, p. Teresa Tomicka i p. A. Berent.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Zamku Krzyżackiego w Malborku. Podziwianie całej twierdzy zajęło nam sporo czasu, ale udało się poznać dzieje zamku oraz obejrzeć wnętrza, wystawy i zbiory na Zamku Wysokim
i Średnim, część zakonną oraz kościół. Wspaniała pani Przewodnik oprowadzała nas po zamku, opowiadając o wszystkich jego tajemnicach.
Kolejnym etapem naszej wycieczki było spotkanie z morzem w jednej
z nadmorskich miejscowości - Stegna. Przez dwie godziny oddawaliśmy się relaksowi nad wodą spacerując po plaży, grając w piłkę, a także brodząc po wodach Bałtyku. Tę wspaniałą atmosferę popsuła nieco pogoda, gdyż niespodziewanie nadciągnęła burza, która zmusiła nas do powrotu do autokaru. Nasz smutek nie trwał jednak długo, gdyż około godziny 15.30 przeszliśmy do kolejnego, tym razem "smacznego" etapu naszej wycieczki - restauracji McDonald`s. Był to niestety ostatni punkt programu wycieczki, która zakończyła się około godziny 20.00.
    16.05.2018 r.
    Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Kole zorganizowana przez             dyrektora szkoły pana Marka Tomickiego

   

    Zdjęcia    
    08.05.2018 r.
    Dzień Bibliotekarza i Bibliotek Wycieczka do Malborka

   

    Zdjęcia

    8-go maja obchodzony był w całym kraju Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Tego dnia dzieci z grupy "Krasnoludków" rozmawiały o zawodzie bibliotekarza i jego miejscu pracy, bibliotece. Na zajęciach nie zabrakło zagadek związanych z biblioteką i książką. Przedszkolaki poznały także historię powstawania książki, drogę jaką przebywa spod pióra pisarza do rąk czytelnika. Przede wszystkim jednak tego dnia, jak co dzień dzieci sięgały po ulubione lektury z kącików czytelniczych. Nie zabrakło również wyjścia do najbliższej biblioteki szkolnej, gdzie Pani bibliotekarka przygotowała wiele atrakcji związanych z jej pracą. Na koniec dzieci mogły stworzyć zakładkę do swojej ulubionej książki. Każdego dnia zapraszano do przedszkola jedną z mam, aby mogła poczytać wybraną przez dzieci ulubioną bajkę. Przedszkolaki, przy tym były bardzo szczęśliwe.

    29.03.2018 r.
    Wycieczka do Torunia

   

    Zdjęcia z wycieczki


    W dniu 29 kwietnia b.r. uczniowie klas IIIa i IIIb odwiedzili jedno
z najpiękniejszych polskich miast Toruń. To miejsce pełne uroku, ale
i ciekawej historii, dzieci poznały dzięki wysłuchaniu wielu niesamowitych legend w Domu Legend oraz zwiedzając najważniejsze miejsca tego miasta jak Dom Mikołaja Kopernika, Starówkę, ruiny Zamku czy Krzywą Wieżę. Niezapomnianym i dla większości uczniów nowym doświadczeniem był seans w Planetarium.
Każdy wie, że Toruń słynie z przepysznych pierników. Dlatego też dzieci poznały ich historię, sposób pieczenia, ozdabiania,
a następnie same mogły wykonać swojego piernika i go własnoręcznie ozdobić.

    26.04.2018 r.
    Światowy Dzień Sprzątania Ziemi

   

    Zdjęcia

    "Jesteśmy eko dbamy o czyste środowisko". Przedszkolaki sprzątały okolice przedszkola. Nauczycielki zadbały o zasady bezpieczeństwa w trakcie zbierania śmieci, dzieci zostaly wyposażone w rękawiczki ochronne.


    26.04.2018 r.
    Turniej ekologiczno - sportowy

   

    Zdjęcia z turnieju   

  

    W dniu 26.04.2018 r.  odbył się w naszej szkole turniej ekologiczno - sportowy dla uczniów z kl. IV - VI z okazji Dnia Ziemi. Turniej został zorganizowany przez nauczycielkę przyrody p. Jolantę Szymańską
i nauczycielkę wychowania fizycznego p. Marzenę Sobczak. Rywalizacja odbywała się w dwóch etapach: I etap – zadania z zakresu ekologii, II etap -konkurencje sportowe z nietypowym przyborem.
Impreza rozpoczęła się od powitania wszystkich uczestników przez prowadzącą uczennicę z kl. II a gimnazjum Dorotę Sucharską, która przypomniała cel i zasady turnieju oraz życzyła wszystkim uczestnikom dobrej zabawy.
Po dwugodzinnej rywalizacji wyłoniono zwycięzców:
I miejsce         kl. V    43 punkty
II miejsce       kl. VI   42 punkty
III miejsce      kl. IV   33 punkty

Dopisała pogoda, humory, a także nie zabrakło sportowych emocji, ale na kolejny taki turniej musimy zaczekać do następnego roku.
Organizatorzy dziękują wszystkim uczniom biorącym udział w turnieju oraz wychowawcom klas.
     25.04.2018 r.

    Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej
    oraz 227. rocznica uchwalenia
Konstytucji 3 Maja

   


    Zdjęcia z uroczystości

   

    W środę, 25 kwietnia 2018 roku, w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa uroczyście obchodzono Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na program uroczystości złożyły się komentarze historyczne, wiersze i piękne pieśni patriotyczne. 
W wydarzeniu udział wzięli dyrektor, nauczyciele i pracownicy oraz uczniowie szkoły. Nad przebiegiem akademii czuwali p. T. Tomicka
i p. R. Wiśniewski.

    Spotkanie było hołdem dla barw narodowych oraz naszych przodków, wielkich reformatorów, a także dla naszej Ojczyzny, zbudowanej na fundamencie konstytucji z 1997 roku, zawierającej swobody i wolności obywatelskie, pozwalające na upamiętnienie wszystkiego co ważne dla współczesnych Polaków.
     Konstytucja 3 Maja była pierwszym tego rodzaju dokumentem w Europie, a drugim na świecie. Stanowiła akt prawny wielkiej wagi. Pomimo tego, że nie weszła w życie, bo wkrótce nasz kraj utracił niepodległość, stała się chlubnym świadectwem zdolności Polaków do wprowadzenia reform
i naprawy państwa.
Samorząd Uczniowski    22.04.2018 r.
    Światowy Dzień Ziemi w przedszkolu


   

   
    Jak co roku obchodzony jest 22.04 Światowy Dzień Ziemi. Przedszkolaki z grupy Krasnoludków, otrzymały list od Pani "Przyrody",
w którym dała wskazówki dzieciom, jak wspólnie można pomóc naszej Ziemi. Następnie powstało na dywanie wysypisko śmieci, czytając przy tym wiersz pt. "Sznurek Jurka". Na koniec, dzieci mogły posegregować śmieci do właściwych koszy. Potem dzieci uczestniczyły w quizie na temat naszej przyrody i za każdą dobrą odpowiedź dostały emblemat Małego Ekologa. Nie zabrakło również zabaw ruchowych, sprawiających największą frajdę dzieciom. Na koniec zajęć, dzieci miały do wykonania pracę plastyczną, naszą planetę-Ziemię, objętą w naszych ramionach na znak dbania o nasze środowisko.
    18.04.2018 r.
    Moja okolica - klasa III a


   

   

    Uczniowie klasy 3A w ramach projektu pt. "Moja okolica", postanowiły pokazać uroki swoich miejscowości i ich zakątków. Dzieci miały do wyboru trzy techniki: rysunek, zdjęcia lub film i trzeba przyznać, że rezultat ich prac był naprawdę imponujący. Najwięcej osób postanowiło zrobić zdjęcia, ale były też krótkie filmiki i interesujące rysunki.    11.04.2018 r.

    Wizyta Pana Leśnika


   


    ZDJĘCIA Z WIZYTY

 

    11 kwietnia 2018 roku świetlicę szkolną odwiedził specjalny gość: pan podleśniczy Zbigniew Chwiałkowski z Nadleśnictwa Koło.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z I i II klasy szkoły podstawowej. Na początku spotkania pan podleśniczy przedstawił dzieciom swój strój
i niektóre narzędzia, a następnie opowiedział o swojej pracy, obowiązkach, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Ciekawe opowieści leśnika przybliżyły dzieciom zagadnienia przyrodnicze, a liczne ciekawostki z lasu sprawiły, iż spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Mali przyrodnicy z zapartym tchem słuchali opowieści o tym, jak chronić i dbać
o przyrodę oraz uczyły się, jak należy zachować się w lesie. Oglądali także przywiezione przez podleśniczego pieczątki i tabliczki edukacyjne, poroże jelenia itp. Miłą niespodzianką okazał się róg myśliwski, którego brzmienia dzieci miały okazję posłuchać. Darz bór!
    26.03.2018r.
    Konkurs Piosenki w Kole


   

    
          W poniedziałek, 26 marca 2018 roku w Miejskim Domu Kultury
w Kole odbył się VII Powiatowy Konkurs Piosenki Szkolnej pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Koła, Artura Szafrańskiego. Do rywalizacji stanęło 51 uczniów ze szkół powiatu kolskiego. Na scenie swoje umiejętności zaprezentowały dwie uczennice z naszej szkoły- Kinga Biernat
z klasy IIIb i Kornelia Pacanowska z VII klasy. Kindze udało się zdobyć wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach muzycznych.     

     Podczas apelu wystąpili: dyrektor szkoły p.Marek Tomicki
i opiekunowie: Ilona Chwiałkowska i Teresa Tomicka. Pan Dyrektor wręczył uroczyście okolicznościowy dyplom, życząc dalszych sukcesów
i zachęcając do dalszego uczestnictwa
w konkursach wokalnych.    21.03.2018r.
    Przywitanie Wiosny przez przedszkolaków

   

   
    21 marca dzieci z Przedszkola Samorządowego w Bogusławicach uroczyście powitały nową porę roku - Wiosnę. Z radością dzieci uczestniczyły w zabawach wiosennych, rozwiązywały zagadki tematyczne, zaśpiewały piosenkę pożegnalną dla zimy i powitalną dla wiosny. następnie smyki udekorowały Marzannę słodkościami, które później zjadły - aby wypędzić szybciej zimę Na koniec, dzięki sprzyjającej pogodzie szukały oznak i zwiastunów wiosny podczas spacerów i pieszych wycieczek.


    21.03.2018r.
    Warsztaty kulinarne - sałatka warzywna

   

   

    W dniu 21.03.2018 roku w świetlicy szkolnej kolejny raz odbyły się warsztaty kulinarne. Uczestnikami zajęć byli uczniowie z I i II klasy Szkoły Podstawowej. Tematem przewodnim było wspólne przygotowywanie sałatki warzywnej. Te zajęcia to fascynująca podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Dzięki zabawie w gotowanie w prosty i przyjemny sposób można wspierać dziecko w poznawaniu zmysłowym i rozumieniu przez nie otaczającego go świata.

Zajęcia te mają na celu nauczyć dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw oraz zachęcić uczniów do zdrowego odżywiania pokazując, że to, co jest zdrowe może też ładnie wyglądać i wyśmienicie smakować.
Dzięki warsztatom kulinarnym dzieci rozwijają nawyki racjonalnego
i zdrowego odżywiania, nabywają umiejętność planowania i organizowania swoich działań, rozwijają swoją kreatywność, samodzielność, sprawność manualną, zapoznają się z zasadami savoir- vivre przy stole. Wspólne przyrządzanie posiłków jest również okazją do wzmocnienia współdziałania i przyjaźni między dziećmi.
       21.03.2018r.
    Pierwszy Dzień Wiosny - klasa I i II


   

    21 marca klasy I i II SP postanowiły powitać wiosnę.
Wraz z wychowawczyniami dzieci wyszły na spacer wokół szkoły trzymając w rękach własnoręcznie wykonane Marzanny oraz kolorowe gaiki. Radosnymi okrzykami "Żegnaj zimo, witaj wiosno!" wszyscy chcieli pożegnać zimową aurę, by jej miejsce mogła zająć ta wiosenna.
    Uczniowie śpiewali również wesołe piosenki, które zapewne sprawiły, że zza chmur wyjrzało ciepłe, wiosenne słońce.
    Po powrocie do klas dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym, którego celem było wykonanie prac na temat: "Jak witaliśmy wiosnę?". Wyróżnieni w konkursie uczniowie otrzymali drobne upominki oraz oceny celujące z edukacji plastycznej.
Dzień 21 marca był dla wszystkich dniem wyjątkowym, gdyż tak bardzo czekamy na przybycie tej prawdziwej, ciepłej wiosny. Mamy nadzieję, że niebawem już do nas zawita.

Czekamy z utęsknieniem!


    21.03.2018r.
    Pierwszy Dzień Wiosny - klasy III a

   

    21 marca klasa III a, aby pożegnać zimę, najpierw z wielu smakołyków "stworzyła" Marzannę, a następnie wszyscy z przyjemnością ją... zjedli. Chcąc przywitać wiosnę, uczniowie wykonali z różnych materiałów prace plastyczne pt. "Pani Wiosna".

    21.03.2018r.
    Pierwszy Dzień Wiosny
    Konkurs Recytatorski


   

    21 marca uczniowie klasy III a i III b wesoło i z humorem obchodzili "Powitanie Wiosny".
Częścią główną dnia był Konkurs Recytatorski pt. "BRZECHWA DZIECIOM", który dostarczył niezapomnianych wrażeń i emocji. Podczas recytacji można było zaobserwować jak dzieci wcieliły się w swoje role
i z jakim zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności prze JURY.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki, natomiast zwycięzcy - dodatkowo pamiątkowe dyplomy.

   

    20.03.2018 r.
    Wręczenie dyplomu


   

    W dniu 5 marca 2018 r. w Kłodawie odbył się etap powiatowy Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Do rywalizacji stanęło 32 uczniów ze szkół powiatu kolskiego. Wśród uczestników znalazła się nasza reprezentantka - Zuzanna Kropidłowska z klasy 5.
    Celem konkursu jest przybliżenie uczniom dziedzictwa kulturowego  regionu, jego historii, tradycji, gwary i kultury regionalnej, a poprzez to kształtowanie poczucia własnej tożsamości oraz związku z Wielkopolską. Tegoroczna rywalizacja została objęta patronatem honorowym Wielkopolskiego Kuratora Oświaty p. Elżbiety Leszczyńskiej oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego p. Marka Woźniaka.
    Od lat konkurs cieszy się dużym prestiżem i zainteresowaniem szkół. Jest największym tego typu turniejem naukowym w regionie. Łączy wiedzę
z różnych dziedzin, przez co jest bardzo wymagający.

    Podczas specjalnie zwołanego w tym celu apelu z gratulacjami
i życzeniami dalszych sukcesów dla Zuzanny Kropidłowskiej wystąpili: dyrektor szkoły p. M. Tomicki i opiekun p. R. Wiśniewski. Włodarz szkoły wręczył uczennicy okolicznościowy dyplom. Na koniec cała społeczność szkolna nagrodziła Zuzannę gromkimi oklaskami.   

    19.03.2018r.

    Teatrzyk pod tytułem "Skrzydlate marzenia, czyli o Żabie, która           chciła fruwać"


   

    19.03.2018r. dzieci z przedszkola i uczniowie klas I-III obejrzały przedstawienie teatralne pt. "Skrzydlate marzenia, czyli o Żabie, która chciała fruwać" w wykonaniau artystów Teatru Lalki i Aktora PSIKUS z Łodzi.   

    Głównym bohaterem przedstawienia była żabka – marzycielka, która zazdroszcząc umiejętności wszystkim latającym stworzeniom, zapragnęła pewnego dnia wznieść się w niebo. Od spotkanych na swojej drodze zwierzątek i będąc wobec nich niegrzeczna, chciała bardzo za wszelką cenę zdobyć cudowną receptę na latanie. Wreszcie natrafiła na bociana, który przedstawił się jej jako wybitny nauczyciel fruwania. Nie mając pojęcia o niecnych zamiarach ptaka, zgodziła się odnaleźć jego okulary w zamian za udzielenie jej lekcji unoszenia się w powietrze. Dzięki pomocy sióstr oraz najbliższych przyjaciół na szczęście udało się jej uniknąć bocianiego dzioba i zrozumiała, że „żaba zawsze będzie żabą, a bocian bocianem”. Na koniec mali widzowie usłyszeli morał radosnego przedstawienia „Myśl o wielkich czynach, próbuj! Może się udadzą. Ale zawsze tych posłuchaj, którzy dobrze radzą”.
    09.03.2018r.
    Chcesz być zdrowy - ruszaj się!


   

   

    Chcesz być zdrowy - ruszaj się!

Sport to bardzo ważna sprawa, są reguły jest zabawa. Każdy znajdzie coś dla siebie. Ważna jest też ta zasada, to zaleta jest nie wada.
    08.03.2018r.
    Dzień Kobiet


           05.03.2018r.
    Dzień Dentysty


   
    05.03.2018r.
    Pasowanie na czytelnika


   

   

W dniu 5 marca 2018 r. najmłodsi uczniowie klasy I naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Spotkanie przygotowali Pozytywnie Zakręcenie Przyjaciele Biblioteki wspólnie z panią bibliotekarką p. Marzeną Sobczak.

Podczas uroczystości dzieci wysłuchały wierszy Juliana Tuwima, dowiedziały się jak szanować książki oraz poznały zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom. Na zakończenie dzieci wypożyczyły książki do domu.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.    10.02.2018r. - 19.02.2018r.
    Obóz zimowy Zakopane 2018

   
   


   

    Ferie zimowe już dobiegły końca jednak wspomnienia pozostały! Dla uczestników obozu zimowego z nauką jazdy na nartach w Zakopanem był to naprawdę niesamowity czas.  Może dlatego, że w Tatrach można zobaczyć prawdziwą zimę. Poza tym emocje, które towarzyszyły zajęciom na stoku, grze w tenisa stołowego i wieczornym dyskotekom sięgały momentami zenitu.

Uczestnicy obozu przeżyli te chwile razem i to jest najważniejsze, gdyż wspólnie spędzony czas umacnia więzy w całej grupie obozowej.

A co jest w tych obozach najlepsze? To, że przy tak dużej liczbie zajęć, aktywności, gier i zabaw znajdujemy czas na odpoczynek od wszystkiego, czas, który spędzamy we własnym gronie śpiewając, rozmawiając i ciesząc się swoim towarzystwem.

Piękna zimowa pogoda, wykwalifikowana kadra pedagogiczna
w osobach: p. Marka Tomickiego
  - kierownika obozu oraz wychowawców p. Marzeny Sobczak, p. Bogusławy Czwajdy,
p. Elżbiety Karwackej i p. Tomasza Tomickiego,
moc atrakcji
i sympatyczni rówieśnicy sprawili, że miło będziemy wspominać pobyt na feriach zimowych w Zakopanem.

Mamy nadzieję, że dzięki Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „Maraton” działającemu przy naszej szkole, przeżyjemy jeszcze wiele tak pięknych chwil na kolejnych wyjazdach.


"Wypoczynek zimowy w 2018 r. w ramach programu promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej został dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 750,00 zł na każdego uczestnika"

   


    26.02.2018 r.
    Dzień Dinozaura


   


    08.02.2018 r.
       Choinka klas I-III


   

    07.02.2018 r.
       Bal Karnawałowy w przedszkolu


   


    W dniu 07.02.2018 r. odbył się w naszym przedszkolu Bal Karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci prebrane były za bohaterów znanych bajek. W sali przedszkolnej można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do sali balowej. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

 
    02.02.2018 r.
   
 Mistrzostwa szkolne w tenisie stołowym chłopców

   

    02.02.2018 r.
    Policjanci z wizytą w szkole

   

    02 lutego tj.  w piątek naszą szkołę odwiedzili policjanci z Posterunku Policji w Babiaku. Niedługo rozpoczynają się ferie zimowe i w związku z tym przestrzegli dzieci przed zagrożeniami płynącymi z nieostrożnej zabawy
w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych.  Mundurowi przedstawili sposoby alarmowania o zagrożeniach i wzywania pomocy w razie niebezpieczeństwa.


    01.02.2018 r.

      Mistrzostwa szkolne w tenisie stołowym dziewczyn

   
   
    01.02.2018 r.
       Dzień Babci i Dziadka w szkole

   

    31.01.2018 r.
    Warsztaty kulinarne


   

   
    W dniu 31 stycznia odbyły się warsztaty kulinarne pod hasłem ,,Żyj zdrowo” zorganizowane przez świetlicę szkolną. W zajęciach brali udział uczniowie z I i II klasy Szkoły Podstawowej. Zadaniem małych kucharzy było przygotowanie zdrowych i kolorowych kanapek. Wszystkie dzieci wykazały się kreatywnością, zdyscyplinowaniem oraz dużym zainteresowaniem.


    24.01.2018 r.
       Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu


   

    18.01.2018 r.
       Dzień Kubusia Puchatka


   

    W naszym Przedszkolu odbyły się urodziny Kubusia Puchatka. Najmłodsze dzieci uczestniczyły we wspaniałej zabawie. Poznały historię powstania Kubusia Puchatka, próbowały Kubusiowego przysmaku.Były też zagadki i zabawy z misiowymi piosenkami.
    18.01.2018 r.

    Mistrzostwa szkolne w tenisie stołowym chłopców

   

    22.12.2017 r.
    Jasełka w szkole


   
 

    Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. Piękny śpiew pastorałek
i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.
 

    22.12.2017 r.
    Akcja przedświąteczna „Wypożycz sobie książkę na święta… z niespodzianką”.

    

   

    W dniach 18 – 22 grudnia 2017 r. w bibliotece szkolnej prowadzona była akcja przedświąteczna „Wypożycz sobie książkę na święta…
z niespodzianką”. Każdy czytelnik, który w tych dniach odwiedził bibliotekę i wybrał sobie ciekawą książkę do czytania podczas przerwy świątecznej miał szansę wygrania upominku przygotowanego przez Klub Pozytywnie Zakręconych Przyjaciół Biblioteki. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Bibliotekę w tych dniach odwiedziło ponad 130 uczniów. Mamy nadzieję, że książka umili im wolny czas podczas przerwy świątecznej.
    20.12.2017 r.
      Jasełka w przedszkolu


   

    Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami
i obrzędami. W dniu 20.12.2017 roku dzieci z Samorządowego Przedszkola w Bogusławicach wystawiły "Jasełkę". Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem  wiernie odtwarzali swoje role przed licznie zgromadzoną publicznością, a piękna sceneria wprowadziła wszystkich
w świąteczny nastrój.
    20.12.2017 r.
       Warsztaty kulinarne


   

    Okres przedświąteczny nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków, a wspólne pieczenie to doskonała zabawa. O tym mieli okazję przekonać się uczniowie klasy III b, którzy 20 grudnia 2017 r. postanowili wnieść do szkoły trochę świątecznego zapachu i upiec pierniczki. Wspólne pieczenie w szkole sprawiło im ogromną fradę i radość, co widać na zdjęciach.
    15.12.2017 r.
       Przygotowania świąteczne klasy III a


   

    12.12.2017 r.

       Piłka halowa

       07.12.2017 r.
      Zawody na ergometrach


   
   
       06.12.2017 r.
       Mikołajki w przedszkolu


   

   
       Mikołaj spełnia marzenia każdego dziecka. W przedszkolu wszystkie dzieci odwiedził Mikołaj i obdarował upominkami. Radość była ogromna! Dzieci podziękowały Mikołajowi piosenką i ozdobami świąteczznymi wykonanymi własnoręcznie.


   

    06.12.2017 r.
       Mikołajki w szkole


   


    01.12.2017 r.
      Konkurs "Wielka Parada Baśni"


   

    Dnia 30-go listopada 2017 roku został zaprezentowany przez uczniów klasy IV projekt pt "Wielka Parada Baśni". Wszyscy przygotowali piękne stroje, więc wybór był trudny.
    Komisja w składzie: Pani Zofia Wolska i Pani Marzenaa Sobczak nagrodziły uczniów nastepująco:
I miejsce: Krzysztof Ulański
II miejsce: Franciszek Idczak
III miejsce: Maciej Tomicki
    Uczniowie otrzymalidyplomy i upominki ufundowane przez Panią Wolską i Pana Dyrektora, które wręczono na apelu szkolnym.


    01.12.2017 r.
       Konkurs "Zakładkowy zawrót głowy"

   
     

    W dniu 24.11.2017 r. upłynął termin składania prac w bibliotece szkolnej w konkursie „Zakładkowy zawrót głowy”.

CELE KONKURSU

- Rozbudzenie zainteresowań czytelniczych.

-Pobudzenie wrażliwości plastycznej i aktywności twórczej dzieci i młodzieży.

- Dążenie do uzyskania sukcesu poprzez uczestnictwo w konkursie tematycznym.

- Kształtowanie poczucia estetyki.

- Doskonalenie sprawności manualnych.

- Rozbudzenie świadomości poszanowania książek.

Do konkursu wpłynęło 48 zakładek. Jury konkursu w składzie: Marek Tomicki - przewodniczący, Marzena Sobczak - bibliotekarz, Chwiałkowska Ilona – nauczyciel świetlicy, Tomicka Teresa – nauczyciel plastyki wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

kl. I – III szkoły podstawowej

I miejsce         Julia Chabasińska                  kl. III a

II miejsce        Natalia Niedośmiałek            kl. III a

III miejsce       Okunkowski Szymon             kl. III a

kl. IV szkoły podstawowej do kl. III gimnazjum

I miejsce         Aleksandra Krzyżostaniak     kl. VI

II miejsce        Kornelia Jędrzejewska           kl. IV

III miejsce       Oskar Gabrych                       kl. VII

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, pozostali uczestniczy – długopisy. Nagrody zorganizował Dyrektor Szkoły.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów.


    30.11.2017 r.
    Andrzejki szkolne


   

   
    29.11.2017 r.
       Andrzejki klas III


   

    29.11.2017 r.
      Andrzejki w przedszkolu


   

    Przedszkolaki z grupy Krasnoludki i Myszka Miki miały przyjemność zapoznać się z tradycjami  związanymi z andrzejkami poprzez uczestnictwo w zabawach i wróżbach. Towarzyszyło im przy wróżbach andrzejkowe zaklęcie - "Hokus - pokus, czary - mary, niech się spełnią andrzejkowe czary."
    29.11.2017 r.
      Warsztaty kulinarne


   


   

    W dniu 29.11.2017 roku w świetlicy szkolnej odbyły się po raz kolejny warsztaty kulinarne. Uczniowie klas I i II Szkoły Podstawowej poznali niezbędne produkty do przygotowywania gofrów, następnie pomagali przy ich przygotowywaniu, a na końcu z wielką radością spożywali kolorowe gofry. Mali kucharze spisali się znakomicie.


    28.11.2017 r.
    Warsztaty teatralne


   

   

    W dniu 28.11.2017 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty teatralne z p. Dawidem Kartaszewiczem - aktorem.  W warsztatach brały udział chętne dzieci z przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum. Nasz gość prowadził zajęcia metodami szkoły teatralnej, ucząc przy tym m.in. poprawnej wymowy (artykulacji, dykcji), improwizacji na scenie, poprawnego oddechu, kreatywności na scenie. Uczniowie z pełnym zaangażowaniem i zafascynowaniem wykonywali powierzone im zadania.


    27.11.2017 r.
      Szkolny Konkurs Recytatorski "Piękna nasza polska mowa"


   

   

    W dniu 15.11.2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Piękna nasza polska mowa” dla uczniów klas VII, II – III gimnazjum. Celem konkursu było krzewienie kultury słowa, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych 

i pięknego wyrażania myśli oraz popularyzacja mody na wyraźną mowę.

WYNIKI KONKURSU:

I miejsce                     Pacanowska Kornelia kl. VII

II miejsce                    Błaszczyk Izabela kl. III gim.

III miejsce                   Tarnowska Oliwia kl. II b gim.

                   Sucharska Dorota kl. II a gim.

Jury konkursu: Berent Agnieszka, Sobczak Marzena, Wolska Zofia.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy oraz upominkizorganizowane przez Dyrektora Szkoły. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.    24.11.2017 r.
       Dzień Pluszowego Misia


   

    24.11.2017 r.
    Dzień Pluszowego Misia 

   

    Zabawy z przyniesionymi przez dzieci pluszakami przebiegały pod hasłem:
"Czy jest duży, czy jest mały, zawsze chętny do zabawy".
    23.11.2017 r.
       Pasowanie na ucznia klasy I


   

    21.11.2017 r.
       Przedstawienie "O starym rybaku i złotej rybce"


   

Program eTwinning


   
Od roku szkolnego 2017/2018 nasza szkoła dołączyła do programu eTwinning. eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK)
w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami
i materiałami do nauki.

Uczniowie  klasy III gimnazjum oraz 3 uczennice klasy II gimnazjum  nawiązali współpracę ze szkołą Volltaire Sarcelles we Francji w projekcie pod nazwą  „Gemeinsames Erlernen der deutsche Sprache und das gegenseitige Kennenlernen der polnischen und französischen Kultur”. Koordynatorem  projektu jest p. Sylwia Szymańska -  nauczycielka języka niemieckiego. Celem projektu jest wspólne uczenie się języka niemieckiego oraz wzajemne poznawanie kultur i zwyczajów w danym kraju europejskim. Uczniowie doskonalą swoją znajomość języka niemieckiego poprzez pisanie tekstów, maili, listów, pocztówek oraz kręcenie filmików.
Viel Spaβ :)
    17.11.2017 r.
    Światowy Dzień Toalet


   

   

    Nasza Szkoła wzięła udział w  ogólnopolskim programiezatytułowanym ,,Wzorowa łazienka”. Nadrzędnym programu jest celem poprawa stanu higieny i czystości w polskich szkołach oraz edukacja uczniów w zakresie odpowiedniego dbania  o higienę.  Oprócz głosowania na prace plastyczne wykonane przez uczniów naszej Szkoły, odbyły się także lekcje higieny. Uczniowie pogłębiali wiedzę w zakresie właściwych nawyków higienicznych. Wykazali się pomysłowością, wiedzą i zaangażowaniem.

    17.11.2017 r.
       Warsztaty plastyczne - "Bohater animowanego filmu dla dzieci"


   
  

    
15.11.2017 r.
      Warsztaty kulinarne


   

   

    W dniu 15.11.2017r. w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty kulinarne. Dzieci wspólnie z Panią Kucharką przygotowywały,
a następnie spożywały
naleśniki.
W warsztatach brały udział dzieci z klasy I i II SzkołyPodstawowej. Mali kucharze wykazali się zaangażowaniem i wiedzą nt. produktów kulinarnych.

    14.11.2017 r.
       Spotkanie z Policjantem - bezpieczeństwo na drodze.


     
        13.11.2017 r.
    "Gimnazjada na 11-go Listpada"


   

    Dnia 13-go listopada 2017 r. tradycyjnie odbyła się "Gimnazjada
na 11-go Listopada" zorganizowana przez uczniów klasy II a, II b
i III gimnazjum.
Miała charakter turnirju między klasami. Uczniowie zmagali się w tańcu patriotycznym, pieśni, recytacji wiersza oraz wykazywali się wiedzą historyczną i sprawnościami sportowymi.
Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu "Jeszcze Polska",
a zakończyła się "Rotą" M. Konopnickiej.
Na koniec wręczono dyplomy za I miejsce klasie III, II miejsce klasie II b
i III miejsce klasie II a.
Pan dyrektor podziękował uczniom i nauczycielom: Z. Wolskiej,
T. Tomickiej, T. Tomickiemu, R. Wiśniewskiemu, P. Cedzidło
i I. Chwiałkowskiej za piękny program.

    10.11.2017 r.
    Dzień Niepodległości - Przedszkole


   

    

    

    08.11.2017 r.

      Rodzinny konkurs "Mój bajkowy przyjaciel"


   

   

    W dniu 6.11.2017 r. Komisja konkursowa w składzie: Marek Tomicki – dyrektor szkoły, Marzena Sobczak – bibliotekarz, Ilona Chwiałkowska – nauczyciel świetlicy dokonała oceny prac wykonanych przez uczniów
w rodzinnym konkursie „Mój bajkowy przyjaciel – konkurs na pacynkę, kukiełkę, marionetkę”.  Na konkurs dostarczono 12 prac (11 kukiełek i  1 pacynka). Wyniki konkursu:

I miejsce         - Biernat Karol kl. II i Biernat Kinga kl. III b

II miejsce        - Starosta Klaudia kl. V

III miejsce       - Niedośmiałek Natalia kl. III a i Giętkowski Adam kl. IV

Pozostałe prace otrzymały wyróżnienia. Uczestnicy konkursu wykazali się pomysłowością  i dokładnością w tworzeniu swojego dzieła plastycznego.

Celem konkursu było:

·       propagowanie idei głośnego czytania dzieciom, 

·       przybliżenie i zainteresowanie dzieci literaturą,

·       rozwijanie wyobraźni i pomysłowości, 

·  wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne wykonywanie zadania,

·   poznawanie technik budowy lalki teatralnej: kukiełka, marionetka, pacynka

·       radość i satysfakcja z tworzenia dzieła plastycznego.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy
za udział w konkursie.     06.11.2017 r.
        Dzień Postaci z Bajek


         Udział w akcji "Mamy Niepodległą"

       W bieżącym tygodniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Mamy Niepodległą! Jest to akcja społeczna w Sulejówku. organizowana przez Fundację Rodziny Józefa Piłsudskiego oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego Polega ona na świętowaniu rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj w nietypowy i dzisiaj mało popularny sposób. Co roku organizatorzy zapraszają Polaków do wysyłania tradycyjnych kartek pocztowych z życzeniami z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
W ciągu kilku lat akcja stała się stałym punktem obchodów tego
w całej Polsce.
szczególnego wydarzenia dla wielu szkół, urzędów i instytucji kultury
 
W tym roku z zaproszenia skorzystała Szkoła Podstawowa
im. Wincentego Witosa w Bogusławicach. Samorząd Uczniowski wysłał kilka kartek-pocztówek pod wybrane adresy. Uczniowie wypełnili kartki
na lekcji historii, a ich dostarczeniem zajęła się Poczta Polska, partner strategiczny akcji.

                                            Samorząd Uczniowski    31.10.2017 r.

    Konkurs Halloween


   

    W dniu 31 października 2017 roku odbył się konkurs plastyczny z okazji święta Halloween. Uczniowie z klas I - VII szkoły podstawowej mieli za zadanie przedstawić w dowolnej formie jak najwięcej symbolizwiązanych
z tym wydarzeniem.
Konkurs rozstrzygnęły jurorki - nauczycielki języka angielskiego pani Olga Jedrzejewska i pani Agnieszka Berent w nastepujący sposób:
I miejsce - Kornelia Pacanowska, kl. VII
II miejsce - Weronika Szafoni, kl. VI
III miejsce - Jacek Orzechowski, kl. III b
IV miejsce - Jakub Okuński, kl. III b
V miejsce - Kinga Wojnarowska, kl. VII    30.10.2017 r.
      Rytmika


       25.10.2017 r.
     Dzień Głośnego Czytania


   

 

W dniu 25 października 2017 r. w klasach I – III szkoły podstawowej obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. Głównym celem akcji było zachęcenie naszych uczniów do czytania książek. Czytanie rozwija przecież wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu.
Na każdej lekcji nauczyciele i uczniowie czytali na głos przez 5 minut fragmenty nowych, ciekawych książek, zakupionych z programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.    24.10.2017 r.
    Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

    

   

   

    W dniu 23.10.2017 r. w bibliotece odbył się SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA, promujący czytelnictwo w naszej szkole. 

W konkursie wzięło udział dwanaścioro uczniów z klas IV – VI szkoły podstawowej. Każdą klasę reprezentowało czworo uczniów. Czytający wykazali się bardzo wysokim poziomem umiejętności płynnego 

i bezbłędnego czytania oraz interpretacji czytanego tekstu. Jury konkursu 

w składzie: p. Berent Agnieszka, p. Sobczak Marzena i p. Wolska Zofia, przyznało I miejsce Zuzannie Kropidłowskiej z kl. V, II miejsce Lenie Wiktorskiej z kl. IV, III miejsce Maciejowi Tomickiemu z kl. IV. Wszyscy uczestnicy otrzymali oceny celujące z języka polskiego, dyplomy oraz drobne upominki.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
    21.10.2017 r.
    Dzień Sportu w Wielkopolsce Wschodniej

       19.10.2017 r.
    Piłka nożna halowa

   

  

    13.10.2017 r.
    CYRK


        
    13.10.2017 r.
    Dzień Edukacji Narodowej

   
   11.10.2017 r.
   Spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej


   

    W środę dnia 11.10. 2017 r. odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pan Dyrektor dr Marek Tomicki złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom w tym szczególnym dniu. Swą obecnością zaszczycił nas również Wójt Gminy Babiak mgr inż. Wojciech Chojnowski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców pani Jolanta Idczak. Na spotkaniu wręczono nagrody dla nauczycieli: pani Marii Trzmielewskiej i pani Jolancie Szymańskiej. Pożegnano panią Edwinę Jarosz, która w tym roku odeszła na zasłużoną emeryturę.    W dniu 27 września 2017 r. odbyła się uroczysta gala w Teatrze Wielkim     w Poznaniu podsumowująca Konkurs "Wielkopolski Nauczyciel Roku
i Wielkopolska Szkoła Roku". Organizatorem konkursu był Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. W tym roku odbyła się jego druga edycja. Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół w Bogusławicach zgłosiła do konkursu dyrektora szkoły dr Marka Tomickiego, który znalazł się wśród szesnastu wyróżnionych nauczycieli.

Do wszystkich laureatów trafiła statuetka, przedstawiająca dłoń, owiniętą laurem, trzymającą diament - symbol ucznia, który jest w rękach nuczyciela.
SERDECZNIE GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!
    04.10.2017 r.
    Dzień Zwierząt

   
     29.09.2017 r.
      Dzień Chłopca


       26.09.2017 r.
    Sałatka warzywna

   
    22.09.2017 r.
    Dzień Jesieni

   

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji pt. ,,Wzorowa łazienka”, w której najlepsze szkoły wygrają wymarzone „wzorowe łazienki”, a 100 z największą liczbą głosów marka Domestos obdaruje rocznym zapasem swoich produktów. Aby zagłosować na naszą szkołę wystarczy odwiedzić stronę www.wzorowalazienka.pl i tam poprzez e-mail potwierdzić swój głos. Każdego dnia można oddać 1 głos z jednego adresu e-mail. Uwaga! Można zdobyć 20 głosów jednorazowo!!! Wystarczy zarejestrować paragon dokumentujący zakup środka czystości DOMESTOS. Głosowanie będzie możliwe do 30 listopada 2017 r. Poprzez Wasze głosy mamy szansę zwyciężyć! Bez Was to może się nie udać! 

Weźmy sprawę w swoje ręce i …… GŁOSUJMY!


DZIĘKUJEMY

    Plan dowozu i odwozu uczniów do szkoły ważny
od 11.09.2017 r. do ferii zimowych.


Plan dostępny jest również w zakładce "Dla Rodziców"   04.09.2017 r.
   Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

   

W dniu 4 września Pan Dyrektor Marek Tomicki powitał zgromadzonych uczniów, rodziców,nauczycieli i gości. Po przedstawieniu spraw organizacyjnych Pan Dyrektor złożył życzenia uczniom, nauczycielom oraz pracownikom na rozpoczynający się rok szkolny 2017/2018. Następnie uczniowie z wychowawcami udali się do klas.
    Obóz letni Karpacz 2017
    Fotoreportaż: Marzena Sobczak

   
   
    17.06.2017 r.

    Festyn
   
   Powrót do początku strony


LICZNIK ODWIEDZIN