W dniach 23.06 – 03.07.2018 roku
Uczniowski Klub Sportowy „Maraton”
w Bogusławicach organizuje kolonię letnią
dla dzieci i młodzieży w wieku 7 – 16 lat w Zakopanem.
„Wypoczynek letni w formie kolonii w 2018 roku w ramach programu promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej został dofinansowany ze środków Funduszy Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 750,00 zł na każdego uczestnika”
„Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych
z Powiatu Kolskiego”.
Zakończenie roku szkolnego 2017\2018
Klasa I i II
Piknik w przedszkolu - 4-5 latki
z grupy Krasnoludków. Dzieci miały okazję brać udział w zabawach ruchowych, tanecznych, muzycznych. Kiedy dopadło zmęczenie, mogli posilic się przekąskami i napojami. Na koniec rozdano lody na ochłodę.
Klasa III a i III b
i sympatyczny sposób opowiadał nam o roślinach i zwierzętach leśnych. Na zakończenie pobytu było ognisko, przy którym zostały upieczone kiełbaski.
Zespolona Szkółka Leśna w Kiejszach to piękne i wspaniałe miejsce do zdobywania wiedzy przyrodniczo-leśnej poprzez bezpośrednie obcowanie
z naturą.
Na koniec wycieczki wszyscy zajadali się deserem jakim były lody.
Es ist vorbei! – tymi słowami uczniowie klasy III gimnazjum zakończyli swój udział w rocznym projekcie eTwinning. W ciągu roku szkolnego współpracowali z rówieśnikami z Francji mając dzięki temu możliwość rozwijania między innymi swoich umiejętności językowych w zakresie języka niemieckiego oraz poznanie kultury i obyczajów tego kraju. Uczniowie się bardzo ze sobą zaprzyjaźnili. Współpraca zagraniczna rozwijała się prężnie, mamy wiele kontaktów, co daje zarówno uczniom, jak i nauczycielom wiele możliwości rozwoju, poznania i zrozumienia siebie nawzajem. Zwieńczeniem owej współpracy była video-rozmowa, gdzie uczniowie mogli zobaczyć się „na żywo” i wyrazić swoje zdanie na temat naszej rocznej współpracy.
Konkurs fotograficzny
Zadaniem uczestników konkursu było rozpoznanie 19 nauczycieli na podstawie ich zdjęć z dzieciństwa. Dla uczniównaszej szkoły, konkurs okazał się dużym wyzwaniem. Spośród 53 uczestników wyłoniono następujących zwycięzców, którzy zostali nagrodzeni:
I miejsce: Anita Zakrocka, kl. III b
II miejsce: Jakub Kasiorek, kl. III gim.
Braian Wiśniewski, kl. VI
Lena Kaczmarek, kl.III b
Mateusz Kaczmarek, kl. VI
III miejsce: Natalia Niedośmiałek, kl. III a
Wiktoria Berent, kl. IV
Aleksandra Błaszczyk, kl.VI
Wiktoria Zarębska, kl. VI
a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
14.06.2018 r.
Mecz piłki nożnej zorganizowany przez UKS "Maraton"
Zdjęcia
13.06.2018 r.
Przedszkolaki z wizytą w szkole
Zdjęcia z wizyty
08.06.2018 r.
Konkurs "Spelling Master"
Zdjęcia z konkursu
- Kornelia Jędrzejewska, klasa IV
- Zuzanna Kropidłowska, klasa V
- Natalia Nijak, klasa VI
- Oskar Gabrych, klasa VII
Wygrani zostali nagrodzeni, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
03.06.2018 r.
Występ naszych uczniów w Babiaku z okazji Dnia Dziecka
Zdjęcia
1. Kinga Biernat kl.III b
2. Kornelia Pacanowska kl. VII
TANIEC:
1. Weronika Klimczak kl. IV
2. Klaudia Bąk kl. IV
3. Laura Wiktorska kl. IV
4. Lena Wiktorska kl. IV
5. Wiktoria Lewandowska kl. IV
6. Wiktoria Berent kl. IV
7. Aleksandra Krzyżostaniak kl. VI
8. Natalia Kolibowska kl. II a gim.
9. Sylwia Morawska kl. II a gim.
10. Magdalena Wiśniewska kl. II a gim.
Opiekun: Ilona Chwiałkowska
p. Jolanta Idczak. Przygotowania do wydarzenia trwały kilka tygodni
i polegały na zaaranżowaniu sceny dla artystów, zdobyciu sponsorów, którzy wsparli finansowo lub rzeczowo imprezę. Dużym zaangażowaniem wykazała się p. Marzena Sobczak, która pracowała nad wnioskami
o zabezpieczeniu niezbędnych środków na organizację festynu.
Dzięki temu udało się uzyskać wsparcie finansowo-rzeczowe od:
- Starostwa Powiatowego w Kole
- GS „Samopomoc Chłopska” w Babiaku
- Przedsiębiorstwa „SiS” E.K. Szymańscy w Bogusławicach
- Firmy „Supmięs” w Babiaku
- Firmy „Mart-Dom” Romana Gajewskiego w Babiaku
- Gminy Wierzbinek
- Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Bogusławicach
Wsparcie uzyskaliśmy także od p. Piotra Cedzidło - Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Babiaku, który zapewnił oprawę dźwiękowo-muzyczną festynu, nad którą czuwał p. Piotr Drapiński – operator dźwięku. Wydarzenie, w którym udział wzięło 135 rodzin, czyli 500 osób, rozpoczęło się o godz. 14.30. Na specjalnej scenie odbywały się występy artystów, począwszy od przedszkolaków z Bogusławic i Babiaka, uczniów klas I-VII SP, po gimnazjalistów z klas II i III , którzy śpiewali, recytowali, tańczyli i grali na instrumentach. Poza tym imprezę uświetnił występ zespołu muzycznego, składającego się z uczniów ze szkół z Bogusławic, Brdowa i Mąkolna, którzy zagrali wiele niezapomnianych utworów z repertuaru m.in. Mettalici, Cranberries czy Sławomira. Na koniec uroczystości odbył się krótki koncert Orkiestry Dętej z Babiaka, a także występ taneczny nauczycieli ze Szkoły
w Bogusławicach, którzy specjalnie na tę okazję zaprezentowali się
w piosence legendarnego zespołu ABBA - „Waterloo” . W tym samym czasie, poza sceną, na uczestników imprezy czekało mnóstwo atrakcji: zjeżdzalnie dmuchane, trampolina, ujeżdżanie byka, żyroskop, fotobudka, malowanie twarzy. Olbrzymim zainteresowaniem cieszyła się też loteria fantowa, w której można było wygrać ciekawe fanty zebrane przez pomysłodawczynie - p. Darię Trzmielewską i p. Magdalenę Ferenz. Kolejną atrakcją była prezentacja wozów strażackich Ochotniczej Straży Pożarnej z Babiaka i stworzona na ten czas „fontanna wodna”, która chłodziła emocje niejednej osoby. Poza przeżyciami „dla ducha” pojawiło się tez coś „dla ciała”, mianowicie każdy gość mógł posilić się wspaniała grochówką i nie tylko. Po napełnieniu żołądka można było sprawdzić swoje siły wiosłując na ergometrze. Całość imprezy monitorowana była nie tylko
z ziemi, ale również z powietrza, gdyż przez cały czas nad roześmianymi twarzami gości latał „dron”, udostępniony przez p. Jarosława Krzyżanowicza, który uwieczniał te niezapomniane chwile. Impreza zakończyła się około godziny 19.00 i była niesamowitym przeżyciem, które na długo pozostanie w naszej pamięci.
25.05.2018 r.
Upominki dla mam od uczniów klasy III a
Zdjęcia upominków
23.05.2018 r.
Kuchcikowo - owocowe szaszłyki.
Fotoreportaż: Ilona Chwiałkowska
Zdjęcia
w ramach programu pt. ,,Kuchcikowo”, w którym brali udział uczniowie
z klas I i II Szkoły Podstawowej. Dzieci wspólnie z nauczycielem i Panią Kucharką rozpoznawały oraz przygotowywały zgromadzone owoce, omawiały czynności do przygotowania owocowych szaszłyków, a następnie zabrały się do działania. Dzieci świetnie się bawiły i z przyjemnością kosumowały owoce.
22.05.2018 r.
Wycieczka do Fabryki Wrażeń w Koninie
Zdjęcia
w przestrzeni, a także integracja dzieci z grup przedszkolnych.
W przeddzień wycieczki przedszkolaki zapoznane zostały z zasadami zachowania się i przestrzegania ich podczas podróży oraz pobytu w sali zabaw , aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji po dwóch godzinnych zabawach ruszyliśmy w drogę powrotną, wstąpiwszy do Mc'Donalda. Do przedszkola wróciliśmy bardzo zmęczeni ale w bardzo dobrych humorach. Było super!!!
22.05.2018 r.
Mistrzostwa Gminy Babiak w lekkoatletyce
Fotoreportaż: Tomasz Tomicki
Zdjęcia z zawodów
22.05.2018 r.
Wycieczka do Malborka
Fotoreportaż: Marek TomickiZDJĘCIA Z WYCIECZKI
p. Marzena Sobczak, p. Teresa Tomicka i p. A. Berent.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Zamku Krzyżackiego w Malborku. Podziwianie całej twierdzy zajęło nam sporo czasu, ale udało się poznać dzieje zamku oraz obejrzeć wnętrza, wystawy i zbiory na Zamku Wysokim
i Średnim, część zakonną oraz kościół. Wspaniała pani Przewodnik oprowadzała nas po zamku, opowiadając o wszystkich jego tajemnicach.
Kolejnym etapem naszej wycieczki było spotkanie z morzem w jednej
z nadmorskich miejscowości - Stegna. Przez dwie godziny oddawaliśmy się relaksowi nad wodą spacerując po plaży, grając w piłkę, a także brodząc po wodach Bałtyku. Tę wspaniałą atmosferę popsuła nieco pogoda, gdyż niespodziewanie nadciągnęła burza, która zmusiła nas do powrotu do autokaru. Nasz smutek nie trwał jednak długo, gdyż około godziny 15.30 przeszliśmy do kolejnego, tym razem "smacznego" etapu naszej wycieczki - restauracji McDonald`s. Był to niestety ostatni punkt programu wycieczki, która zakończyła się około godziny 20.00.
16.05.2018 r.
Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Kole zorganizowana przez dyrektora szkoły pana Marka Tomickiego
Zdjęcia
Dzień Bibliotekarza i Bibliotek Wycieczka do Malborka
Zdjęcia
z najpiękniejszych polskich miast Toruń. To miejsce pełne uroku, ale
i ciekawej historii, dzieci poznały dzięki wysłuchaniu wielu niesamowitych legend w Domu Legend oraz zwiedzając najważniejsze miejsca tego miasta jak Dom Mikołaja Kopernika, Starówkę, ruiny Zamku czy Krzywą Wieżę. Niezapomnianym i dla większości uczniów nowym doświadczeniem był seans w Planetarium.Każdy wie, że Toruń słynie z przepysznych pierników. Dlatego też dzieci poznały ich historię, sposób pieczenia, ozdabiania,
a następnie same mogły wykonać swojego piernika i go własnoręcznie ozdobić.
i nauczycielkę wychowania fizycznego p. Marzenę Sobczak. Rywalizacja odbywała się w dwóch etapach: I etap – zadania z zakresu ekologii, II etap -konkurencje sportowe z nietypowym przyborem.
Dopisała pogoda, humory, a także nie zabrakło sportowych emocji, ale na kolejny taki turniej musimy zaczekać do następnego roku.
Organizatorzy dziękują wszystkim uczniom biorącym udział w turnieju oraz wychowawcom klas.
25.04.2018 r.
Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej
oraz 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W wydarzeniu udział wzięli dyrektor, nauczyciele i pracownicy oraz uczniowie szkoły. Nad przebiegiem akademii czuwali p. T. Tomicka
i p. R. Wiśniewski.
Spotkanie było hołdem dla barw narodowych oraz naszych przodków, wielkich reformatorów, a także dla naszej Ojczyzny, zbudowanej na fundamencie konstytucji z 1997 roku, zawierającej swobody i wolności obywatelskie, pozwalające na upamiętnienie wszystkiego co ważne dla współczesnych Polaków.
Konstytucja 3 Maja była pierwszym tego rodzaju dokumentem w Europie, a drugim na świecie. Stanowiła akt prawny wielkiej wagi. Pomimo tego, że nie weszła w życie, bo wkrótce nasz kraj utracił niepodległość, stała się chlubnym świadectwem zdolności Polaków do wprowadzenia reform
i naprawy państwa.
w którym dała wskazówki dzieciom, jak wspólnie można pomóc naszej Ziemi. Następnie powstało na dywanie wysypisko śmieci, czytając przy tym wiersz pt. "Sznurek Jurka". Na koniec, dzieci mogły posegregować śmieci do właściwych koszy. Potem dzieci uczestniczyły w quizie na temat naszej przyrody i za każdą dobrą odpowiedź dostały emblemat Małego Ekologa. Nie zabrakło również zabaw ruchowych, sprawiających największą frajdę dzieciom. Na koniec zajęć, dzieci miały do wykonania pracę plastyczną, naszą planetę-Ziemię, objętą w naszych ramionach na znak dbania o nasze środowisko.
Uczniowie klasy 3A w ramach projektu pt. "Moja okolica", postanowiły pokazać uroki swoich miejscowości i ich zakątków. Dzieci miały do wyboru trzy techniki: rysunek, zdjęcia lub film i trzeba przyznać, że rezultat ich prac był naprawdę imponujący. Najwięcej osób postanowiło zrobić zdjęcia, ale były też krótkie filmiki i interesujące rysunki.
11.04.2018 r.
Wizyta Pana Leśnika
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z I i II klasy szkoły podstawowej. Na początku spotkania pan podleśniczy przedstawił dzieciom swój strój
i niektóre narzędzia, a następnie opowiedział o swojej pracy, obowiązkach, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Ciekawe opowieści leśnika przybliżyły dzieciom zagadnienia przyrodnicze, a liczne ciekawostki z lasu sprawiły, iż spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Mali przyrodnicy z zapartym tchem słuchali opowieści o tym, jak chronić i dbać
o przyrodę oraz uczyły się, jak należy zachować się w lesie. Oglądali także przywiezione przez podleśniczego pieczątki i tabliczki edukacyjne, poroże jelenia itp. Miłą niespodzianką okazał się róg myśliwski, którego brzmienia dzieci miały okazję posłuchać. Darz bór!
Konkurs Piosenki w Kole
w Kole odbył się VII Powiatowy Konkurs Piosenki Szkolnej pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Koła, Artura Szafrańskiego. Do rywalizacji stanęło 51 uczniów ze szkół powiatu kolskiego. Na scenie swoje umiejętności zaprezentowały dwie uczennice z naszej szkoły- Kinga Biernat z klasy IIIb i Kornelia Pacanowska z VII klasy. Kindze udało się zdobyć wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach muzycznych.
Podczas apelu wystąpili: dyrektor szkoły p.Marek Tomicki
i opiekunowie: Ilona Chwiałkowska i Teresa Tomicka. Pan Dyrektor wręczył uroczyście okolicznościowy dyplom, życząc dalszych sukcesów
i zachęcając do dalszego uczestnictwa
w konkursach wokalnych.
Warsztaty kulinarne - sałatka warzywna
W
dniu 21.03.2018 roku w świetlicy
szkolnej kolejny raz odbyły się warsztaty kulinarne. Uczestnikami zajęć
byli
uczniowie z I i II klasy Szkoły Podstawowej. Tematem przewodnim było
wspólne
przygotowywanie sałatki warzywnej. Te
zajęcia
to fascynująca podróż do świata smaków,
zapachów i
kolorów. Dzięki zabawie w
gotowanie w prosty i przyjemny sposób można wspierać dziecko
w
poznawaniu
zmysłowym i rozumieniu przez nie otaczającego go świata.
Zajęcia te mają na celu nauczyć dzieci czerpania
radości ze
wspólnego
przygotowywania potraw oraz zachęcić uczniów do zdrowego
odżywiania pokazując,
że to, co jest zdrowe może też ładnie wyglądać i wyśmienicie smakować.
Dzięki warsztatom kulinarnym dzieci
rozwijają nawyki
racjonalnego
i
zdrowego odżywiania, nabywają umiejętność planowania i organizowania
swoich
działań, rozwijają swoją kreatywność, samodzielność, sprawność
manualną,
zapoznają się z zasadami savoir- vivre przy stole. Wspólne
przyrządzanie
posiłków jest również okazją do wzmocnienia
współdziałania i przyjaźni między
dziećmi.
Pierwszy Dzień Wiosny - klasa I i II
Wraz z wychowawczyniami dzieci wyszły na spacer wokół szkoły trzymając w rękach własnoręcznie wykonane Marzanny oraz kolorowe gaiki. Radosnymi okrzykami "Żegnaj zimo, witaj wiosno!" wszyscy chcieli pożegnać zimową aurę, by jej miejsce mogła zająć ta wiosenna.
Uczniowie śpiewali również wesołe piosenki, które zapewne sprawiły, że zza chmur wyjrzało ciepłe, wiosenne słońce.
Po powrocie do klas dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym, którego celem było wykonanie prac na temat: "Jak witaliśmy wiosnę?". Wyróżnieni w konkursie uczniowie otrzymali drobne upominki oraz oceny celujące z edukacji plastycznej.
Dzień 21 marca był dla wszystkich dniem wyjątkowym, gdyż tak bardzo czekamy na przybycie tej prawdziwej, ciepłej wiosny. Mamy nadzieję, że niebawem już do nas zawita.
Pierwszy Dzień Wiosny - klasy III a
Pierwszy Dzień Wiosny
Konkurs Recytatorski
Częścią główną dnia był Konkurs Recytatorski pt. "BRZECHWA DZIECIOM", który dostarczył niezapomnianych wrażeń i emocji. Podczas recytacji można było zaobserwować jak dzieci wcieliły się w swoje role
i z jakim zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności prze JURY.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki, natomiast zwycięzcy - dodatkowo pamiątkowe dyplomy.
Wręczenie dyplomu
Celem konkursu jest przybliżenie uczniom dziedzictwa kulturowego regionu, jego historii, tradycji, gwary i kultury regionalnej, a poprzez to kształtowanie poczucia własnej tożsamości oraz związku z Wielkopolską. Tegoroczna rywalizacja została objęta patronatem honorowym Wielkopolskiego Kuratora Oświaty p. Elżbiety Leszczyńskiej oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego p. Marka Woźniaka.
Od lat konkurs cieszy się dużym prestiżem i zainteresowaniem szkół. Jest największym tego typu turniejem naukowym w regionie. Łączy wiedzę
z różnych dziedzin, przez co jest bardzo wymagający.
Podczas specjalnie zwołanego w tym celu apelu z gratulacjami
i życzeniami dalszych sukcesów dla Zuzanny Kropidłowskiej wystąpili: dyrektor szkoły p. M. Tomicki i opiekun p. R. Wiśniewski. Włodarz szkoły wręczył uczennicy okolicznościowy dyplom. Na koniec cała społeczność szkolna nagrodziła Zuzannę gromkimi oklaskami.
Teatrzyk pod tytułem "Skrzydlate marzenia, czyli o Żabie, która chciła fruwać"
Głównym
bohaterem przedstawienia była żabka – marzycielka,
która
zazdroszcząc umiejętności wszystkim
latającym stworzeniom, zapragnęła pewnego dnia wznieść się w niebo. Od
spotkanych na swojej drodze zwierzątek i będąc wobec nich niegrzeczna,
chciała
bardzo za wszelką cenę zdobyć cudowną receptę na latanie. Wreszcie
natrafiła na
bociana, który przedstawił się jej jako wybitny nauczyciel
fruwania. Nie mając
pojęcia o niecnych zamiarach ptaka, zgodziła się odnaleźć jego okulary
w zamian
za udzielenie jej lekcji unoszenia się w powietrze. Dzięki pomocy
sióstr oraz
najbliższych przyjaciół na szczęście udało się jej uniknąć
bocianiego dzioba i
zrozumiała, że „żaba zawsze będzie żabą, a bocian
bocianem”. Na koniec mali
widzowie usłyszeli morał radosnego przedstawienia „Myśl o
wielkich czynach,
próbuj! Może się udadzą. Ale zawsze tych posłuchaj,
którzy dobrze radzą”.
Chcesz być zdrowy - ruszaj
się!
Sport to bardzo ważna sprawa, są reguły jest zabawa. Każdy znajdzie coś dla siebie. Ważna jest też ta zasada, to zaleta jest nie wada.
W
dniu 5 marca
2018 r. najmłodsi uczniowie klasy I naszej szkoły zostali uroczyście
przyjęci
w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Spotkanie
przygotowali Pozytywnie Zakręcenie
Przyjaciele Biblioteki
wspólnie z panią bibliotekarką p. Marzeną Sobczak.
Podczas
uroczystości
dzieci wysłuchały wierszy Juliana Tuwima, dowiedziały się jak szanować
książki
oraz poznały zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych.
Nowi
czytelnicy
złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy
zostali
pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego
wydarzenia każde
dziecko otrzymało
okolicznościowy dyplom. Na zakończenie dzieci wypożyczyły książki do
domu.
Mamy
nadzieję, że od
tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę
i rozbudzi w
sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów
książkowych.
Ferie
zimowe już
dobiegły końca jednak wspomnienia pozostały!
Uczestnicy
obozu
przeżyli te chwile razem i to jest
najważniejsze, gdyż wspólnie
spędzony czas
umacnia więzy w całej grupie obozowej.
A
co jest w tych
obozach najlepsze? To, że przy tak dużej liczbie zajęć, aktywności,
gier i
zabaw znajdujemy czas na
odpoczynek od wszystkiego, czas, który spędzamy we własnym
gronie śpiewając,
rozmawiając i ciesząc się swoim towarzystwem.
Piękna
zimowa pogoda,
wykwalifikowana kadra pedagogiczna
w osobach: p. Marka Tomickiego
- kierownika obozu oraz
wychowawców p.
Marzeny Sobczak, p. Bogusławy Czwajdy,
p. Elżbiety Karwackej i p.
Tomasza
Tomickiego, moc atrakcji
i sympatyczni rówieśnicy sprawili, że
miło będziemy
wspominać pobyt na feriach zimowych w Zakopanem.
Mamy nadzieję, że dzięki Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „Maraton” działającemu przy naszej szkole, przeżyjemy jeszcze wiele tak pięknych chwil na kolejnych wyjazdach.
"Wypoczynek zimowy w 2018 r. w ramach programu
promocji zdrowia i
profilaktyki zdrowotnej został dofinansowany ze środków
Funduszu
Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie
750,00
zł na każdego uczestnika"
Bal Karnawałowy w przedszkolu
Policjanci z wizytą w szkole
w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych. Mundurowi przedstawili sposoby alarmowania o zagrożeniach i wzywania pomocy w razie niebezpieczeństwa.
Mistrzostwa szkolne w tenisie stołowym dziewczyn
Dzień Kubusia Puchatka
18.01.2018 r.
Mistrzostwa szkolne w tenisie stołowym chłopców
Jasełka w szkole
i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.
Akcja przedświąteczna „Wypożycz sobie książkę na święta… z niespodzianką”.
z niespodzianką”. Każdy czytelnik, który w tych dniach odwiedził bibliotekę i wybrał sobie ciekawą książkę do czytania podczas przerwy świątecznej miał szansę wygrania upominku przygotowanego przez Klub Pozytywnie Zakręconych Przyjaciół Biblioteki. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Bibliotekę w tych dniach odwiedziło ponad 130 uczniów. Mamy nadzieję, że książka umili im wolny czas podczas przerwy świątecznej.
Jasełka w przedszkolu
i obrzędami. W dniu 20.12.2017 roku dzieci z Samorządowego Przedszkola w Bogusławicach wystawiły "Jasełkę". Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtwarzali swoje role przed licznie zgromadzoną publicznością, a piękna sceneria wprowadziła wszystkich
w świąteczny nastrój.
Warsztaty kulinarne
12.12.2017 r.
Piłka halowa
Zawody na ergometrach
06.12.2017 r.
Mikołajki w przedszkolu
06.12.2017 r.
Mikołajki w szkole
01.12.2017 r.
Konkurs "Wielka Parada Baśni"
Komisja w składzie: Pani Zofia Wolska i Pani Marzenaa Sobczak nagrodziły uczniów nastepująco:
I miejsce: Krzysztof Ulański
II miejsce: Franciszek Idczak
III miejsce: Maciej Tomicki
Uczniowie otrzymalidyplomy i upominki ufundowane przez Panią Wolską i Pana Dyrektora, które wręczono na apelu szkolnym.
01.12.2017 r.
Konkurs "Zakładkowy zawrót głowy"
W dniu
24.11.2017 r. upłynął termin składania prac w bibliotece szkolnej w
konkursie „Zakładkowy
zawrót głowy”.
CELE KONKURSU
-
Rozbudzenie
zainteresowań czytelniczych.
-Pobudzenie
wrażliwości
plastycznej i aktywności twórczej
dzieci i młodzieży.
-
Dążenie do uzyskania
sukcesu poprzez uczestnictwo w
konkursie tematycznym.
-
Kształtowanie poczucia
estetyki.
-
Doskonalenie sprawności
manualnych.
-
Rozbudzenie świadomości
poszanowania książek.
Do
konkursu
wpłynęło 48 zakładek. Jury konkursu w składzie:
Marek
Tomicki - przewodniczący,
Marzena Sobczak - bibliotekarz, Chwiałkowska
Ilona – nauczyciel świetlicy, Tomicka Teresa –
nauczyciel
plastyki wyłoniło
zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:
kl. I
– III szkoły
podstawowej
I
miejsce
Julia
Chabasińska
kl. III a
II
miejsce
Natalia
Niedośmiałek
kl. III a
III
miejsce
Okunkowski
Szymon
kl.
III a
kl. IV szkoły
podstawowej
do kl. III
gimnazjum
I
miejsce
Aleksandra
Krzyżostaniak
kl. VI
II
miejsce
Kornelia
Jędrzejewska
kl. IV
III
miejsce
Oskar
Gabrych
kl. VII
Zwycięzcy
otrzymali
pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, pozostali uczestniczy
–
długopisy.
Nagrody zorganizował Dyrektor Szkoły.
Wszystkim
uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów.
30.11.2017 r.
Andrzejki szkolne
29.11.2017 r.
Andrzejki klas III
29.11.2017 r.
Andrzejki w przedszkolu
29.11.2017 r.
Warsztaty kulinarne
W
dniu 29.11.2017 roku w świetlicy szkolnej odbyły się po raz kolejny
warsztaty
kulinarne. Uczniowie klas I i II Szkoły Podstawowej poznali niezbędne
produkty
do przygotowywania gofrów, następnie pomagali przy ich
przygotowywaniu, a na
końcu z wielką radością spożywali kolorowe gofry. Mali kucharze spisali
się
znakomicie.
28.11.2017 r.
Warsztaty teatralne
W
dniu 28.11.2017 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty
teatralne z p.
Dawidem Kartaszewiczem - aktorem.
W
warsztatach brały udział chętne dzieci z przedszkola, szkoły
podstawowej i
gimnazjum. Nasz gość
prowadził zajęcia metodami szkoły teatralnej,
ucząc przy
tym m.in. poprawnej wymowy (artykulacji, dykcji), improwizacji na
scenie,
poprawnego oddechu,
kreatywności na scenie. Uczniowie z pełnym
zaangażowaniem i
zafascynowaniem wykonywali powierzone im zadania.
Szkolny Konkurs Recytatorski "Piękna nasza polska mowa"
W dniu 15.11.2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Piękna nasza polska mowa” dla uczniów klas VII, II – III gimnazjum. Celem konkursu było krzewienie kultury słowa, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych
i
pięknego wyrażania myśli
oraz popularyzacja
mody na wyraźną mowę.
WYNIKI
KONKURSU:
I
miejsce
Pacanowska
Kornelia kl. VII
II
miejsce
Błaszczyk Izabela kl. III gim.
III
miejsce
Tarnowska
Oliwia kl. II b gim.
Sucharska Dorota kl. II a gim.
Jury
konkursu: Berent
Agnieszka, Sobczak Marzena, Wolska
Zofia.
Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy oraz upominkizorganizowane przez Dyrektora Szkoły. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dzień Pluszowego Misia
Zabawy z przyniesionymi przez dzieci pluszakami przebiegały pod hasłem:
"Czy jest duży, czy jest mały, zawsze chętny do zabawy".
Pasowanie na ucznia klasy I
21.11.2017 r.
Przedstawienie "O starym rybaku i złotej rybce"
w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami
i materiałami do nauki.
Uczniowie klasy III gimnazjum oraz 3 uczennice klasy II gimnazjum nawiązali współpracę ze szkołą Volltaire Sarcelles we Francji w projekcie pod nazwą „Gemeinsames Erlernen der deutsche Sprache und das gegenseitige Kennenlernen der polnischen und französischen Kultur”. Koordynatorem projektu jest p. Sylwia Szymańska - nauczycielka języka niemieckiego. Celem projektu jest wspólne uczenie się języka niemieckiego oraz wzajemne poznawanie kultur i zwyczajów w danym kraju europejskim. Uczniowie doskonalą swoją znajomość języka niemieckiego poprzez pisanie tekstów, maili, listów, pocztówek oraz kręcenie filmików.
Viel Spaβ :)
17.11.2017 r.
Światowy Dzień Toalet
Nasza Szkoła wzięła udział w ogólnopolskim programiezatytułowanym ,,Wzorowa łazienka”. Nadrzędnym programu jest celem poprawa stanu higieny i czystości w polskich szkołach oraz edukacja uczniów w zakresie odpowiedniego dbania o higienę. Oprócz głosowania na prace plastyczne wykonane przez uczniów naszej Szkoły, odbyły się także lekcje higieny. Uczniowie pogłębiali wiedzę w zakresie właściwych nawyków higienicznych. Wykazali się pomysłowością, wiedzą i zaangażowaniem.
W
dniu 15.11.2017r. w świetlicy
szkolnej odbyły się warsztaty
kulinarne. Dzieci
wspólnie z Panią
Kucharką przygotowywały,
a następnie spożywały naleśniki.
W warsztatach brały
udział dzieci z klasy
I i II SzkołyPodstawowej. Mali kucharze
wykazali
się
zaangażowaniem i wiedzą
nt. produktów kulinarnych.
na 11-go Listopada" zorganizowana przez uczniów klasy II a, II b
i III gimnazjum.
Miała charakter turnirju między klasami. Uczniowie zmagali się w tańcu patriotycznym, pieśni, recytacji wiersza oraz wykazywali się wiedzą historyczną i sprawnościami sportowymi.
Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu "Jeszcze Polska",
a zakończyła się "Rotą" M. Konopnickiej.
Na koniec wręczono dyplomy za I miejsce klasie III, II miejsce klasie II b
i III miejsce klasie II a.
Pan dyrektor podziękował uczniom i nauczycielom: Z. Wolskiej,
T. Tomickiej, T. Tomickiemu, R. Wiśniewskiemu, P. Cedzidło
i I. Chwiałkowskiej za piękny program.
08.11.2017 r.
Rodzinny konkurs "Mój bajkowy przyjaciel"
W
dniu
6.11.2017 r. Komisja konkursowa w składzie: Marek Tomicki –
dyrektor szkoły,
Marzena Sobczak – bibliotekarz, Ilona Chwiałkowska
– nauczyciel świetlicy
dokonała oceny prac wykonanych przez uczniów
w rodzinnym konkursie „Mój
bajkowy przyjaciel – konkurs na
pacynkę, kukiełkę, marionetkę”.
Na
konkurs dostarczono 12 prac (11 kukiełek i
1 pacynka). Wyniki konkursu:
I miejsce
-
Biernat Karol kl. II i Biernat Kinga kl. III b
II miejsce
-
Starosta Klaudia kl. V
III miejsce
-
Niedośmiałek Natalia kl. III a i Giętkowski Adam kl. IV
Pozostałe
prace otrzymały wyróżnienia. Uczestnicy konkursu wykazali
się pomysłowością i
dokładnością w tworzeniu swojego dzieła plastycznego.
Celem
konkursu było:
·
propagowanie
idei głośnego
czytania dzieciom,
·
przybliżenie
i
zainteresowanie dzieci literaturą,
·
rozwijanie
wyobraźni i
pomysłowości,
· wzmacnianie
więzi
rodzinnych poprzez wspólne wykonywanie zadania,
· poznawanie
technik budowy
lalki teatralnej: kukiełka, marionetka, pacynka
·
radość
i satysfakcja z
tworzenia dzieła plastycznego.
Wszystkim uczestnikom
gratulujemy i dziękujemy
za udział w konkursie.
W
bieżącym tygodniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w
akcji Mamy
Niepodległą! Jest
to akcja społeczna w Sulejówku. organizowana
przez Fundację Rodziny
Józefa Piłsudskiego oraz
Muzeum Józefa Piłsudskiego Polega ona na świętowaniu
rocznicy
odzyskania niepodległości przez nasz kraj w
nietypowy i dzisiaj mało
popularny sposób.
Co roku organizatorzy zapraszają Polaków do wysyłania
tradycyjnych kartek
pocztowych z życzeniami z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
W
ciągu kilku lat akcja stała się stałym
punktem obchodów tego
w całej Polsce. szczególnego
wydarzenia dla
wielu szkół, urzędów i
instytucji kultury W
tym roku z zaproszenia skorzystała
Szkoła Podstawowa
im. Wincentego Witosa w Bogusławicach. Samorząd Uczniowski wysłał
kilka kartek-pocztówek pod wybrane adresy. Uczniowie
wypełnili kartki
na lekcji
historii, a ich dostarczeniem zajęła się Poczta Polska, partner
strategiczny
akcji.
Samorząd Uczniowski
31.10.2017 r.
Konkurs Halloween
z tym wydarzeniem.
Konkurs rozstrzygnęły jurorki - nauczycielki języka angielskiego pani Olga Jedrzejewska i pani Agnieszka Berent w nastepujący sposób:
I miejsce - Kornelia Pacanowska, kl. VII
II miejsce - Weronika Szafoni, kl. VI
III miejsce - Jacek Orzechowski, kl. III b
IV miejsce - Jakub Okuński, kl. III b
V miejsce - Kinga Wojnarowska, kl. VII
Dzień Głośnego Czytania
Na każdej lekcji nauczyciele i uczniowie czytali na głos przez 5 minut fragmenty nowych, ciekawych książek, zakupionych z programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.
Szkolny Konkurs Pięknego Czytania
W dniu 23.10.2017 r. w bibliotece odbył się SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA, promujący czytelnictwo w naszej szkole.
W konkursie wzięło udział dwanaścioro uczniów z klas IV – VI szkoły podstawowej. Każdą klasę reprezentowało czworo uczniów. Czytający wykazali się bardzo wysokim poziomem umiejętności płynnego
i bezbłędnego czytania oraz interpretacji czytanego tekstu. Jury konkursu
w składzie: p. Berent Agnieszka, p. Sobczak Marzena i p. Wolska Zofia, przyznało I miejsce Zuzannie Kropidłowskiej z kl. V, II miejsce Lenie Wiktorskiej z kl. IV, III miejsce Maciejowi Tomickiemu z kl. IV. Wszyscy uczestnicy otrzymali oceny celujące z języka polskiego, dyplomy oraz drobne upominki.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dzień Sportu w Wielkopolsce Wschodniej
Spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej
i Wielkopolska Szkoła Roku". Organizatorem konkursu był Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. W tym roku odbyła się jego druga edycja. Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół w Bogusławicach zgłosiła do konkursu dyrektora szkoły dr Marka Tomickiego, który znalazł się wśród szesnastu wyróżnionych nauczycieli.
Do wszystkich laureatów trafiła statuetka, przedstawiająca dłoń, owiniętą laurem, trzymającą diament - symbol ucznia, który jest w rękach nuczyciela.
SERDECZNIE GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!
Dzień
Chłopca
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji pt. ,,Wzorowa łazienka”, w której najlepsze szkoły wygrają wymarzone „wzorowe łazienki”, a 100 z największą liczbą głosów marka Domestos obdaruje rocznym zapasem swoich produktów. Aby zagłosować na naszą szkołę wystarczy odwiedzić stronę www.wzorowalazienka.pl i tam poprzez e-mail potwierdzić swój głos. Każdego dnia można oddać 1 głos z jednego adresu e-mail. Uwaga! Można zdobyć 20 głosów jednorazowo!!! Wystarczy zarejestrować paragon dokumentujący zakup środka czystości DOMESTOS. Głosowanie będzie możliwe do 30 listopada 2017 r. Poprzez Wasze głosy mamy szansę zwyciężyć! Bez Was to może się nie udać!
Weźmy sprawę w swoje ręce i
…… GŁOSUJMY!
DZIĘKUJEMY
od 11.09.2017 r. do ferii zimowych.
Plan dostępny jest również w zakładce "Dla Rodziców"
04.09.2017 r.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018