ROK SZKOLNY 2016/2017    23.06.2017 r.
    Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

   
   
    09.06.2017 r.
    Spotkanie z policjantami

   


   
07.06.2017 r.
    Gimnazjada - finał wojewódzki w lekkoatletyce

   

   
10.05.2017 r.
    16.05.2017 r.
    Mistrzostwa w lekkoatletyce indywidualnej - etap gminny i powiatowy

   

Mistrzostwa w lekkoatletyce za nami. W dniach 11 i 16 maja 2017 r.
na stadionie w Babiaku odbyły się gminne i powiatowe zawody
w dyscyplinie zwanej królową sportu. Reprezentacja naszego gimnazjum podczas Mistrzostw Gminy Babiak liczyła 27 zawodniczek 

i zawodników, a w trakcie Mistrzostw Powiatu Kolskiego – 21.
W pierwszych zawodach udział wzięły 3 reprezentacje, w drugich – 10.
To były bardzo udane zmagania. Swoją wielkość w mistrzostwach powiatowych udowodnili sprinterzy – indywidualnie Kamil Starosta
(I miejsce na 100 m i awans do Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego)  i w sztafecie Kamil Starosta, Przemysław Andrzejewski, Marcel Berent, Bartosz Kompanowski (I miejsce
4x100 m i awans do MWW) – oraz oszczepniczka Karolina Kowalewska (I miejsce i awans do MWW). Nasi gimnazjaliści wywalczyli imponującą liczbę medali i miejsc w czołówce. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami rywalizacji.
Serdecznie gratulujemy całej naszej reprezentacji i wszystkim uczestnikom mistrzostw.  
Tomasz Tomicki (trener i nauczyciel wychowania fizycznego), Robert Wiśniewski (opiekun).WYNIKI ZAWODÓW


    28.04.2017 r.
    Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

   

    28.03.2017
   
Eliminacje powiatowe w tenisie stołowym indywidualnym

   

    24.03.2017
    "Zielone kanapki"

     

    W piątek sala maluszków pachniała swieżymi, wiosennymi zapachami. Dzieci przyniosły wiele pysznych i kolorowych produktów takich jak: rzodkiewki, pomidory, szczypiorek, ogórek, sałata oraz kilka rodzajów sera i wędliny.
Każde dziecko skomponowało zdrowe kanapki, którymi następnie poczęstowały dzieci  z grupy sześciolatków, a także Panią Marylkę, Panią Agnieszkę (j.ang) i Panią Ewę (kucharkę).
Wszystkie dzieci w tym dniu zjadły na śniadanie zrobione przez siebie zdrowe, kolorowe kanapki.

    23.03.2017
    Eliminacje gminne w tenisie stołowym indywidualnym

   

    22.03.2017
    Warsztaty przyrodnicze

   

    Wiosna to czas kiedy wszystko budzi się do życia.
Dlatego nasze przedszkolaki postanowiły założyć mały ogródek i każde dziecko posadziło w ozdobionej przez siebie doniczce cebulki. Każdego dnia podlewają swoje roślinki czekając z niecierpliwością na efekty swojej pracy.

    21.03.2017
    "WITAMY WIOSNE W NASZYM PRZEDSZKOLU"

   

    Na wiosenne, ciepłe dni wszyscy czekamy z utęsknieniem, a najbardziej przedszkolaki. Kalendarzowa wiosna przyszła do nas 21 marca, chociaż pogoda nic na to nie wskazywała.
Przedszkolaki porzegnały Marzannę w trochę odmienny sposób. Wspólnie przystroiły "Pannę Marzannę" w smakołyki, a następnie skonsumowały złą zimę, aby do nas więcej nie wracała.
Pożegnanie zimy uatrakcyjniły zagadki o wiosennych ptakach, kwiatach, piosenki i wspólne zabawy oraz uroczysty przemarsz z "GAIKIEM" wznosząc okrzyki: WIOSNA!, WIOSNA!, WIOSNA!

    16.03.2017
    Pasowanie na czytelnika

   

    W dniu 16 marca 2017 roku w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelnika. W cudowny i pełen magii świat książek wprowadziły dzieci krasnale, a Królowa Książka przypomniała pierwszoklasistom jak należy o nią dbać. Na zakończenie uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na rycerzy książek.

Uroczyste pasowanie pt. „ W świecie baśni i bajek” przygotowały uczennice    kl. I a i I b gimnazjum w ramach realizacji projektu edukacyjnego. Gościnnie wystąpiły również dziewczynki z kl. VI. Opiekunem projektu była p. Sobczak Marzena, bibliotekarz biblioteki szkolnej.

Pierwszoklasistom życzymy wspaniałych przygód w świecie książki 

i zapraszamy do biblioteki szkolnej.
    09.03.2017
    Dzień Kobiet 2017

    

    28.01 - 06.02. 2017 
    Obóz zimowy Zakopane 2017

     

   
    W trakcie tegorocznych ferii zimowych Uczniowski Klub Sportowy „Maraton”, działający przy naszej szkole, był po raz kolejny organizatorem obozu zimowego z nauką jazdy na nartach. Uczestnicy obozu zakwaterowani byli w Domu Wczasowym „U Jakuba”  w Zakopanem.
Zakopane jest dużym ośrodkiem sportów zimowych, od dawna nazywane nieformalnie zimową stolicą Polski, dlatego też największą atrakcją organizowanego przez UKS wypoczynku zimowego jest nauka                
 i doskonalenie jazdy na nartach. Zajęcia na stoku odbywały się w Ośrodku Wypoczynkowo – Sportowym „U Gróloka”  w Poroninie.  Szeroki stok świetnie nadawał się zarówno dla wprawionych narciarzy jak              
i dla początkujących. Początkujący amatorzy zimowego szaleństwa uczyli się pod opieką profesjonalnych instruktorów.
Oprócz zajęć na stoku zapewniono uczestnikom  następujące atrakcje turystyczno – krajoznawcze:
1. Wycieczka autokarowa do Murzasichla  - Izba Regionalna
„U Gąsiennicy”
na prelekcje o tematyce tatrzańskiej. W tradycyjnej chałupie góralskiej, której wystrój stanowią autentyczne zbiory sztuki podhalańskiej można było cofnąć się w czasie. Dzieci wysłuchały opowieści o pierwszych osadnikach, zwyczajach pasterskich, zbójnikach, muzyce
i stroju. Opowieści przeplatane były grą na różnych instrumentach
i humorem góralskim. Dopełnieniem opowieści były przezrocza, które ukazywały świat barwnych postaci związanych z regionem, tradycyjne budownictwo podhalańskie i styl zakopiański. Druga część slajdów to panoramy tatrzańskie i krótka wycieczka po górach z zaznaczeniem ciekawych miejsc i okazów flory i fauny.
2. Spacery najsłynniejszą ulicą Zakopanego - Krupówkami, zakup pamiątek, jedzenie góralskiego przysmaku, czyli ciepłego oscypka 
z żurawiną.
3. Wielka Krokiew - wjazd wyciągiem krzesełkowym na sam szczyt skoczni narciarskiej, gdzie dzieci mogły poczuć się jak zawodnik podczas zawodów Pucharu Świata, zwiedzanie skoczni.
4. Wjazd koleją linową z Polany Szymoszkowej na Gubałówką, spacer i podziwianie panoramy Tatr i Zakopanego, pamiątkowe zdjęcia, zakup pamiątek, zjazd.
5. Pobyt i poczęstunek w McDonald’s na zakończenie i podsumowanie turnusu.
            Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali kierownik obozu Marek Tomicki – prezes UKS „Maraton” oraz wychowawcy: Anna Michalak, Adam Michalak, Marzena Sobczak, Bogusława Czwajda, Elżbieta Karwacka oraz pielęgniarka Helena Jędrol.
 Wypoczynek zimowy w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej został dofinansowany  ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 750,00 zł na każdego uczestnika.

    26.01.2017
    Choinka szkolna 2017

   

    26.01.2017
    Choinka w przedszkolu

   

    24.01.2017
    Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

   

    W dniu 24.01.2017 r. dzieci z przedszkola gościły babcie i dziadków       z okazji ich święta. Przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz bawiły się z licznie zgromadzonymi seniorami. Wnuczęta życzyły swoim dziadkom by wszelkie troski ich omijały, jak najmniej siwych włosów, odrobinę szaleństwa, tylko miłych dni, wyjątkowych ludzi dookoła siebie,     a także by zostali ze swoimi pupilami chociażby jeszcze 100 lat!                   Nazakończenie wspaniałych uroczystości dzieci wręczyły przygotowane wcześniej upominki, a uściskom i całusom nie było końca.

    23.01.2017
    Dzień Babci i Dziadka klas I-III

    

   
    22.12.2016
    "Jasełka"

   


    "Boże Narodzenie to magiczny czas, wszyscy już czekają na choinki blask..."
Dzieci z przedszkola przygotowały Jasełka dla rodziców i zaproszonych gości.
Wspólne kolędowanie wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.
Przedszkolaki w formie przedstawienia przypomniały wszystkim przebieg zdarzeń związanych z narodzeniem Chrystusa.
Dzieci z ogromnym zaangażowaniem recytowały swoje role i śpiewały kolędy.
Na zakończenie składaliśmy sobie życzenia dzieląc się opłatkiem.

   

    21.12.2016
    "Przy wigilijnym stole"

    

    W dniu 21.12.2016 r. w Zespole Szkół w Bogusławicach odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia pod tytułem
"Przy wigilijnym stole". Uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej pięknie zaprezentowali swoje zdolności słowno - muzyczne wprowadzając wszystkich w radosny świąteczny nastrój. Na zakończenie spotkania głos zabrał pan Dyrektor Marek Tomicki składając uczniom, nauczycielom
i pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia świąteczno - noworoczne. Opieke nad uczniami sprawowali p. Ewa Gołębiowska,
p. Magdalena Skalska oraz p. Szymon Jaroszewski.

    13.12.2016
    Warsztaty plastyczne

   
    Święta zbliżają się wielkimi krokami. W przedszkolu przygotowania trwają już od dawna.
Najwyższy czas na przygotowanie ozdób świątecznych i kartek, które wręczymy najbliższym.

    07.12.2016
    Dokarmianie ptaków

   
    Przedszkolaki nie zapominają o dokarmianiu ptaków - pierwszy śnieg już spadł.
Jesteśmy przyjaciółmi przyrody i akcję dokarmiania ptaków będziemy kontynuować przez całą zimę.

    07.12.2016
    Zawody na ergometrach

   

    06.12.2016
    Mikołajki w przedszkolu

   

    Dziękujemy Mikołajom za odwiedziny i prezenty!
Obiecujemy, że będziemy grzeczni, dotrzymamy złożonej obietnicy.

    06.12.2016
    Mikołajki klasy IIa

   

    06.12.2016 r.
    Mikołajki klasy VI
    Fotoreportaż: Marzena Sobczak

    
   
   

    Znają go dzieci na całym świecie. Każdego roku z niecierpliwością czekają na jego przybycie i prezenty. Wierzą, że 6 grudnia, w dniu swego święta Mikołaj włoży je do bucików, pod poduszkę, pozostawi przy nakryciu, a nawet wręczy osobiście.

Obecnie, w całej Polsce odbywają się zabawy zwane mikołajkami, połączone z wręczaniem sobie prezentów.

W tym dniu i w naszej klasie zorganizowaliśmy taką zabawę. Prezenty przygotowane dla koleżanki lub kolegi odłożyliśmy pod choinkę. W tym czasie drużyna „diabełków” i „aniołów” rywalizowała między sobą w wielu konkurencjach związanych z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia   i Mikołajem. Były to m.in. puzzle „Mikołaj”, łańcuch choinkowy, rzuty śnieżkami do wora, jazda na deskorolce, przysłowia bożonarodzeniowe, pakowanie „żywego prezentu” (ucznia), rysowanie Mikołaja i wiele innych zabawnych konkurencji przygotowanych przez naszą wychowawczynię. Czas upłynął nam w fantastycznej, radosnej atmosferze. Po podsumowaniu wyników rywalizacji okazało się, że obie drużyny zdobyły taką samą liczbę punktów, co dowodzi, że w naszej klasie rządzą w po równo „anioły” 

i „diabły”.

Po zabawach nadszedł w końcu czas na obdarowanie się prezentami. 

W rolę św. Mikołaja wcieliła się nasza pani i rozdała wszystkim prezenty. 

W mikołajkach najważniejsze jest przecież to, żeby zobaczyć uśmiech obdarowanego kolegi czy koleżanki. Tak właśnie skończyła się nasza zabawa mikołajkowa – z uśmiechami na naszych twarzach.

Dziękujemy Ci św. Mikołaju!

 

Informację przygotował

Samorząd klasowy kl. VI
    30.11.2016 r
    Wycieczka do Ceramilandii klasy I, III, IV, VI

   

    30.11.2016 r.
    Andrzejki w przedszkolu 2016

   

        "Andrzejki" w przedszkolu to czas dobrej zabawy przeplatany wróżbami o przyszłości. Dzieci dowiadywały się, że w przyszłości będą sławnymi ludźmi, np. podróżnikami, aktorami, inżynierami, będą także kultywować tradycyjne zawody: szewca, piekarza, krawcowej. Wywróżyły z kolorowych kart o tym, że muszą unikać słodyczy, jeść więcej owoców i nabiału, powinny być rozważne przy przechodzeniu przez jezdnię oraz dbać o ład
i porządek wokół siebie. Zabawom i wróżbom towarzyszyły magiczny nastrój czarodziejskiej różdżki oraz odmierzający czas klepsydry
i zaczarowanych kul.


Informację przygotowała pani Maria Trzmielewska

    29.11.2016
    Wycieczka do Ceramilandii klasy IIa, IIb i V

   

    25.11.2016 r.
    Wycieczka do "Krainy Świętego Mikołaja" w Kołacinku

   
    
  W dniu 25.11.2016 r. przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do "Krainy Świętego Mikołaja" w Kołacinku. "Śnieżynka - mieszkanka tej krainy: pomocnik Świętego Mikołaja, zabrała dzieci do Krainy Baśni i Bajek. Odwiedziliśmy wielu znanych bohaterów między innymi "Czerwonego Kapturka", który przygotował smakołyki dla dla swej babci, "Trzy świnki"
w ich domku z cegieł, "Rybaka", który złowił złotą rybkę, "Calineczkę"
w swej maleńkiej krainie.

Najwięcej radości przyniosły dzieciom spotkania z "Dziadkiem Mrozem" oraz Świętym Mikołajem w ich baśniowych mieszkaniach.
Przedszkolaki z wielkim żalem wracały do rzeczywistego świata, który czekał za bramą tej wspaniałej krainy.

Informację przygotowała pani Maria Trzmielewska
    24.11.2016 r.
    Andrzejki 2016
   
   
   

    "Raz w roku zdarza się taki dzień, gdy w końcu możemy sprawdzić, 
co nas spotka w przyszłości…"

Choć Andrzejki przypadają na noc z 29 na 30 listopada, to w naszej szkole miały one miejsce już 24 listopada. Dzień zaczął się od wróżb przygotowanych przez gimnazjum dla klas I - III szkoły podstawowej. Wróżki były przebrane w bajkowe stroje, dlatego każdy mógł bardziej poczuć atmosferę tego dnia. Następnie odbyła sie dyskoteka dla tych klas, 
na której każdy świetnie się bawił.

Po lekcjach miała miejsce dyskoteka dla starszych uczniów naszej szkoły. Na niej także nie zabrakło wróżb. Każdy mógł sprawdzić jaki zawód będzie wykonywać w przyszłości lub jak będzie miała na imię jego druga połówka. Wszyscy świetnie się bawili i trudno im było zakończyć tę zabawę.


Informację przygotowała Agnieszka Kowalewska

    24.11.2016
    Andrzejki klas I - III

   

    24.11.2016
    "Światowy dzień pluszowego misia"
    Fotoreportaż: Daria Kwiecińska

   

    W dniu 24.11.2016 r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy "Światowy dzień pluszowego misia". Dzieci przyszły ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi.
Odbyła się prezentacja każdego misia. Cały dzień pluszaki towarzyszyły dzieciom w przedszkolu. Były misiowe zabawy i tańce, opowieści
i ozdabianie misia.


Informację przygotowała pani Maria Trzmielewska

    24.11.2016
    Pasowanie ucznia 2016
    Fotoreportaż: Daria Kwiecińska

   

   
    Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

24 listopada w Zespole Szkół w Bogusławicach od samego rana panowała świąteczna atmosfera Pierwszaki w odświętnych strojach, w kolorowych biretach na głowach błysnęli talentem przed zgromadzoną publicznością. Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy
w szkole.
Po zakończonej części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom
i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej" - mówił, dotykając ołówkiem ramion swoich podopiecznych.

Następnie był czas na upominki przygotowane przez rodziców oraz koleżanki
i kolegów ze starszych klas, a także życzenia do których dołączył się pan dyrektor. Chcąc zrobić niespodziankę swoim pociechom rodzice zorganizowali dla nich również "słodkie" przyjęcie.


Ten dzień za pewne na długo zostanie pierwszakom w pamięci.


    Informację przygotowała pani Kamila Tomicka

    15.11.2016
    Konkurs z wiedzy o Henryku Sienkiewiczu

   

    Dnia 15.11.2016 r. w Gimnazjum w Zespole Szkół w Bogusławicach odbył się Szkolny Konkurs pt. "Wielki Test Wiedzy o Henryku Sienkiewiczu" zorganizowany przez panią Z. Wolską nauczycielkę języka polskiego
i panią M.Sobczak nauczycielkę biblioteki z okazji 100-nej śmierci. Uczestniczyło w nim dziesięcioro uczniów. Konkurs miał formę testu wyboru. Zwyciężyła Agnieszka Kowalewska uczennica klasy III, drugie miejsce zajęła Natalia Jastrzębska również z klasy III, a trzecie miejsce wywalczyła Aleksandra Budzińska, również z klasy III. Organizatorzy składają gratulacje zwycięzcom i życzą pomyślności i sukcesów w dalszej nauce.

Informację przygotowała pani Zofia Wolska

    14.11.2016
    Gimnazjada z okazji Święta Niepodległości
    Fotoreportaż: Daria Kwiecińska

   

    22.10.2016
    Dzień sportu w Wielkopolsce Wschodniej

   

    17.10.2016
    Dzień Edukacji Narodowej
    Fotoreportaż: Daria Kwiecińska

   

    "Dziś Dzień Edukacji Narodowej. Pora przeprosić i podziękować. Ale nie przychodzi nam to łatwo..." W dniu 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwanym Dniem Nauczyciela. Samorząd Uczniowski, pod przewodnictwem pani A.Berent zorganizował akademię     z tej okazji. Akcja działa się w pokoju nauczycielskim. W nauczycieli wcieliły się uczennice klasy II-III gimnazjum. Apel miał na celu zwrócenie uwagi       na to, że nauczyciele nie mają z nami lekko. W trakcie scenki mogliśmy usłyszeć piosenki przygotowane przez uczennice klasy IV-VI i I-III gimnazjum oraz nauczyciela muzyki - pana Szymona Jaroszewskiego. Na koniec każdy z nauczycieli i pracowników otrzymał pamiątkową laurkę.

Informację przygotowała Agnieszka Kowalewska

    07.10.2016
    Dzień języków obcych
    Fotoreportaż: Agnieszka Berent

     

    

    W dniu 7 października 2016 roku w naszej szkole odbył  się
„Dzień Języków Obcych”, który został zorganizowany w ramach projektu gimnazjalnego przez uczennice klasy III gimnazjum – Katarzynę Sucharską
i Martę Zdanowską pod  okiem opiekunek -p.Agnieszki Berent i Sylwii Szymańskiej. Spotkanie to zorganizowane zostało z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych, który obchodzony jest 26 września. Program imprezy ukazywał jak ważna w obecnych czasach jest nauka języków obcych i w jakich życiowych sytuacjach możemy ją wykorzystać. Potwierdziły to scenki dialogowe:

- u lekarza - zaprezentowane przez uczniów klasy II gimnazjum,
- szukanie  miejsca noclegowego za granicą – klasa III gimnazjum
- w restauracji – klasa III gimnazjum
Poza tym uczennice klasy III gimnazjum - Natalia Jastrzębska zaprezentowała wiersz w języku niemieckim, a Katarzyna Sucharska zaimponowała wykonaniem pięknej piosenki 
w języku angielskim. W dalszej części spotkania uczniowie mogli wziąć udział w zabawie „Łamańce Językowe”, natomiast reprezentanci wszystkich klas gimnazjum  wzięli udział w konkursie z wiedzy o krajach
anglo- i niemiecko-języcznych. Wszyscy uczestniczy otrzymali pamiątkowe dyplomy.


Informację przygotowała Agnieszka Berent

    30.10.2016
    Dzień Chłopca
    Fotoreportaż: Daria Kwiecińska

       

        Dnia 30 września 2016 roku obchodziliśmy Dzień Chłopca. Z tej okazji Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować apel. Wzięli w nim udział uczniowie i uczennice klas I - III gimnazjum. Podczas uroczystości mogliśmy usłyszeć występ trzech uczennic z naszego kółka muzycznego. Na koniec chłopakom zostały rozdane cukierki.    

   
Informację przygotowała Agnieszka Kowalewska

    01.09.2016
    Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
    Fotoreportaż: Daria Kwiecińska
   
   
    W dniu 1 września Pan Dyrektor Marek Tomicki powitał zgromadzonych uczniów, rodziców,nauczycieli i gości. Po przedstawieniu spraw organizacyjnych Pan Dyrektor złożył życzenia uczniom, nauczycielom oraz pracownikom na rozpoczynający się rok szkolny 2016/2017. Następnie uczniowie z wychowawcami udali się do klas.