ROK SZKOLNY 2014/2015
    5.12.2014 r.
    Mikołajki w przedszkolu
    Fotoreportaż: Mirosław Okuński

       28.11.2014 r.
    Andrzejki w przedszkolu
    Fotoreportaż: Mirosław Okuński, Anna Michalak

   

    Każdy z nas jest ciekawy co go czeka w przyszłości, czy spełnią się jego marzenia, czy będzie szczęśliwy. Od dawna, chwilą kiedy można było poznać choć rąbek tej tajemnicy, był wieczór andrzejkowy.
W zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły się dzieci z Samorządowego Przedszkola w Bogusławicach. W piątek, 28 listopada w przedszkolu zorganizowano tradycyjne andrzejki. Na uroczystości pojawiły się Wróżki, które przy pomocy rekwizytów przepowiadały dzieciom przyszłość. Swoją przyszłość odkrywały losując cukierki z karteczkami, które przepowiadały, jaki prezent powinny niedługo otrzymać i jaki zawód będą wykonywały. Wróżyły z butów, przebijały igłą serduszka z imionami. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego. Wesoła zabawa w gronie kolegów sprawiła, iż w przedszkolu zagościł radosny i wyjątkowy nastrój.


Informację przygotowały: Anna Michalak, Maria Trzmielewska


    27.11.2014 r.
    Andrzejki szkolne
    Fotoreportaż: Tomasz Tomicki

       25.11.2014 r.
    Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu
    Fotoreportaż: Mirosław Okuński, Anna Michalak

   

    We wtorek, 25 listopada 2014 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. w tym dniu najważniejszymi gośćmi były pluszowe misie przyniesione przez dzieci.
Na początku uroczystości dzieci poznały historię pluszowego misia. Następnie zaprezentowały swoje maskotki i wspólnie zaspiewały piosenkę pt. "Pokochaj pluszowego misia". Wspaniałą zabawą dla dzieci była wspólna gimnastyka ze swoją przytulanką. Były także zabawy i konkursy. Przedszkolaki wspólnie bawiły się i tańczyły z miasiami przy piosenkach um poświęconym. Wielu wrażeń dostarczyło wydzieranie z kolorowego papieru obrazka przedstawiającego misia. Wszystkie dzieci otrzymały słodką niespodziankę - żelkowe misie.
W trakcie uroczystości wykonano wiele zdjęć, które pozostaną świetną pamiątką wesołej zabawy.

Informację przygotowały: Anna Michalak, Maria Trzmielewska


    25.11.2014 r.
    Występ iluzjonisty
    Fotoreportaż: Mirosław Okuński

   

       25.11.2014 r.
    Dzień Pluszowego Misia w kl. I-III
    Fotoreportaż: Mirosław Okuński

   
    20.11.2014 r.
    Cyrk "HECA"
    Fotoreportaż: Mirosław Okuński

   

   

20 listopada 2014 r. do naszej szkoły przyjechał Cyrk Heca. W pokazach cyrkowych wzięli udział wszyscy przedszkolacy oraz uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Uczniowie zobaczyli m.in. równoważnię, pokazy magii, jazdę na jednym kole. Dzieciom najbardziej podobały się pokazy z udziałem zwierząt: pieska, węża boa oraz słonika.  W niektórych pokazach wzięli udział także uczniowie.

Pokazy sztuki cyrkowej zakończyły się dużymi brawami publiczności. Po zakończeniu występów uczniowie mogli zakupić drobne upominki.


Informację przygotował: Mirosław Okuński


    14.11.2014 r.
    Pasowanie na ucznia klasy I
    Fotoreportaż: Emilia Ceglarek

   

   

14 listopada 2014r. w Zespole Szkół w Bogusławicach odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej.

Pierwszoklasiści w obecności dyrektora szkoły Marka Tomickiego, wójta Gminy Babiak Wojciecha Chojnowskiego, zaproszonych gości, wychowawców i rodziców zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej naszej szkoły.

Uczniowie klasy pierwszej pod kierunkiem wychowawcy Magdaleny Skalskiej i asystenta nauczyciela Anny Kubskiej oraz nauczyciela języka angielskiego Anny Sekelskiej przygotowali wspaniałą część artystyczną. Pierwszaki pokazały, co już potrafią i jak dobrze radzą sobie w szkole. Pięknie recytowały wierszyki, śpiewały piosenki. Poszczyciły się swoimi umiejętnościami tanecznymi. Pochwali się też nowym elementarzem.

W trakcie składania ślubowania obiecali dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Przyrzekli uczyć się pilnie. Być dobrymi kolegami, przyjaciółmi zwierząt i roślin.

Po złożeniu przysięgi dyrektor Marek Tomicki dokonał uroczystego pasowania. Każdy pierwszak otrzymał pamiątkowy dyplom oraz mnóstwo upominków od rodziców i szkolnych kolegów.

W czasie uroczystości panowała podniosła atmosfera. Rodzice ze wzruszeniem obserwowali swoje pociechy w tak ważnym dla nich dniu.

Na zakończenie uroczystości dzieci oraz wychowawcy przyjęli życzenia i gratulacje. Miłą niespodzianką był prezent ufundowany przez dyrektora szkoły. Odtwarzacz CD na pewno pomoże dalej odkrywać i rozwijać talenty muzyczne dzieci.


Informację przygotowała: Anna Kubska


    12.11.2014 r.
    Narodowe Święto Niepodległości
    Fotoreportaż: Emilia Ceglarek

   

   

Z okazji 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie gimnazjum (pod kierunkiem nauczycieli: p. Zofii Wolskiej i p. Szymona Jaroszewskiego) przygotowali apel. 

Śpiewając patriotyczne piosenki i recytując wiersze przypomnieli całej szkolnej społeczności, jak ważna w życiu każdego człowieka jest ojczyzna. 

Uroczystość zwieńczyło wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.


Informację przygotowała: Emilia Ceglarek


    25.10.2014 r.
    Dzień sportu w Wielkopolsce Wschodniej
    Fotoreportaż: Tomasz Tomicki

   
    15.10.2014 r.
    Dzień Edukacji Narodowej
    Fotoreportaż: Emilia Ceglarek

   


   

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie gimnazjum pod kierunkiem p. Szymona Jaroszewskiego i p. Tomasza Tomickiego przygotowali apel. Już na początku zaznaczyli, że jest on przeznaczony tylko dla osób z poczuciem humoru, gdyż w groteskowy sposób będzie odzwierciedlał codzienną pracę nauczycieli.

Uczniowie wcielili się w role pedagogów nieustannie zmagających się ze stosami dokumentów, sprawozdań i zeszytów. Nic więc dziwnego, że mieli podkrążone oczy i zszargane nerwy. Całość zwieńczyły zabawne piosenki o niełatwej pracy belfrów.

Informację przygotowała: Emilia Ceglarek.


    30.09.2014 r.
    Dzień Chłopaka
    Fotoreportaż: Emilia Ceglarek

   

    30 września odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Chłopaka. uczennice z klas IV-VI SP oraz I-III gimnazjum, pod opieką p. Szymona Jaroszewskiego i p. Tomasza Tomickiego, przygotowały część artystyczną.
Powszechnie wiadomo, że muzyka była, jest i będzie najciekawszą formą umilania czasu, dlatego dziewczęta wcieliły się w role najbardziej znanych gwiazd estrady. Zaśpiewały kilka piosenek, a męską część widowni obdarowały cukierkami.

Informację przygotowała: Emilia Ceglarek.


    19.09.2014
    Sprzątanie świata
    Footoreportaż: Anna Michalak

   

   
"Sprzątanie Świata" pod hasłem "Turysto Szanuj Środowisko"
W dniu 19.09.2014 r. Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Bogusławicach wzięły udział w akcji "Sprzątanie Świata" - pod hasłem "Turysto Szanuj Środowisko".
Tego dnia w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko.
Szczególną uwagę zwrócono na segregowanie odpadów oraz recykling. Dzieci z zainteresowaniem i chęcią brały udział w rozmowie, odpowiadały na zadane pytania. Maluszki poznały kolory pojemników, do których należy wrzucać posortowane odpady.
Przedszkolaki wykonały ekologiczne transparenty, z którymi przemaszerowały wokół przedszkola.
Przedszkolaki dobrze już wiedzą, jak należy troszczyć się o naszą planetę, wodę, powietrze i ziemię. Wiedzą, że śmieci muszą znaleźć się w śmietniku, a nie na trawniku, że należy oszczędzać wodę i prąd, że powinniśmy segregować odpady.
Informację przygotowała: Anna Michalak