ROK SZKOLNY 2013/2014
    29.06 - 12.07.2014 r.
    Obóz wypoczynkowy w Pustkowie
    Fotoreportaż: Marek Tomicki, Marzena Sobczak

   
    27.06.2014 r.
    Zakończenie roku szkolnego 2013/2014
    Fotoreportaż: Mirosław Okuński

   
    16.06.2014 r.
    Wycieczka Malbork - Stegna
    Fotoreportaż: Marek Tomicki, Marzena Sobczak

   

   

Dnia 16 czerwca 2014 roku, wczesnym rankiem, udaliśmy się na oczekiwaną od dawna wycieczkę do Malborka, a stamtąd nad morze. Głównym punktem wycieczki był Zamek w Malborku – jeden z najcenniejszych zabytków polskiej architektury, w 1997 roku wpisany na listę światowego  dziedzictwa kulturowego UNESCO. Wykwalifikowany przewodnik opowiedział uczestnikom wyprawy najciekawsze historie związane z zamkiem w Malborku. Wszyscy byliśmy zachwyceni tą potężną gotycką twierdzą. Po rozstaniu się z przewodnikiem zakupiliśmy pamiątki (hitem wycieczki były łuki) i ruszyliśmy do nadmorskiej miejscowości Stegna. Wszyscy z wielkim podekscytowaniem oczekiwali spotkania z morzem (dla wielu było to pierwsze spotkanie). Pogoda była fantastyczna, słonko mocno grzało, więc niemal wszyscy zmienili odzież na plażową i ruszyli do wody (oczywiście tylko zamoczyć nogi po kostki). Zabawy i harce na plaży trwały prawie trzy godziny. Potem udaliśmy się na pasaż handlowy, aby coś przekąsić i zakupić pamiątki znad morza. Czas szybko upłynął i z żalem trzeba było opuścić nasze piękne Morze Bałtyckie. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do McDonald’s  (bez którego żadna szkolna wycieczka byłaby nieudana). To była wspaniała wycieczka, pełna atrakcji i wrażeń. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie z klas IVa, IVb, V oraz III gimnazjum. Organizatorem i kierownikiem - p. Marek Tomicki, opiekunami: p. Marzena Sobczak, p. Anna Michalak  i p. Tomasz Tomicki.


Informację przygotowała: Marzena Sobczak


    3.06.2014 r.
    I Międzyprzedszkolny Turniej Sportowy
    Fotoreportaż: Sylwia Kapuścińska
   
   

   

Dnia 03.06.2014 r. w Samorządowym Przedszkolu w Bogusławicach odbył się I Międzyprzedszkolny Turniej Sportowy zorganizowany i poprowadzony przez Panią Marię Trzmielewską i Katarzynę Drapińską.  Wzięły w nim udział dwa zespoły z Samorządowego Przedszkola w Babiaku (przygotowane przez Panią Bożenę Zielińską, Donatę Krzyżostaniak, Emilię Wertkę) oraz jeden z naszego przedszkola (przygotowany przez Panią Marię Trzmielewską i Katarzynę Drapińską). Dzieci w poszczególnych grupach miały od trzech do sześciu lat.

         Grupy przedszkolaków wzięły udział w ośmiu konkurencjach. Jury w skład którego wchodziły trzy mamy uczestników, po każdej zakończonej konkurencji przyznawały w zależności od uzyskanego miejsca przez drużyny odpowiednią ilość punktów (cukierków). Na zakończenie wszystkie punkty (cukierki) zostały policzone przez wszystkich przedszkolaków. Przyznano:

I miejsce dla drużyny „Koła” z Samorządowego Przedszkola w Babiaku:

         Maja Niżewska, Amelia Wilińska, Amelia Desecka, Weronika Olczyk, Patrycja Kałużna, Nadia Stankiewicz, Kornelia Desecka, Aleksander Kurpik.

 

II miejsce dla drużyny „Trójkąty” z Samorządowego Przedszkola w Babiaku:

         Aleksandra Czajkowska, Klaudia Adamczyk, Filip Zasadziński, Dominika Starosta, Franek Nowakowski, Maciej Albin, Michalina Lisota, Julia Krzyżanowicz.

 

III miejsce dla drużyny „Kwadraty” z Samorządowego Przedszkola w Bogusławicach:

Julia Podolska, Michał Kompanowski, Szymon Okunkowski, Jakub Stępień, Wiktoria Lewandowska, Marcel Wiśniewski, Klaudia Bąk, Daniel Chabasiński.

Powyższe drużyny zostały nagrodzone medalami, dyplomami, upominkami i słodkimi kwiatkami, a przede wszystkim gromkimi brawami naszej publiczności. Serdeczne podziękowania skierowano również do nauczycielek i rodziców dzieci za współpracę i wspomaganie działań organizatorów w trakcie trwania Turnieju. Podczas całej imprezy panowała bardzo radosna atmosfera zabawy z małą nutką rywalizacji.


Informację przygotowały: Katarzyna Drapińska, Maria Trzmielewska


    30.05.2014 r.
    Ambaras w bajkowym lesie.
    Fotoreportaż: Ewelina Stokowska

   

   

Z okazji „Dnia Dziecka” dn. 30.05.2014 r. rodzice dzieci z grupy Krasnoludków zaprezentowali dla wszystkich przedszkolaków przedstawienie p.t. „Ambaras w bajkowych lesie”. Aktorzy w pięknych strojach zaprezentowali sztukę, w której spotkali się bohaterzy różnych bajek.  Przedstawienie zakończyło się następującym morałem "Choć bajki to nie życie, czasem dziwne bywają,
a cóż dopiero w życiu, w którym ludzie grają.
Więc jeśli chcesz przez życie szczęśliwą kroczyć drogą, szukaj wielu przyjaciół oni Ci pomogą !!!”

Następnie postaci bajkowe wręczyły wszystkim dzieciom bajkowe zakładki do książek oraz dyplomy z podziękowaniem za uczestnictwo w projekcie edukacyjnym „Lubimy czytać’ oraz Nagrody dla dzieci, które wypożyczyły i wysłuchały najwięcej bajek z Przedszkolnej Biblioteczki. W grupie Krasnoludków I miejsce zajęło dwoje dzieci Gabriela Szkalska oraz Oliwier Berent, II miejsce Antoni Zientary, a III miejsce Szymon Okunkowski. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami malowały również do każdej wysłuchanej książki ilustracje, z których następnie powstały przepiękne książeczki. Własnoręcznie wykonane książeczki nagrodzone zostały dodatkowo kolorowymi naklejkami. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim rodzicom za współpracę podczas realizacji projektu „Lubimy czytać”.


Informację przygotowała: Katarzyna Drapińska


    23.05.2014 r.
    "Dzień Mamy" w grupie 5-6 latków
    Fotoreportaż: Sylwia Kapuścińska

   

    Mamo mamo weź me serce,
bo ja kocham Cię najwięcej.
Przyjmij piękny bykiet kwiatów 
i życzenia przedszkolaków. 
Te życzenia skierowane są do wszystkich mam, które przybyły do naszego przedszkola 23 maja na uroczystość "Dnia Matki".
Dzieci z dumą recytowały wiersze, śpiewały piosenki i wręczały przygotowane wcześniej upominki dla najważniejszej osoby na świecie - kochanej mamy.

Informację przygotowała: Maria Trzmielewska


    23.05.2014r
    "Dzień Mamy i Taty" w grupie Krasnoludków
    Fotoreportaż: Ewelina Stokowska

   

   
Dnia 23.05.2014r. w grupie 3-4-letnich odbyła się uroczystość "Dnia Mamy i Taty". Przedszkolaki zaprezentowały swoim rodzicom wiersze i piosenki. Wręczyły im własnoręcznie wykonane upominki. Następnie wszyscy wzięli udział w konkursach, zabawach oraz tańcach. Całej uroczystości towarzyszyła radosna i ciepła atmosfera.

Informację przygotowała: Katarzyna Drapińska


    22.05.2014r
    Konkurs recytatorski w przedszkolu
    Fotoreportaż: Ewelina Stokowska

   

   
Dnia 22.05.2014r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w "Konkursie recytatorskim". Recytowały one wiersze, których nauczyły się na "Dzień Mamy i Taty". Poprzez głosowanie dzieci wybrały z każdej grupy przedszkolaka, który otrzymał "Nagrodę publiczności" za swój występ. Z grupy "Krasnoludków" otrzymał ją Oliwier Berent, natomiast z grupy "Przyjaciele Myszki Miki" Wiktoria Lewandowska. Występy dzieci zostały ocenione również przez Jury składające się z nauczycielek i asystentek nauczycielek grup przedszkolnych. W wyniku obrad Jury przyznano:
w grupie "Krasnoludków"
I miejsce - Albert Grzybowski
II miejsce - Antoni Zientara
III miejsce - Zuzanna Wielkopolan
w grupie "Przyjaciele Myszki Miki"
I miejsce - Jakub Ujazdowski
II miejsce - Adam Giętkowski
III miejsce - Wiktoria Berent
Wszystkim wspaniale występującym serdecznie dziękujemy za wspaniałe występy i pozytywną rywalizację.

Informację przygotowała: Katarzyna Drapińska


    16.04.2014r
    Dzień Ziemi

   
    26.03.2014 r.
    Szkolny Konkurs Recytatorski
   

   

   

Dnia 26 marca 2014 roku o godz. 13.00 odbył się w ZS w Bogusławicach Szkolny Konkurs Recytatorski pod tytułem " Od Mickiewicza do Miłosza".

Uczniowie w kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej prezentowali wiersze najczęściej współczesnych poetów. Spośród 29 uczniów zwyciężyli:

I miejsce - Agnieszka Kowalewska kl. VI

II miejsce - Sebastian Piguła kl. V

III miejsce - Estera Karolak kl. IVb

oraz wyróżniono:

Bartosza Kordylewskiego kl. IVa

Oliwię Tarnowską kl. IVb

Marcela Berenta kl. V

Katarzynę Jastrzębską kl. V 

W kategorii klas I-III gimnazjum uczestniczyło 23 uczniów, a zwycięzcami zostali:

I miejsce - Joanna Błaszczyk kl. II

II miejsce -  Mateusz Piasecki kl. Ia

III miejsce - Natalia Parecka kl. II

Organizatorkami konkursu były: Agnieszka Berent, Marzena Sobczak i Zofia Wolska.


    21.03.2014 r.
    Wiosna
    Fotoreportaż: Sylwia Kapuścińska

   

   
21 marca dzieci z Samorządowego Przedszkola w Bogusławicach przywiozły z domów "piękne" Marzanny, aby pożegnać zimę i powitać wiosnę. W pięknym korowodzie ze swoimi Marzannami przeszły na plac zabaw. Tu odbyła się "ceremonia" pożegnania zimy.
"Marzanny - zimowe panny" ustawiono w długim szeregu i wypowiadając  magiczne słowa polano je wodą, aby w tym roku zima ustąpiła miejsce wiośnie. Wychowawczynie grup przygotowały dla dzieci zagadki o porze roku, która zaczyna królować w przyrodzie. Dzieci bezbłędnie przekrzykiwały się w poprawnych odpowiedziach, udowadniając w ten sposób, że mają dużą wiedzę na temat wiosny.
Bardzo chętnie uczestniczyły w zabawie integracyjnej "Ptasie gniazdo". W nagrodę za wspaniałą zabawę dzieci otrzymały słodycze.

Informację przygotowała: p. Maria Trzmielewska


    11.03.2014 r.

    Konkurs czytania

   

    Dnia 11.03.2014 r. odbył się w Kole Konkurs "Wybieramy mistrza czytania powiatu kolskiego 2014", zorganizowany przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Kole.  Uczestniczyły w nim  uczennice klasy szóstej: Natalia Jastrzębska, Agnieszka Kowalewska i Alicja Morawska, które otrzymały nagrody książkowe. 
Opiekunowie: Zofia Wolska, Mirosław Okuński.


Informację przygotowała: p. Zofia Wolska    03-12.02.2014 r.
    Obóz zimowy w Zakopanem
    Fotoreportaż: Marek Tomicki

   

   

    W tym roku po raz drugi Uczniowski Klub Sportowy „Maraton” w Bogusławicach zaprosił dzieci i młodzież w wieku 7 - 16 lat na obóz zimowy z nauką jazdy na nartach. Obóz odbył się w dniach 3 – 12 lutego 2014 r. w Zakopanem. Tam jest wszystko czego potrzebujemy do udanego zimowego wypoczynku – różnorodne trasy, śnieg, słońce! Uczestnicy mieszkali w Domu Wczasowym „Hawrań”, w którym mieli doskonałe warunki zakwaterowania, wypoczynku i przepyszne jedzenie.

W wyjeździe udział wzięli ci, którzy dopiero rozpoczynali swoją przygodę z nartami, jak i ci, którzy z nartami są na TY. Na stoku młodzi narciarze jeździli w trzech grupach, w zależności od umiejętności. Zajęcia na stoku odbywały się raz dziennie (ok. 3 godz.). Instruktorzy przeszkolili „nowicjuszy” jak również zapewnili wspaniałą jazdę i dobrą zabawę.  Resztę czasu na stoku spędziliśmy szusując swobodnie pod okiem naszej wspaniałej kadry: pana Marka Tomickiego, pani Marzeny Sobczak, pani Renaty Walczak, pani Bogusławy Czwajdy i pani Elżbiety Karwackiej. Na obozie nie było nudy i monotonii. Organizatorzy zapewnili uczestnikom super zabawę, odpoczynek, niezapomniane przeżycia i przyjaźnie na całe życie.                                                                                                           Poza stokiem też fajnie spędziliśmy czas! Po szaleństwach na stoku czekał na dzieci zbiór najciekawszych aktywności: gry i zabawy integracyjne, spacery po okolicy, gry planszowe, dyskoteki, wycieczki na Krupówki, na skocznie narciarskie, na Gubałówkę oraz wiele innych zabaw.


Informację przygotowała p. Marzena Sobczak


    Zdjęcia grupowe klas
    Fotografia szkolna MAWI

   
    30.01.2014r
    Choinka szkolna
    Fotoreportaż: Tomasz Tomicki

   
    30.01.2014r
    Bal karnawałowy w przedszkolu
    Fotoreportaż: Ewelina Stokowska, Sylwia Kapuścińska

   

   

Dnia 30.01.2014 r. wszystkie dzieci z Samorządowego Przedszkola bawiły się na Balu karnawałowym. Przedszkolaki przeobraziły się w różne postaci bajkowe, motylki, bohaterów filmowych, kowbojów itp. Było dużo konkursów, tańców, a najwięcej radości i życzliwości. Na zakończenie odwiedził dzieci św. Mikołaj, który przywiózł dla nich prezenty.


Informację przygotowała Katarzyna Drapińska, Maria Trzmielewska


    24.01.2014r
    Dzień Babci i Dziadka w grupie 3,4-latków
    Fotoreportaż: Ewelina Stokowska

   

   

Dnia 24.01.2014 r. w grupie Krasnoludków obchodziliśmy Dzień Babci. Dzieci przedstawiły dla zaproszonych gości wcześniej przygotowane wierszyki, piosenki i taniec. Następnie wręczyły swoim babciom kolorowe upominki. Nie zabrakło również wspólnych tańców. Atmosfera radości została jeszcze ocieplona słodkim poczęstunkiem dla wszystkich.


Informację przygotowała Katarzyna Drapińska


    23.01.2014r
    Dzień Babci i Dziadka 
    Fotoreportaż: Mirosław Okuński

   
    29.01.2014r
    Dzień Babci i Dziadka w grupie 5,6-latków
    Fotoreportaż: Mirosław Okuński

   
W poniedziałek pomyślności, a we wtorek kosz radości!
W środę, czwartek precz zmartwienia!
Niech i w piątek strapień nie ma!
W soboty i niedzielę życzę odpoczynku wiele.
Żyjcie sto lat, drodzy dziadkowie i mówcie do nas "Kochani wnukowie".
Tak właśnie brzmiały życzenia dla wszystkich Babć i Dziadków wyrecytowane i wyśpiewane przez przedszkolaków. Po zaprezentowaniu części artystycznej, wszystkie wnuczęta wręczyły swoim Babciom i Dziadkom słodki upominek oraz przygotowane przez siebie portrety i medale za to, że seniorzy uczą kochać, być dobrym, uczciwym, życzliwym, uczynnym, ciepłym i wrażliwym. Na zakończenie Dyrektor Zespołu Szkół podziękował wszystkim dzieciom za zaproszenie i "dzielne" występy.

Informację przygotowała Maria Trzmielewska


    16.01.2014r
    Wycieczka do biblioteki
    Fotoreportaż: Ewelina Stokowska

   

    20.12.2013r
    Konkurs kolęd
    Fotoreportaż: Anna Wiśniewska

   
    20.12.2013r
    Spotkanie wigilijne w grupie 3,4-latków
    Fotoreportaż: Ewelina Stokowska

   

Dnia 20.12.2013 r. w grupie dzieci 3-4-letnich odbyło się „Spotkanie wigilijne”. Dzieci zaprezentowały dla swoich rodziców wcześniej przygotowaną „Jasełkę”. Następnie wszyscy składali sobie najserdeczniejsze życzenia łamiąc się opłatkiem. Nie zabrakło również poczęstunku wigilijnego z tradycyjnymi potrawami. Panowała atmosfera życzliwości i radości.


Informację przygotowała Katarzyna Drapińska    20.12.2013r
    Jasełka w grupie 5,6-latków
    Fotoreportaż: Sylwia Kapuścińska

   

   

Okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy dla nas wszystkich. To także czas refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najblizszych. Dzieci z naszego przedszkola przygotowały dla swoich rodziców Jasełka. Wspaniale wcieliły się w rolę Józefa, Maryi, aniołów i pasterzy. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali oraz pięknie śpiewane kolędy. Dla wszystkich były to niezapomniane magiczne chwile, które bardzo zintegrowały środowisko rodziców i dzieci.

Informację przygotowała Maria Trzmielewska

  
     06.12.2013r

    Mikołajki w przedszkolu
    Fotoreportaż:  Ewelina Stokowska

   

   
W dniu swoich imienin odwiedził nas św. Mikołaj. Opowiedział nam o krainie, z której do nas przybył swoimi wielkimi saniami zaprzęgniętymi w renifery. Dowiedzieliśmy się, że Mikołaj ma wielu pomocników - elfów, którzy pomagają mu zrealizować wszystkie życzenia dzieci. Razem z naszym gościem tańczyliśmy, bawiliśmy się, a także braliśmy udział w róznych konkursach. Na koniec naszego spotkania wszystkie grzeczne dzieci otrzymały wspaniałe prezenty.

Informację przygotowała Katarzyna Drapińska

    06.12.2013r
    Mikołaj w grupie 5,6-latków
    Fotoreportaż:  Maria Trzmielewska, Sylwia Kapuścińska

   

Mikołajki to dzień, który wywyołuje uśmiechy na twarzy wszystkich naszych milusińskich. W naszym przedszkolu 6 grudnia dzieci odwiedził Mikołaj. Jego celem było obdarowanie wszystkich grzecznych przedszkolaków masą prezentów. Dzieci dla Mikołaja także przygotowały prezenty: piosenki oraz piękne obrazki - portrety Mikołaja.

Informację przygotowała Maria Trzmielewska


    04.12.2013r
    Straż w szkole

   

   
Dnia 04.12.2013 r. mieliśmy w naszej szkole bardzo ważnych gości - strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Babiaku. Dzieci z przedszkola oraz klas I-III dokładnie obejrzały strój strażaka, a nawet mogły go przymierzyć  Strażacy przeprowadzili pogadankę dotyczącą bezpiecznego zachowania się w domu i na zewnątrz oraz odpowiedniego zachowania się w razie zagrożenia. Uświadomili rolę strażaków. Dzieci i nauczycielki miały również przyjemność obejrzeć sprzęt strażaków, w który zaopatrzony jest wóz strażacki. Jednak największą atrakcją tego dnia była możliwość przejechania sie wozem strażackim.

Informację przygotowała Katarzyna Drapińska


    02.12.2013r
    Spotkanie z górnikami
    Fotoreportaż:  Ewelina Stokowska
   
   

   
Dnia 02.12.2013r. w naszym przedszkolu gościliśmy członków orkiestry górniczej działającej przy Kopalni Węgla Brunatnego w Koninie. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z galowym strojem górniczym oraz wzbudzenie zainteresowania ciężką pracą górników i jej znaczeniem w naszym codziennym życiu. Dzieci mogły również zobaczyć i usłyszeć saksofon i klarnet. Przy akompaniamencie instrumentów zaśpiewały kolędę.

Informację przygotowała Katarzyna Drapińska


    29.11.2013r
    Andrzejkowe wróżby
    Fotoreportaż:  Ewelina Stokowska

   

   
Dnia 29.11.2013r. odbyła się w grupie "Krasnoludków" impreza pod hasłem "Andrzejkowe wróżby" integrująca rodziców i ich pociechy. Przygotowaniem scenariusza, rekwizytów oraz wystrojem sali zajęły się panie: Katarzyna Drapińska i Ewelina Stokowska. Głównym jej celem było zapoznanie dzieci z tradycjami związanymi z wieczorem andrzejkowym poprzez uczestnictwo w zabawach i wróżbach. Było spotkanie z wróżką, wróżenie z kart, lanie wosku, kręcenie butelką, losowanie kolorów, tańce i zabawy itd. Andrzejkowe wróżby zrobiły na dzieciach duże wrażenie i stały się dla nich wspaniałą zabawą.

Informację przygotowała Katarzyna Drapińska


    28.11.2013r
    Andrzejki w szkole
    Fotoreportaż:  Tomasz Tomicki

       28.11.2013r
    Andrzejki w przedszkolu
    Fotoreportaż:  Maria Trzmielewska, Sylwia Kapuścińska

   

   
Andrzejki to tradycja ludowa obchodzona nie tylko w Polsce, ale w innych krajach też, np. w Niemczech, Szwajcarii. Do grupy dzieci 5,6-latków z przedszkola, przybyły wróżki, które na chwilę przeniosły dzieci w świat wróżb i czarów. Dzieci przebijały szpilką serca z wypisanymi na odwrocie imionami sympatii. Losowały "magiczne wróżby", wylosowana liczba mówiła, jakimi są osobami. Rzucały monetę, aby dowiedzieć się czy spełnią się ich marzenia. Wybierając obrazki dowiadywały się kim będą, gdy dorosną. Najwięcej frajdy sprawiło dzieciom rzucanie dwiema dużymi kostkami. Na zakończenie wybierały cukierki z wróżbą; po konsumpcji wspólnie z wróżkami uczestniczyły w zaczarowanym tańcu.

Informację przygotowała Maria Trzmielewska


    22.11.2013r
    Bal z okazji Pluszowego Misia
    Fotoreportaż: Katarzyna Drapińska, Maria Trzmielewska,
    Sylwia Kapuścińska

   

   

W dniu 22.11.2013 r. odbył się w naszym przedszkolu uroczysty bal z okazji nadchodzącego Święta Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci zaprosiły do tańca i zabawy swoje ulubione pluszaki. Przybliżona została również historia pluszowego misia... Historia pluszowego misia zaczyna się w 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu, sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był Clifford Berryman, który uwiecznił tę historię na rysunku. Rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie, gdzie ujrzał go Morris Michton, właścicel sklepu z zabawkami. Michton wpadł na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających misia i zobaczyć, jak się będą sprzedawały. Pluszowe misie sprzedawały się znakomicie. Producent zwrócił się z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy i tak nazywa się do tej pory. I od stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk nad samotnością...

 

Informację przygotowała Katarzyna Drapińska


    22.11.2013r
    Konkurs ekologiczny
    Fotoreportaż: Katarzyna Drapińska

   

   

Dzieci z grupy 3-4-latków wzięły udział w IV edycji Wielkiego Konkursu Ekologicznego pod honorowym patronatem Ministra Środowiska RP. Hasłem tegorocznej edycji jest "Drugie życie śmieci". Przedszkolaki pod wpływem wcześniejszej wycieczki na przedstawienie "Księżniczka na ziarnku grochu" postanowiły zrobić z różnych odpadów "Bajkowy pałac". Zbudowały go z ponad 2000 plastikowych nakrętek, butelek, kartonów, opakowań po jogurtach, słomek i reklamówek, gazet, foli aluminiowej. Dzięki wspólnym działaniom dzieci zrozumiały, że można ciekawie i powtórnie wykorzystać odpady.

Informację przygotowała Katarzyna Drapińska    14.11.2013r
    Pasowanie na ucznia
    Fotoreportaż: Tomasz Tomicki

   

   
Dnia 14 XI 2013r. w Zespole Szkół w Bogusławicach 15 uczniów złożyło przyrzeczenie uczniowskie podczas uroczystości Pasowania na ucznia klasy I.
Dzieci przygotowywały się do tego święta niemalże od początku roku szkolnego. Uczyły się dzielnie tekstów wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyły podczas prób. Pięknie wyrecytowane podczas uroczystości wiersze, zaśpiewane piosenki, znajomość przepisów ruchu drogowego oraz przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.  Po wspaniałej części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, podczas aktu ślubowania uczniowie przyrzekli, że będą dobrze wypełniać swoje obowiązki, godnie reprezentować szkołę, a swą nauką i zachowaniem będą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie dyrektor szkoły, pan Marek Tomicki przystąpił do uroczystego pasowania. "Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej" - mówił, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Nie obyło się również bez podziękowań dla rodziców, dzięki którym dzieci mogą być uczniami       i wypełniają swe uczniowskie obowiązki. Uwieńczeniem akademii było wręczenie pierwszakom prezentów przygotowanych przez rodziców, dzieci z przedszkola oraz uczniów klasy II i III. Ten wspaniały dzień zapene na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.

Informację przygotowała p. Kamila Tomicka    08.11.2013r
    Spotkanie z POLICJĄ
    Fotoreportaż: Tomasz Tomicki

   

   
Tematem przewodnim pogadanki z policjantami, która odbyła się 8 XI 2013r. w Zespole Szkół w Bogusławicach było bezpieczeństwo na drogach najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Podczas tego spotkania policjanci pomogli uczniom z klasy I utrwalić przepisy i zasady bezpieczeństwa na drodze. Przypomnieli między innymi o tym: że przed przejścien na druga stronę jezdni należy spojrzeć w lewo, w prawo, że należy korzystać ze specjalnie oznakowanych przejść dla pieszych i nie wolno bawić się w pobliżu jezdni. Mówili też o tym, że dobrze jest mieć na sobie odblaskowe elementy, a w trakcie jazdy samochodem trzeba siedzieć w foteliku i mieć zapiete pasy bezpieczeństwa. Aby dzieci zapamiętały te zasady, a co więcej - stosowały je w trakcie swojej codziennej drogi do szkoły - policjanci wręczyli swoim słuchaczom elementy odblaskowe, dzięki którym mali uczestnicy ruchu drogowego mogą na drogach czuć się znacznie bezpieczniej. Dzieci, chcąc podziękować za wspaniałą "lekcję wychowawczą" wręczyły policjantom pięknie wykonane rysunki oraz laurkę z podziękowaniem.

Informację przygotowała p. Kamila Tomicka


    08.11.2013r
    Narodowe Święto Niepodległości
    Fotoreportaż: Marzena Sobczak

   


    Dnia 8-go listopada 2013 roku w Zespole Szkół w Bogusławicach odbył się     uroczysty apel upamiętniający Święto Niepodległości przygotowany przez uczniów klasy drugiej gimnazjum pod kierunkiem: opiekuna samorządu Tomasza Tomickiego, nauczycielki języka polskiego Zofii Wolskiej i nauczycielki muzyki Teresy Tomickiej. Inscenizacja słowno-muzyczna bardzo dobrze wykonana uświadomiła uczniom znaczenie wolności dla każdego człowieka i państwa. Niespotykane dekoracje uświetniły tę uroczystość.


Informację przygotowała p. Zofia Wolska


18.10.2013r

Cyrk HECA w szkole

   Fotoreportaż: Marzena Sobczak

   


18.10.2013r

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

   Fotoreportaż: Marzena Sobczak

   

   
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole uroczystość, którą przygotowały klasy I-III gimnazjum pod nadzorem i muzyczną oprawą opiekuna samorządu uczniowskiego pana Tomasza Tomickiego. Uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny ukazujący zabawne scenki pochodzące z zajęć lekcyjnych, wykorzystując do tego celu znane i lubiane utwory muzyczne. Przedstawienie było bardzo udane i wesołe, a wszyscy śmiali się w niebogłosy. Na zakończenie uczniowie złożyli serdeczne życzenia nauczycielomm i pracownikom szkoły dziękując za ich troskę oraz pedagogiczny trud. Ten dzień był dla wszystkich bardzo miły i sympatyczny.                                                                    

                        Informację przygotowała p. Kamila Tomicka