ROK SZKOLNY 2011/2012


30.06 - 13.07.2012

Obóz wypoczynkowy w Pustkowie

Fotoreportaż: Marek Tomicki

Stu dwudziestu jeden uczestników kolonii letnich spędziło dwa tygodnie w Ośrodku Wypoczynkowym „Magda” w Pustkowie (gmina Rewal). Po krótkim zebraniu organizacyjnym uczestnicy wyruszyli trzema autokarami spod budynku ZS w Bogusławicach i jeszcze tego samego dnia, będąc już na miejscu, pospieszyli przywitać się z morzem. Kolejne dni przynosiły mnóstwo atrakcji i zabaw oraz błogiego leniuchowania na rozgrzanej słońcem piaszczystej plaży. Dzieci chętnie korzystały z morskich kąpieli, a w chwilach wolnych od plażowania spędzały czas na pobliskim „Orliku”, placu zabaw i basenie. Nie zabrakło też pieszych wędrówek do sąsiednich miejscowości: Pobierowa, Trzęsacza i Rewala. Kolonie wzbogacone zostały wycieczkami do Międzyzdrojów i Świnoujścia. Uczestnicy spacerowali m.in. słynną Promenadą Gwiazd, a niezapomnianych wrażeń dostarczył im seans filmowy w technologii 7D, dzięki któremu byli uczestnikami „Nawiedzonego wyścigu”. Siedząc w poruszających się fotelach, czuli na twarzy podmuch wiatru, stawali twarzą w twarz z rozmaitymi stworzeniami, a wybiegające z ekranu owady autentycznie łaskotały stopy i łydki. Podczas wycieczki do Świnoujścia uczestnicy kolonii odbyli rejs statkiem do Niemiec. Wieczory urozmaicały dyskoteki i obozowy festiwal muzyczny, w którym wzięli udział wszyscy podopieczni. To już kolejny taki wyjazd zorganizowany przez prezesa UKS „Maraton”. – Wypoczynek letni organizuję od wielu lat. Z tej formy wypoczynku skorzystało dotychczas około 4 tysięcy dzieci. W organizacji wakacyjnych wyjazdów wspierają mnie współpracownicy z Klubu: Marzena Sobczak, Anna Michalak i Bożena Jabłońska. Tegoroczne kolonie uważam za bardzo udane. Wszystkim było żal odjeżdżać znad morza i wielu uroniło łezkę. Miło będzie wspominać piękne chwile spędzone nad polskim Bałtykiem. – wyjaśnia Marek Tomicki. Wypoczynek letni został dofinansowany ze środków: FS Ubezpieczenia Społecznego Rolników, Kuratorium Oświaty w Poznaniu i Starostwa Powiatowego w Kole.

Informację przygotowała p. Emilia Ślusarska


23-04-2012

Turniej ekologiczno - sportowy

Fotoreportaż: Tomasz Tomicki

W dniu 23 kwietnia 2012 roku już po raz czwarty odbył sie w naszej szkole Turniej ekologiczno - sportowy pod hasłem "Z ekologią na wesoło". Został zorganizowany w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi przez nauczycieli przyrody, biologii i wychowania fizycznego. W turnieju brali udział uczniowie z klas IV, V i VI. Turniej składał się z zadań o tematyce ekologicznej i konkurencji sportowych, które wzajemnie się przeplatały. Każda klasa miała również zaprezentować wiersz o tematyce ekologicznej oraz przygotować odpowiedni strój. Uczniowie wyglądali bardzo kolorowo, wykazali się dobrą znajomością problematyki ekologicznej, a także sprawnością fizyczną. W wyniku dwugodzinnej rywalizacji ostatecznie zwyciężyli uczniowie z klasy V, II miejsce - kl. VI, III miejsce - kl. IV.

Informację przygotowała p.Marzena Sobczak


21-03-2012

Powitanie wiosny

Fotoreportaż: Emilia Ślusarska, Marzena Sobczak8-03-2012

Dzień Kobiet

Fotoreportaż: Marzena SobczakDzień Kobiet

Dla dziewcząt, które znam
moc życzeń dzisiaj mam,
dużo zdrowia, szczęścia i miłości
oraz kwiatów i radości,
niechaj się to niesie na cały kraj,
dziś dla Pań wszystko naj... naj... najRok szkolny 2011/2012

Zdjęcia grupowe klas

Zdjęcia wykonane przez firmę MAWI9-02-2012

Choinka 2012

Fotoreportaż: Marzena Sobczak9-02-2012

Szkolny Konkurs Tańca "Let's dance 2012"

Fotoreportaż: Emilia Ślusarska, Marzena Sobczak7-02-2012

"Przedszkolaki na start" - festyn rekreacyjno - sportowy

Fotoreportaż: Marzena Sobczak23-01-2012

Dzień Babci i Dziadka

Fotoreportaż: Tomasz Tomicki

„Moja Babcia i mój Dziadek to wspaniali są Dziadkowie...” Pod takim hasłem 23 stycznia 2012 roku w naszej szkole odbyło się coroczne uroczyste spotkanie babć i dziadków z wnukami. Przygotowały je dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką p. M. Trzmielewskiej oraz uczniowie z klas I – III szkoły podstawowej pod opieką p. M. Skalskiej, p. T. Tomickiej, p. K. Tomickiej i p. A. Nijak. Wnukowie wyrecytowali wiele pięknych wierszy o miłości do babci i dziadka, o wdzięczności za to, że dziadkowie mają zawsze dla nich czas. Nie mogło zabraknąć występów wokalnych oraz popisów tanecznych. Goście z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w przygotowanie uroczystości. Na zakończenie czekała wszystkich miła niespodzianka – wspólny taniec z babciami i dziadkami oraz słodycze i piękne laurki. Jeszcze raz wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy: „Byście zawsze szczęśliwi byli i w zdrowiu długo żyli”.

Informację przygotowała p.Maria Trzmielewska


22-12-2011

Jasełka

Fotoreportaż: Marzena Sobczak6-12-2011

Mikołajki

Fotoreportaż: Marzena Sobczak, Tomasz Tomicki

Na ten dzień dzieci na całym świecie czekają z utęsknieniem – 6 grudnia obchodzimy Mikołajki. Dla wielu z nas to wyraźny sygnał, że święta Bożego Narodzenia są tuż, tuż.
Trochę historii…
Wzmianki o zwyczaju obdarowywania się prezentami w Polsce można znaleźć już w tekstach z XVIII wieku. Dzieci otrzymywały w dniu św. Mikołaja jabłka, złocone orzechy, pierniki i drewniane krzyżyki. Legenda świętego Mikołaja zrodziła się na podstawie historii Mikołaja, biskupa Miry, który według źródeł cały swój majątek rozdał biednym. Jako szczodry darczyńca został pierwowzorem postaci rozdającej prezenty dzieciom. Przedstawiany jako starzec z okazałą brodą, często w infule i pastorałem, przybywa z workiem prezentów i pękiem rózg w ręce. 6 grudnia (w rocznicę śmierci świętego) dzieciom przynosi prezenty.
Współcześnie…
“Mikołajki” - dziś nazwa ta określa zwyczaj (obecny m.in. w wielu szkołach i przedszkolach) wymieniania się drobnymi prezentami z wcześniejszym losowaniem „swojego mikołajka” czy „swojej mikołajki” (czyli osoby, którą się obdaruje). Najbardziej charakterystyczny element stroju świętego mikołaja – czerwona czapka z białym pomponem, stała się jednym z komercyjnych symboli świąt Bożego Narodzenia. Listy z życzeniami do świętego Mikołaja dzieci z całego świata mogą wysyłać do trzech urzędów pocztowych – Norwegii, Finlandii lub Kanady.

Źródło informacji: www.dziecisawazne.pl


10-11-2011

Święto Niepodległości

Fotoreportaż: Marzena Sobczak

Dnia 10 listopada 2011 roku uroczyście świętowaliśmy 93-cią rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W skupieniu i ciszy wysłuchaliśmy programu pt. "Droga do wolności", który przygotowali uczniowie szkoły podstawowej i gimnzajum z opiekunami p. T. Tomicką i p. Z. Wolską. Najbardziej wzruszyła nas pieśń pt. "Niepodległość" śpiewana przez Izę Błaszczyk oraz wiersz pt. "Kocham cię Polsko" w wykonaniu uczniów klasy szóstej.

Informację przygotowała p. Zofia Wolska


10-11-2011

Spotkanie z policjantami

Fotoreportaż: Marzena Sobczak8-11-2011

Pasowanie pierwszoklasistów

Fotoreportaż: Marzena Sobczak

Na uroczystość oficjalnego przyjęcia pierwszaków do szkolnej społeczności do Bogusławic przyjechała… pani Jesień. Przywiozła ona uczniom rozmaite barwy na plastykę, szelest liści i plusk deszczu, które dzieci z pewnością wykorzystają podczas lekcji muzyki oraz warzywa i owoce na drugie śniadanie. Zostawiła też kosze pełne leśnych skarbów: grzybów, jeżyn i orzechów laskowych. Następnie starsi koledzy i koleżanki wyjaśnili najmłodszym, że wszyscy uczniowie mają swoje obowiązki, do których należy przede wszystkim nauka, a potem zadawali łamigłówki, na które pierwszaki odpowiadały zgodnym chórem. Maluchy zaprezentowały również literki występujące w wierszu „Abecadło” i taniec „ugi-bugi”. Trzecioklasiści sprawdzili jeszcze co najmłodsi wiedzą o naszym kraju, a ci i z tym zadaniem poradzili sobie doskonale, wymieniając nasze symbole narodowe i nazwy polskich miast i rzek. Tym samym stwierdzono, że pociechy są dobrze przygotowane do bycia uczniami, więc dyrektor szkoły dużym ołówkiem dokonał uroczystego aktu pasowania, po którym pierwszoklasiści z dumą włożyli na głowę birety. Na zakończenie uroczystości otrzymali upominki w postaci słodyczy i przyborów szkolnych.

Informację przygotowała p. Emilia Ślusarska


3-11-2011

"Zaduszki Witosowe"

Fotoreportaż: Marzena Sobczak

Dnia 3 listopada 2011 r. odbył się apel "Zaduszki Witosowe" upamiętniajacy 66 rocznicę śmierci naszego patrona.
Uczniowie klasy szóstej pod kierunkiem p. Z. Wolskiej i p. T. Tomickiej przygotowali inscenizację słowono - muzyczną. Uroczystośc rozpoczął Łukasz Simiński śpiewaniem "Roty". Następnie uczniowie przypomnieli życiorys Witosa i jego testament.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy odśpiewali "Rotę" jeko symbol wypełnienia Testamentu Witosa.
Pod popiersiem patrona zapłonął znicz.

Informację przygotowała p. Zofia wolska


27-10-2011

Dyskoteka

Fotoreportaż: Marzena Sobczak

Dnia 27 października miłośnicy tańca i dobrej zabawy spotkali się na dyskotece szkolnej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. W trakcie imprezy odbyły się „otrzęsiny” uczniów klasy pierwszej gimnazjum i ich wychowawcy. Pierwszaki stawili się w komplecie. Każdy pierwszoklasista musiał wypić porcję wody z kwaskiem cytrynowym, po czym opiekun SU p. Magdalena Skalska stawiała na czole stempel z dinozaurem. Ta przyjemność nie ominęła również wychowawcy klasy I. W dalszej części uczniowie odpowiadali na podchwytliwe pytania dotyczące naszej szkoły. Wielu z nas „poległo” w tej konkurencji i otrzymało za karę kolejne stemple. Nasze otrzęsiny miały bardzo wesołą i przyjazną formę oraz miały na celu polepszenie integracji wewnątrzszkolnej. Druga część dyskoteki przebiegała we wspaniałej atmosferze. SU przygotował dla wszystkich uczestników wiele konkursów, m.in. Rock and roll, taniec z miotłą, walka o krzesła, które wzbudziły dużo pozytywnych emocji. Tego popołudnia wszyscy świetnie się bawiliśmy i uśmiechnięci wróciliśmy do domów. Z niecierpliwością czekamy na następne imprezy!

Informację przygotował uczeń klasy I gimnazjum:
Daniel Wiśniewski


13-10-2011

Dzień Edukacji Narodowej

Fotoreportaż: Marzena Sobczak

W dniu 13 października odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowany przez uczniów naszej szkoły, pod czujnym okiem opiekuna SU Pani Magdaleny Skalskiej.W części artystycznej brali udział uczniowie z klas I - VI szkoły podstawowej oraz z klas I - III gimnazjum. Śpiewali piosenki i recytowali wiersze. Największe "show" zrobili uczniowie klasy pierwszej szk.podst. tańcząc w rytm muzyki country. Najmłodsi przedstawieciele sapołeczności uczniowskiej - dzieci z oddziału przedszkolnego, wręczyły Panu dyrektorowi kwiaty i złożyły serdeczne życzenia. Obserwując reakcje naszych nauczycieli możemy smiało przyznać, że apel bardzo im sie podobał.

Informację przygotowały uczennice klasy III gimnazjum:
Martyna Kruszyna i Marta Trzmielewska


11-10-2011

Coca - Cola Cup 2012

Fotoreportaż: Tomasz Tomicki

W dniu 11 października w Babiaku odbyła się I runda eliminacyjna turnieju piłki nożnej „Coca-Cola Cup 2012” w kategorii drużyn dziewcząt. Brały w niej udział drużyny z gimnazjum z Bogusławic, Brdowa i Łuczywna. W składzie naszej drużyny zagrały: Natalia Graczyk, Marta Andryańczyk, Weronika Kowalewska, Justyna Kasiorek, Klaudia Podolska, Wiktoria Andrzejewska, Sylwia Graczyk, Daria Korytowska, Dominika Kapuścińska, Magdalena Ujazdowska.
WYNIKI RYWALIZACJI DRUŻYN:
Łuczywno – Brdów 1:1
Bogusławice – Brdów 8:1
Bogusławice – Łuczywno 1:1
Do następnego etapu zakwalifikowała się nasza drużyna. Królową strzelców okazała się Weronika Kowalewska zdobywając 6 bramek. Najwierniejszym naszym kibicem i jednocześnie opiekunem był Pan Tomasz Tomicki. Z niecierpliwością i ogromnym zapałem do walki czekamy na następny etap.

Informację przygotowały uczennice:
Agata Trzmielewska kl. I gim. i Weronika Kowalewska kl. IIb gim.


5-10-2011

Coca - Cola Cup 2012

Fotoreportaż: Tomasz Tomicki

W dniu 5 października w Babiaku odbyła się I runda eliminacyjna turnieju piłki nożnej „Coca-Cola Cup 2012” w kategorii drużyn chłopców. Oficjalnym sponsorem turnieju jest Coca-Cola, partnerem technicznym adidas. Patroni: Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. W I rundzie zagrały drużyny z gimnazjum z Babiaka, Bogusławic i Brdowa. W składzie naszej drużyny zagrali: Adrian Kowalewski, Jonasz Kacprzak, Piotr Sowiński, Andrzej Górniak, Rafał Chwiałkowski, Michał Szanecki, Łukasz Kowalewski, Łukasz Ugorski, Daniel. Wiśniewski, Marcin Pawlak.
WYNIKI RYWALIZACJI DRUŻYN:
Bogusławice – Brdów 7:0
Bogusławice – Babiak 2:1
Babiak – Brdów 9:1.
Do następnego etapu zakwalifikowała się nasza drużyna. Naszym opiekunem był Pan Tomasz Tomicki.

Informację przygotowali uczniowie kl. III gimnazjum
Adrian Kowalewski i Piotr Sowiński


30-09-2011

Dzień Chłopaka

Fotoreportaż: Marzena Sobczak

Dzień Chłopaka - święto, które powstało, prawdopodobnie przez analogie do Dnia Kobiet. Jak podaje angielska wikipedia. "International Men's Day" był po raz pierwszy obchodzony w 1999 roku na wyspach Trinidad i Tobago. Prawdopodobnie dlatego, iż jest to święto dość młode, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach. I tak, w Trynidad i Tobago, podobnie jak w Indiach, po raz pierwszy, obchodzono je 19 listopada, na Malcie 7 lutego, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 7 października, w Kanadzie 25 listopada. W Wielkiej Brytanii i Irlandii International Men's Day czyli Dzień Chłopaka obchodzony jest 5 kwietnia. Także w Polsce nie ma zupełnej zgodności co do dnia, w którym należy obchodzić ten dzień. Większość źródeł podaje 30 września ale niektóre wskazują na 10 marca, przy czym 30 września częściej spotykamy się z nazwą "Dzień Chłopaka", podczas gdy 10 marca z nazwą "Dzień Mężczyzny". Prawdopodobnie już za kilka lat będziemy obchodzić to święto jednego dnia we wszystkich krajach, póki co przyjmijmy, że obchodzone ono jest w Polsce w dniu 30 września. I w tym właśnie dniu po raz pierwszy w naszej szkole odbył się apel z tej okazji. Przygotowały go dziewczęta z klas gimnazjalnych pod kierunkiem opiekunów SU. Śpiewały piosenki i recytowały wiersze, a na koniec wszyscy chłopcy otrzymali słodki upominek ufundowany przez Sklepik Szkolny.

Informację przygotowały uczennice kl. I gimnazjum
Wiktoria Andrzejewska i Agata Trzmielewska


6-7-09-2011

Turniej piłki nożnej "Orlik Cup"

W dniach 6 i 7 września odbył się w Babiaku etap gminny turnieju piłki nożnej "Orlik Cup". Brali w nim udział dziewczęta i chłopcy z naszego gimnazjum, z klasy I. Chłopcy mogli wykazać się swoimi zdolnościami w grze z trzema drużynami: dwiema z Babiaka i jedną z Brdowa. W rywalizacji zajęli III miejsce. Dziewczęta zacięcie walczyły o pierwsze miejsce również z dwiemia drużynami z Babiaka i jedną z Brdowa. Ostatecznie zajęły II miejsce. Za wspaniałą rywalizację wszyscy otrzymali koszulki i pamiątkowe dyplomy. Z uśmiechem na twarzach, pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego p. Tomasza Tomickiego wrócili do domu. Teraz przygotowywać sie będą do turnieju "Coca coli".

Informację przygotowały uczennice kl. I gimnazjum
Daria Korytowska i Sylwia Graczyk.


1-09-2011

Rozpoczęcie roku szk. 2011/2012

Fotoreportaż: Emilia Ślusarska

1 września rozległ się dzwonek oficjalnie rozpoczynający nowy rok szkolny 2011/12. Zgromadzonych uczniów, rodziców, nauczycieli i przybyłych gości powitał dyrektor Marek Tomicki, a następnie głos zabrali: radny Bogdan Świętoń, ksiądz Mirosław Łaciński, były dyrektor szkoły Zdzisław Wiśniewski i przewodnicząca Rady Rodziców Jolanta Idczak, życząc uczniom zdrowia, powodzenia w zdobywaniu wiedzy, radości i spełnienia marzeń, a nauczycielom – satysfakcji z wykonywanej pracy. Podczas uroczystości wspomniano również o rocznicy ważnych dla naszego kraju wydarzeń historycznych, a potem dzieci i młodzież wraz ze swoimi wychowawcami rozeszli się do klas.

Informację przygotowała: p. Emilia Ślusarska