ROK SZKOLNY 2008/200921.06 - 04.07.2009

Zakopane 2009

Fotoreportaż: Marek Tomicki

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę po zakończeniu roku szkolnego przy Zespole Szkół w Bogusławicach zbierają się tłumy dzieci i młodzieży, rodziców, nauczycieli. To chyba jeden z najbardziej radosnych, najbardziej roześmianych dni w ciągu roku. Właśnie w tym dniu 21 czerwca b.r. 213-osobowa grupa dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów wyruszyła na obóz wypoczynkowy do Zakopanego. Dla jednych był to pierwszy wyjazd na wypoczynek letni, dla innych to już kolejna wyprawa, ale dla wszystkich był to wyjazd bardzo oczekiwany, ponieważ dostarcza im wielu atrakcji, niezapomnianych wrażeń i nowych przyjaźni, świetnej zabawy i przede wszystkim jest zwiastunem rozpoczynających się upragnionych przez dzieci wakacji. Organizatorem wypoczynku letniego jest Uczniowski Klub Sportowy „Maraton” działający przy naszej szkole. Celem Klubu jest zapewnienie dzieciom i młodzieży, z terenów przede wszystkim wiejskich i małych miast, atrakcyjnego wypoczynku w czasie wakacji. Dlatego też staramy się jako Organizatorzy, aby dzieci wyjeżdżały w atrakcyjne miejsca w Polsce, zapewniamy bardzo dobre warunki zakwaterowania i wyżywienia, bogaty program pobytu. Wspólnie z kadrą obozu dbamy o to, aby nikt na naszych obozach się nie nudził, a także co jest bardzo ważne, aby wszyscy zdrowi wrócili do domów. Pomimo niesprzyjającej w tym roku aury pogodowej, na obozie w Zakopanem nikt nie narzekał. Na uczestników czekało wiele atrakcji, m.in. zwiedzanie Zakopanego, skoczni narciarskich, wyprawy na Gubałówkę i górę Harenda, kino obozowe, dyskoteki, karaoke, zwiad terenowy
„Z kamerą po miejscowości”, wiele konkursów, w których każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie i wykazać się swoimi zdolnościami. Ten dwutygodniowy pobyt w Zakopanem na pewno był zwiastunem wspaniałych wakacji.
Wakacyjny wypoczynek dla tak wielu dzieci był możliwy dzięki dofinansowaniu z Funduszu Składkowego KRUS w Warszawie dla dzieci rolników, dotacji z Powiatu Kolskiego. W tym roku również Gmina Chodów dofinansowała dzieciom ze swej gminy pobyt na obozie.


Informację przygotowała: Marzena Sobczak


19-06-2009

Zakończenie roku szk. 2008/2009

Fotoreportaż: Marzena Sobczak

W końcu nadszedł najbardziej oczekiwany przez uczniów dzień w roku – zakończenie roku szkolnego. W tym roku uroczystość ta przypadła na dzień 19 czerwca. Na placu przed szkołą zgromadzili się uczniowie i ich rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście: ksiądz kanonik Ireneusz Bublicki, ksiądz Krzysztof Szcześniak, przewodnicząca Rady Rodziców p. Jolanta Idczak. Akademia kończąca rok szk. 2008/2009 rozpoczęła się od uroczystego ślubowania absolwentów. W części artystycznej wystąpili najpierw absolwenci, a później uczniowie klasy II gimnazjum. W dalszej części uroczystości wychowawcy klas wspólnie z dyrektorem szkoły wręczyli najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców i Sklepik Szkolny. Dyrektor szkoły dr Marek Tomicki dokonał podsumowania mijającego roku, podkreślając wszystkie sukcesy uczniów i szkoły, wspomniał też o niepowodzeniach. Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście i dyrektor szkoły złożyli wszystkim uczniom najlepsze życzenia na wakacje. Po apelu uczniowie udali się do klas na ostatnie w tym roku spotkania ze swoimi wychowawcami.


Informację przygotowała: Marzena Sobczak1-06-2009

Dzień Dziecka

Fotoreportaż: Marek Tomicki

Tradycyjnie 1 czerwca każdego roku w naszej szkole odbywają się obchody Dnia Dziecka – najradośniejszego, najbardziej roześmianego i rozkrzyczanego święta ze wszystkich. Jest to impreza bardzo oczekiwana przez dzieci, ponieważ dostarcza im wiele atrakcji i okazji do świetnej zabawy.Głównym celem imprezy jest propagowanie wśród uczniów aktywności ruchowej, integracja całego zespołu szkolnego oraz włączanie do tej szkolnej działalności także rodziców, którzy szczególnie w tym dniu licznie odwiedzają naszą szkołę. Najmłodsi uczniowie z klas 0-III spędzili ten dzień ze swoimi wychowawcami w zabawowej atmosferze przeplatając słodki poczęstunek z tańcami i grami sportowymi. Wiele klas miało okazję wspólnie obejrzeć komedię lub kreskówkę przy wykorzystaniu sprzętu szkolnego w specjalnie wyposażonych salach. Następnie impreza przeniosła się na powietrze, gdzie poszczególne zespoły klasowe zorganizowały „grillowe party”. Zapach pieczonych kiełbasek unosił się wokół całej szkoły. Nie zabrakło oczywiście turniejów sportowych. Uczniowie rozgrywali klasami mecze piłki nożnej, siatkówki oraz koszykówki. Dla zwycięskich drużyn obiecano oceny celujące z wychowania fizycznego:-) O dzieciach pamiętała także Rada Rodziców. Dla każdego dziecka został zorganizowany słodki upominek. Uwieńczeniem święta dzieci była wspólna dyskoteka. Radości więc nie było końca...:-)


Informację przygotowała: Aneta Rejniak


30-05-2009

Wycieczka do Wioski Indiańskiej

Fotoreportaż: Teresa Tomicka

W dniu 30 maja uczniowie z klas 0 - III wyjechali na wycieczkę do Wioski Indiańskiej do Józefowa k/Choczewa. Kierownikiem wycieczki była p. T. Tomicka, opiekunami:
p. M. Trzmielewska, p. K. Tomicka, p. M Jakubowska.
PROGRAM WYCIECZKI:
- zwiedzanie wioski i opowieści o kulturze Indian,
- rzut Tomahawkiem,
- indiański tor przeszkód,
- przeciąganie liny,
- koncert muzyki indiańskiej w wykonaniu potomków Apaczów,
- kiełbaska z grila.


Informację przygotowała: Teresa Tomicka26-05-2009

Dzień Matki

Fotoreportaż: Marek Tomicki

Dziękuję Ci, Mamo, za Twój trud
Codzienne starania i miłość.
Dziękuję Ci, Mamo, za to, że jesteś.

W dniu 26 maja odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Matki. Autorem scenariusza była p. Kamila Tomicka. Apel został przygotowany przez wychowaców klas 0 - III
(p. M. Trzmielewską, p. J. Grucę, p. K. Tomicką, p. T.Tomicką). W programie apelu znalazły się wiersze i piosenki tematyczne, życzenia i drobne upominki dla mam, wspólne zdjęcie. Organizatorzy serdecznie dziekują wszystkim Mamom za liczne przybycie.


Informację przygotowała: Teresa Tomicka22-23-05-2009

Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

Fotoreportaż: Teresa Tomicka

W dniach 22-23 maja uczniowie z naszej szkoły przebywali na 2-dniowej wycieczce do Kotliny Kłodzkiej. Kierownikiem wycieczki była p. Teresa Tomicka, opiekunami:
p. Jadwiga Czernicka i p. Małgorzata Sowińska.
PROGRAM WYCIECZKI:
- wyprawa na Strzeliniec Wielki (919 m. n.p.m.),
- kaplica czaszek w Czermnej,
- zespół uzdrowiskowy: Kudowa Zdrój, Polanica Zdrój, Duszniki Zdrój,
- Kłodzko: Starówka, twierdza bastionowa, punkt widokowy, trasa podziemna,
- Złoty Stok - Kaplica Złota.
WRAŻENIA UCZESTNIKÓW WYCIECZKI:
- przepiękne okolice, mili przewodnicy, ciekawe miejsca zwiedzania;
- mimo deszczu pierwszego dnia, wycieczka była bardzo udana;
- bardzo mi sie podobało, piękne okolice, już nie mogę sie doczekać kolejnej wycieczki.


Informację przygotowała: Teresa TomickaUczniowski Klub Sportowy “Maraton” rozpoczął realizację Programu Edukacji Zdrowotnej „Już pływam”.

Zobacz więcej w aktualnościach UKS.27-04-2009

Dzień Ziemi

Fotoreportaż: Marzena Sobczak

W tym roku Światowy Dzień Ziemi świętowaliśmy trochę inaczej. W dniu 27 kwietnia 2009 r. odbył się w naszej szkole Turniej Ekologiczno – Sportowy pod hasłem „Dziś Dzień Ziemi Świętujemy – Zdrowe Życie Promujemy”. Podczas turnieju konkurencje sportowe przeplatane były odpowiedziami uczniów na pytania dotyczące problematyki zdrowotnej i ekologicznej. Drużyny miały możliwość wykazania się nie tylko sprawnością fizyczną ale również wiedzą teoretyczną.
Cel ogólny imprezy to:
• zapewnienie uczniom możliwości uczestnictwa w różnych wartościowych
i atrakcyjnych formach aktywności ruchowej, komponowanej w szerszy kontekst edukacji prozdrowotnej propagującej model zdrowego stylu życia.
Zespoły klas IV, V i VI wystawiły swoje reprezentacje składające się z 10 uczniów,
w tym: 5 dziewcząt i 5 chłopców. Poszczególne zadania wykonywane były przez pary, każda para z drużyny miała do wykonania 1 zadanie sportowe i udzielała odpowiedzi na 2 pytania dotyczące problematyki zdrowotnej i ekologicznej. Turniej składał się z 5 zadań sportowych i 30 pytań dotyczących problematyki zdrowotnej
i ekologicznej, które wzajemnie się przeplatały. Za wykonanie poszczególnych zadań pary otrzymywały punkty. Suma punktów poszczególnych par dała wynik końcowy drużyny.
Ostatecznie uczniowie klasy VI zdobyli 32 pkt i zwyciężyli w turnieju, uczniowie klasy V – 31 pkt i zajęli II miejsce, uczniowie kl. IV – 24 pkt. i III miejsce.
Organizatorami turnieju byli: nauczyciel przyrody p. Jolanta Szymańska, nauczyciele wychowania fizycznego p. Marzena Sobczak i p. Tomasz Tomicki oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego p. Magdalena Skalska.


Informację przygotowała: Marzena Sobczak


21-04-2009

Wycieczka do Kopalni Soli w Kłodawie

Fotoreportaż: Marzena Sobczak

W dniu 21 kwietnia 2009 roku uczniowie klasy IV z wychowawczynią p. Marzeną Sobczak oraz z p. Justyną Grucą zwiedzili Kopalnię Soli w Kłodawie. Wycieczka rozpoczęła się zakupem pamiątek w specjalnym sklepie z pamiątkami. Następnie windą zjechaliśmy do podziemi kopalni, gdzie rozpoczęliśmy podziemną wędrówkę. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali opowieści przewodników.
W drodze powrotnej wszyscy zabrali ze sobą kawałki soli z kopalni.


Informację przygotowała: Marzena Sobczak


15-04-2009

Bartek Laureatem

Fotoreportaż...

Bartłomiej Błaszczyk z klasy III gimnazjum został Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego dla młodzieży gimnazjalnej w roku szk. 2008/09. Konkurs składał się z 3 etapów:
- etap szkolny 1 grudnia 2008 r. - Bartek uzyskał 47 pkt. i zakwalifikował się do etapu rejonowego;
- etap rejonowy 2 lutego 2009 r. - Bertek uzyskał 46 pkt. i tytuł FINALISTY Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego, zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego;
- etap wojewódzki 6 kwietnia 2009 r. - Bartek uzyskał 45 pkt. i tytuł LAUREATA .
Bartek przygotowywał się do konkursu pod opieką nauczycielki fizyki p. Doroty Witerskiej.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Poznaniu w dniu 15.04.2009 r.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Informację przygotowała: Dorota Witerska


03-04-2009

IV Rocznica Śmierci Jana Pawała II

Fotoreportaż: Marzena Sobczak

Dnia 3 kwietnia 2009 roku odbył się apel z okazji IV Rocznicy Śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II. Montaż refleksyjny na temat niezwykłych zdarzeń, które pokazały jak bardzo był kochany, przygotowali uczniowie z klas IV – VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum pod opieką nauczycielki religii p. Ilony Kaczmarek, opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Magdaleny Skalskiej i nauczycielki sztuki p. Teresy Tomickiej. Przygotowany montaż wprowadził wszystkich w zadumę i refleksję. Spotkanie zakończyło się modlitwą o rychłą beatyfikację Ojca Świętego.


Informację przygotowała: Magdalena Skalska


20-03-2009

Wiosenny Turniej Klas

Fotoreportaż: Marzena Sobczak

Dnia 20.03.2009 r. uczniowie Zespołu Szkół w Bogusławicach uczcili przybycie wiosny, rozgrywając „Wiosenny Turniej Klas”. Organizatorami turnieju był Samorząd Uczniowski, pod przewodnictwem opiekuna S.U. Pani Magdaleny Skalskiej.
W turnieju udział wzięli uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum. Uczniowie zmagali się w ośmiu różnorakich konkurencjach. W pierwszej z nich uczniowie mieli za zadanie zaprezentować swoją klasę w sposób jak najbardziej humorystyczny. Nie lada wyzwaniem okazała się druga konkurencja, polegająca na zjedzeniu jabłka, umieszczonego na sznurku i to w dodatku bez pomocy rąk!
W trzeciej i czwartej konkurencji zmierzyli się najbardziej uzdolnieni wokalnie uczniowie. W quizie „Tak to leciało!” zaśpiewali piosenki znanych polskich wykonawców i sprawdzili się w znajomości tekstów piosenek, następnie zaprezentowali piosenki o tematyce wiosennej. W drugiej części turnieju było coś dla ducha i coś dla ciała. Uczniowie zaprezentowali hitowe propozycje stroju szkolnego na wiosnę 2009. Zgodnie z hasłem: „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, każda klasa przygotowała układ aerobiku i przedstawiła go publiczności. Uczniowie każdej klasy wykonali również piękne Marzanny. Jury oceniło także strój w jaki ubrani byli uczniowie poszczególnych klas oraz doping. Rywalizacja była bardzo wyrównana, wszystkie klasy, od najmłodszych do najstarszych były bardzo dobrze przygotowane. W turnieju tym nie było przegranych, bowiem wszystkie klasy miały swoje miejsce na podium. Liderami okazali się najmłodsi uczniowie z kl. IV, którzy zajęli I miejsce. Na miejscu II znaleźli się uczniowie z kl. I i II gimnazjum, zaś na III miejscu -V, VI i III gimnazjum. Turniej zakończył się wręczeniem dyplomów i nagród ufundowanych przez Sklepik Uczniowski.


Informację przygotowała: Dorota Kotecka09-03-2009

Dzień Kobiet

Fotoreportaż...

Z okazji Dnia Kobiet w dniu 9 marca 2009 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel. W nastrój świąteczny wprowadziła wszystkich piosenka "Jestem kobietą"
w wykonaniu Kamili Kaczmarek, uczennicy klasy III gimnazjum. Następnie prowadzący Marcin Pawlak, również uczeń kl. III gimnazjum, zaprosił wszystkich na krótką wędrówkę przez wieki, aby zobaczyć, jak świętowano Dzień Kobiet w różnych epokach, zaczynając od samego początku, czyli od Adama i Ewy. Na zakończenie chłopcy zadedykowali dziewczętom i paniom utwór poetycki i piosenkę oraz poczęstowali cukierkami
a Dyrektor Szkoły Pan Marek Tomicki złożył serdeczne życzenia.
Apel przygotowała wspólnie z uczniami Pani Magdalena Skalska, opiekun Samorządu Uczniowskiego.


Informację przygotowała: Marzena Sobczak06-03-2009

Szkolenie rolników

Fotoreportaż...

Dnia 6 marca 2009 r. w Zespole Szkół w Bogusławicach odbyło się spotkanie szkoleniowe dla rolników z terenu Gminy Babiak. Organizatorami szkolenia byli: Dyrektor Zespołu Szkół Marek Tomicki i lekarz weterynarii Zbigniew Budziszewski. Podczas szkolenia przedstawiciele poszczególnych firm wygłosili wykłady na tematy związane z profilaktyką żywienia i leczenia zwierząt. Przedstawiciel firmy JOSERA
dr Anna Mazur przybliżyła rolnikom metody żywienia krów wysokomlecznych, zaś kolejny przedstawiciel firmy BIOFAKTOR dr Andrzej Jędruszczuk wygłosił wykład na temat zaburzeń metabolicznych przeżuwaczy oraz metod ich leczenia. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem dla wszystkich uczestników.


Informację przygotowała: Marzena Sobczak05-03-2009

Mistrzostwa Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Tenisie Stołowym

Fotoreportaż...

W lutym uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum rywalizowali
o tytuł MISTRZA SZKOŁY PODSTAWOWEJ i MISTRZA GIMNAZJUM W TENISIE STOŁOWYM. Organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego.

WYNIKI MISTRZOSTW

szkoła podstawowa - dziewczęta


KLASA IV

I miejsce Graczyk Sylwia

II miejsce Korytowska Daria

III miejsce Trzmielewska Agata

KLASA V

I miejsce Kowalewska Weronika

II miejsce Przydział Angelika

III miejsce Kasiorek Justyna

KLASA VI

I miejsce Jarmużewska Julita

II miejsce Dzięciołowska Klaudia

III miejsce Graczyk Natalia


szkoła podstawowa - chłopcy


KLASA IV

I miejsce Wiśniewski Daniel

II miejsce Ugorski Łukasz

III miejsce Wojdak Kacper

KLASA V

I miejsce Kordylewski Daniel

II miejsce Kordylewski Dominik

III miejsce Gabrych Przemysław

KLASA VI

I miejsce Kacprzak Jonasz

II miejsce Nitecki Mateusz

III miejsce Kowalewski Adrian


gimnazjum - dziewczęta


I miejsce Stępień Katarzyna

II miejsce Trzmielewska Katarzyna

III miejsce Budkiewicz Daria

gimnazjum - chłopcy


I miejsce Kowalewski Tomasz

II miejsce Lewiński Daniel

III miejsce Kurlapski Jacek


Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Sklepik Szkolny. Wszystkim serdecznie gratulujemy.


Informację przygotowała: Marzena Sobczak13-02-2009
Walentynkowe Zmagania
Fotoreportaż...

    W dniu 13 lutego 2009 roku po raz trzeci odbyły się w naszej szkole „Walentynkowe zmagania matematyczno – sportowe”. Impreza łączyła zadania matematyczne z konkurencjami sportowymi, zorganizowana została
przez nauczycieli matematyki Panią Iwonę Kropidłowską i Panią Emilię Grędecką oraz nauczycieli wychowania fizycznego Panią Marzenę Sobczak i Pana Tomasza Tomickiego.
      Zadaniem imprezy było:
    · integracja zespołów klas IV, V i VI poprzez zabawę i wspólne działanie,
    · popularyzacja aktywnego spędzania czasu wolnego,
    · propagowane matematyki na co dzień.
Zespoły klasowe wystawiły swoje reprezentacje składające się z dwóch par mieszanych. Chętnych uczniów było więcej, ale niestety warunki lokalowe
na to nie pozwalają (brak sali gimnastycznej). Uczniowie, którzy nie brali udziału
w zmaganiach, głośno dopingowali reprezentantów ze swych klas.
Zmagania składały się z 5 zadań matematycznych i 5 zadań sportowych,
które wzajemnie się przeplatały. Za wykonanie poszczególnych zadań pary otrzymywały punkty w skali 1-6. Suma punktów dała wynik końcowy pary.

Oto wyniki zmagań:

Miejsce Nr pary Klasa Liczba punktów Uczniowie
I 61 VI 46 Andryańczyk Marta
Sowiński Piotr
I 62 VI 46 Jarmużewska Julita
Kowalewski Adrian
II 52 V 44 Pietrzak Żaneta
Mularski Bartosz
III 41 IV 35 Korytowska Daria
Wojnarowski Szymon
IV 42 IV 29 Kapuścińska Dominika
Kowalewski Łukasz
V 51 V 25 Przydział Angelika
Kaczmarek Michał

Informację przygotowała: Marzena Sobczak12-02-2009
Choinka Szkolna
Fotoreportaż...

    Jak co roku, od wielu, wielu lat zwiastunem ferii zimowych w naszej szkole
jest wielka dyskoteka dla uczniów ze wszystkich klas, dyskoteka zwana „Choinką”. Tegoroczna Choinka odbyła się w dniu 12 lutego 2009 roku. Do południa bawili się uczniowie z oddziału przedszkolnego i z klas I – III szkoły podstawowej, po południu
z klas IV – VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum. W roli DJ wystąpił Tomasz Kowalewski z klasy III gimnazjum. Oprócz wspaniałej zabawy, przy gorących rytmach dyskotekowych, na uczniów czekała jeszcze niespodzianka. Otóż Rada Rodziców zaprosiła do szkoły Świętego Mikołaja, który obdarował dzieci prezentami.
    Wszyscy uśmiechnięci i szczęśliwi wrócili po imprezie do domu. Teraz jeszcze przed nimi jeden dzień w szkole i w końcu upragnione ferie.

Informację przygotowała: Marzena Sobczak11-02-2009
Zebranie z Rodzicami
Fotoreportaż...

    W dniu 11 lutego 2009 roku odbyło się zebranie rodziców, popularnie nazywane „wywiadówką”. O godz. 15.00 dyrektor szkoły i nauczyciele spotkali się z rodzicami na zebraniu ogólnym, by podsumować wyniki nauczania i zachowania uczniów
za I semestr roku szk. 2008/2009. Pielęgniarka szkolna omówiła sprawy związane
z higieną szkolną. Następnie rodzice udali się do klas na konsultacje z wychowawcami.

Informację przygotowała: Marzena Sobczak21-01-2009
Dzień Babci i Dziadka
Fotoreportaż...

Niechaj dziadzio z babciunią tak nam długo żyją,
póki komar i mucha morza nie wypiją.
A ty mucho, ty komarze, pijcie wodę powoli,
niech się dziadzio z babcią nażyją do woli.


W dniu 21 stycznia 2009 roku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Babcie i dziadkowie zostali zaproszeni do szkoły przez swoich wnuków. Uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I – III szkoły podstawowej wystąpili
w przedstawieniu pt. „Herbatka z babcią i dziadkiem”. Następnie uczniowie klasy IV zatańczyli rock and rolla a klasy V – cha - chę. Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom upominki oraz słodycze ufundowane
przez Sklepik Szkolny. Najlepsze życzenia złożył również dyrektor szkoły,
Pan Marek Tomicki.

Nad całością imprezy czuwała Pani Agnieszka Sikorska, nauczycielka nauczania zintegrowanego.
12-01-2009
Szkolny Turniej Tańca Towarzyskiego
Fotoreportaż...

    W dniu 12 stycznia 2009 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Tańca Towarzyskiego. Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – V szkoły podstawowej
i I – III gimnazjum. Uczniowie zaprezentowali następujące tańce towarzyskie:
  · klasa IV szk. podst. rock and roll
  · klasa V szk. podst. cha – cha
  · klasa I gimnazjum walc angielski, dżajf
  · klasa II gimnazjum cha – cha
  · klasa III gimnazjum salsa.
W jury konkursu zasiedli:
Pan Marek Tomicki, dyrektor naszej szkoły, jako przewodniczący jury
oraz Panie z Rady Rodziców: Jolanta Idczak, Anna Kordylewska, Bogumiła Pietrzak – Fordon. Jury oceniało prezentację tańca, strój oraz umiejętności taneczne.
Po burzliwej naradzie jury postanowiło przyznać I miejsce w kategorii szkoły podstawowej klasie IV, a w kategorii gimnazjum - klasie III.

Podczas turnieju panowała bardzo sympatyczna atmosfera, uczniowie żywo reagowali na wszystkie występy. Turnieje tańca na stałe wpisały się już
do kalendarza imprez szkolnych.

Opiekun Samorządu Szkolnego
Magdalena Skalska